255 Turbo Lastik Ebadı

Arkadaşlar MF 255T nun arka lastikleri 14-9 olduğunda mı yoksa 13-8 lastik olduğunda mı çekişi artırır. Benim traktörün arka lastikleri 13-8, lastiklerin değişme zamanı geldi hangi ölçüde lastik almalıyım yardımcı olursanız sevinirim, ayrıca 255T ler kaç saatten sonra rektefeye giriyor? ??*-s

Ynt: 255 Turbo Lastik Ebadı

bence hiç ebatını degıstırme ebat degıstırısen bır suru masraf jant degıstır zart zurt ayrıca buyuk alırsan traktörün bayılma yapar kucuk alırsan sureklıde patınaja vurur hıc degıstırme orjınal ebatını kullan

Traktörler kulanmadan kullanmaya değişir revizyon saati, baktırcan ustaya. en belli işaretlaerinden biri hava üfleyen borudan sıkştığı zaman yağ damlatma pratik gösterge. çok yüksek devirde kulanmak, aşşırı baygın kullanmak yıpratanmayı arttıran durumlar. Çekebildiği vitesin bi düşük vitesine takıp çok rahat çalışmak da toplamda fazla saat çalışacağında dolayı arttıran durumladan biri. 255 turbo güçlü traktör, 13,6 az gibi bence. düz arazide çalışıyrsan jant masrafı, şambriyel masrafına gerek yok ama, ince lastik de yerine göre avantajlı olduğu durumlar var. Eğimli arazide iş yapıyorsan kesinlikle 14,9 ' un farkı olur.

Fabrika çıkışı arka lastikler 13-6, 14-9 yani bir boy büyük lastik takmak için jantların değişmesi gerektiğini bilmiyordum. Traktör en ufak bir zorlukta patanaj çekmeye başlıyor özellikle düz arazide çift sürerken 3 lü pullukta ve az bir eğimde arkasında ortalama 3-3,5 ton yük varken takılıp kalıyor, en zor olanıda beni bu durumdan 480 fıat ın kurtarması herseferinde 480 zincirle asılıp kurtarıyor. Onda 14-9 lastik var, normalde iki traktör karşılaştırılamaz bile o traktör 48 hp benimki 55 hp .

Mehmet İlker link=topic=41205.msg369786#msg369786 date=1301572496' Alıntı:
Fabrika çıkışı arka lastikler 13-6, 14-9 yani bir boy büyük lastik takmak için jantların değişmesi gerektiğini bilmiyordum. Traktör en ufak bir zorlukta patanaj çekmeye başlıyor özellikle düz arazide çift sürerken 3 lü pullukta ve az bir eğimde arkasında ortalama 3-3,5 ton yük varken takılıp kalıyor, en zor olanıda beni bu durumdan 480 fıat ın kurtarması herseferinde 480 zincirle asılıp kurtarıyor. Onda 14-9 lastik var, normalde iki traktör karşılaştırılamaz bile o traktör 48 hp benimki 55 hp .
13.6 ile 14.9 lastiğin jantları aynıdır zaten 28 janttır,değişmesi gerekmez,14.9 lastik daha iyi olur aralarında pek bi fiyat farkıda yoktur.motorun rektefe olayı ise kullanmana bağlı baygın kullanma ,5000 ile 8000 saate kadar gider.