Biriktirdiği parayı hatıra olarak dağıtıyor!

Kırk yıl çalışarak biriktirdiği 30 bin lirayı sakladığı yeri unutan ve geçtiğimiz günlerde tesadüfen paralarına kavuşan Erzurum Olur ' dan 90 yaşındaki Ahmet İnan, banknotların tedavülden kalktığını öğrenince büyük bir hayal kırıklığı yaşadı. 315 liralık yaşlılık maaşıyla geçimini sağlayan İnan, yıllarca emek harcayarak biriktirdiği paraları, misafirlerine hatıra olarak dağıtıyor.

Olur ' un Ormanağzı köyünde eşi Hüsna İnan ' la birlikte yaşayan Ahmet İnan, 40 yıl önce inşaatlarda sırtında taş taşıyarak biriktirdiği 30 bin lirayı, zor günlerde kullanmak için evinde sakladı. Sakladığı yeri unutan İnan, yıllar sonras tesadüfen paraları evinin bir köşesinde bulan İnan, paralarının tedavülden katlığını öğrenince yıkıldı.

Video için tıklayınız...

Bütün emeklerinn boşa gittiğini anlatan İnan, paraları misafir gelenlere hatıra olarak dağıttığını söyledi. Aldığı 315 liralık yaşlılık maaşıyla geçinemediğini kaydeden İnan,
yetkililerden ve hayırseverlerden yardım beklediğini dile getirdi.

ALLAH NASİP ETMESSE YEDİRMEYİ NELER GELİR İNASANIN BAŞINA.

Ynt: Biriktirdiği parayı hatıra olarak dağıtıyor!

köylerde bilirsiniz eski kerpiç evleri bu evler yenilendi beton tipi veya pay edilerek yenileri yapıldı.bu uçuntular arsından ne paralar ne uafk altın lar takılar çıkyor unulmuş saklanmış

Ynt: Biriktirdiği parayı hatıra olarak dağıtıyor!

Rahmetli dedem kurtuluş savaşından sonra, çalışmış didinmiş bir bohça para biriktirmiş ve ölmüş. yokluk kıtlık varya o yıllarda dul kalan Nenem korkusundan çıkaramamış paracıklarını elinden alırlar diye,
Ne zamana kadar?
Dayım delikanlı oluncaya kadar.
Peki o zaman nolmuş?
Dayım paraları almış çarşıya gitmiş ihtiyaçları karşılamak üzere,
Karşılaya bilmiş mi peki?
Nerdee???
Tedavülden kalkmış paralar.
Ben çocukken gödüm Nenemin sandığında bakmaya kıyamadığı beş para etmeyen bir bohça parasını.
Tam bir bohça gıcır gıcır kağıt paralarını.