BİO DİZEL fabrikası ve üretimi...

Ynt: BİO DİZEL fabrikası ve üretimi...

çiftçi , kanolayı satacak .... bio dizel kullanacak ...çevreyide kirletmiyor...ama traktörü bio dizele uygun olması gerekir diye düşünüyorum...

atilla link=topic=23685.msg194002#msg194002 date=1247257174' Alıntı:
bio dizel kullanabilecek traktörünüz var mı...
abı burda bı petrol normalmazot dıe getırdı yaklasık 2 sene kadar sattı veresıye verdığı ıcın mıllet ordan mecburen aldı almayada devam butun traktorler yaksda yakmasada kullandı valla köyde kokkudan geçılmıyodu sora petrol muhurlendı 3 ay gerı acıldı duzelttıler mazotu ama baya traktorlerın pompaları hasar gordü tamıre çok traktor gitti pompadan

bizim köydede kullanan oldu bio dizel gerçekten kokusu çok kötü balık lokantası gibi oluyor her yer ama açık arazide pek anlaşılmıyor yada alışıyorsun bir süre sonra

özellikle helezon motoru ve sulama motoru gibi tek silindirlilerde çok kullanan oldu bio dizel yakıtın kir ve pas sökücü özelliğinden dolayı depoda oluşan kirleri ve pasları sökerek ilk kullanımlarda filitre ve pompada arızaya yol açtığını biliyorum. traktörde 70-56 fiat, 768 steyr, 650 üniversal gibi eski traktörde kullananlar filitrede sorun yaşayan çok oldu ama yeni daha 2 aylık 5715 jd sorunsuz çalıştı.

bio dizel her aldığınız mazot bir öncekinden farklı olduğu için fazla kullanılmadığını düşünüyorum. alan ve kullanlardan duyduğum bazen normal motorin gibi olduğunu çok güzel çekiş olduğunu gördüklerini bazende çekişin düştüğünü yakıtın çok gittiğini söyleyen çok tam bir standart olarak üretilmediği için sorun olabileceğini düşünüyorum.

benim dayım otobüsçülük yapıyo. bi aralar bio dizel getirtmiştik. eski otobüslerde kullandık egzozdan kızartma kokusu geliodu :D bi süre sonra plastik boruları hep erittiğinin farkına vardık. 65-46 ve 60-56 da kullandık pek bi verim alamadık. yani hiç tavsiye etmem. verdiği zararla uğraşmaya değmez.

bio dizel her , dizelde kullanılmas ki ...% 100 bio dizelle çalışan benim bildiğim traktör fendt 820 vario greentec modeli...

suleymanjd link=topic=23685.msg194087#msg194087 date=1247291977' Alıntı:
abı burda bı petrol normalmazot dıe getırdı yaklasık 2 sene kadar sattı veresıye verdığı ıcın mıllet ordan mecburen aldı almayada devam butun traktorler yaksda yakmasada kullandı valla köyde kokkudan geçılmıyodu sora petrol muhurlendı 3 ay gerı acıldı duzelttıler mazotu ama baya traktorlerın pompaları hasar gordü tamıre çok traktor gitti pompadan
her dizel bio dizel kullanmaya müsait değildir....