Kıyaslayın lütfen

değerli arkadaşlar john deere 6330,mf 6460 ve newholland ts110 bu 3 model hakkında sizden bildiklerinizi benimle paylaşmanızı istiyorum ama lütfen bilenler yorum ve kıyaslama yapsın şimdiden teşekkür ederim. [ayrıca markalara saplanıp kalmayın sadece doğruları yazın ]

Ynt: Kıyaslayın lütfen

kandem link=topic=8204.msg86351#msg86351 date=1224430216' Alıntı:
değerli arkadaşlar john deere 6330,mf 6460 ve newholland ts110 bu 3 model hakkında sizden bildiklerinizi benimle paylaşmanızı istiyorum ama lütfen bilenler yorum ve kıyaslama yapsın şimdiden teşekkür ederim. [ayrıca markalara saplanıp kalmayın sadece doğruları yazın ]
bu traktörlerden birini almak istiyorsanız.. her halde..

6330 kullandım kullalın konfor gerçekten güzel..performans güzel..ağaç kökü sökmüştüm...süper çekiyordu.....MF 6460 ta kullandım iyi asılıyordu..4lü 16lıya...NH dersen olabilir yakıt konusunda güzel....

evet onlardan birini almak istiyorum,özellikle 6330 üzerinde yoğunlaşıyorum çok iyi olduğuna eminim ama mf 6460 ında çok iyi olduğunu söylüyorlar ,ts 110 uda ben gördüm ve inceledim ama dediğim gibi 6330da üstün gibi geliyor

6330 ' lar güzel. Fakat şanzıman olarak beni tatmin etmiyorlar. O kadar para verdikten sonra insan ister istemez yarı otomatik şanzımanlı bir makina olsaydı keşke demeyi içinden geçiriyor diye düşünüyorum. Çünkü ülkemizde aynı segmentteki diğer bilindik makinalarda yarı otomatik şanzıman var. MF 6460 ve TSA 110 ' da buna dahil. İçlerinde en sağlam kuşkusuz 6330 ' dur. Yalnız beygir gücü olarak 6430 ' u eş değer tutsa daha iyi olur diye düşünüyorum. Çünkü bayiler 120 hp diye söylüyor. Fakat 6330 o güçte bir makina değil. Ülkemizde ek gücü ve birazda abartıyı ekleyerek söylüyorlar. Onun dışında konfor ve kalitesi JD ' nin gerçekten çok güzel. MF 6460 bizim buralarda hiç görmedim desem yalan olmaz heralde. Fakat MF ' nin şanzımanı çok güzel diye düşünüyorum. Kullananlardan da duyduğum kadarıyla otomatikliği çok güzelmiş. MF ' lerin kabinleri konforludur. Performansı hakkında bir tahmin yürütemiyecem. TS 110A ' ya gelirsek. Yarı otomatik şanzıman olması güzel. Fakat pek kullanışlı değil diye düşünüyorum. Arıza yaptıklarınıda çevreden duyuyorum. Elektronik arızaları sık olan makinalar diyede çevremdeki kişilerden duyuyorum ve görüyorum. Sağlımlık olarakta zayıf gibi gözüküyor. Performans olarakta 110 hp ' yi tam olarak verdiğini düşünmüyorum. Tarlada performansını pek beğenmiyorum. Bunlar benim gördüğüm ve çevremden duyduğum eleştiriler. Umarım yardımcı olabilmişimdir. Yalnız daha özellikli bir kaç markaya daha yönelebilirsin diye düşünüyorum....

yorumlarınız için çok teşekkür ederim. faydalı bilgiler sunmuşsunuz,ancak otomatik vites konusunu dahada açalım lütfen traktör için nekadar önemli ve kullanışlı, otmobilde otomatik vites fazla yakıta sebebiyet veriyor traktör için aynını düşünürsek bizim için yakıt çok daha önemlidir,yani traktörlerdeki sistem tasarrufmudur sarfiyat ve zaman kaybımıdır.

kandem link=topic=8204.msg86578#msg86578 date=1224478181' Alıntı:
yorumlarınız için çok teşekkür ederim. faydalı bilgiler sunmuşsunuz,ancak otomatik vites konusunu dahada açalım lütfen traktör için nekadar önemli ve kullanışlı, otmobilde otomatik vites fazla yakıta sebebiyet veriyor traktör için aynını düşünürsek bizim için yakıt çok daha önemlidir,yani traktörlerdeki sistem tasarrufmudur sarfiyat ve zaman kaybımıdır.
Traktörlerdeki otomatik vites sistemi motor devrine göre uygun vitesi seçer. Bu da daha iyi bir çekiş gücü ve yakıt tasarrufu sağlar. Traktör çekiş için gerekli vitesi kendi seçer. Böylece istop ettirme ve ya bayılma gibi sonuçlar ortadan kalkar. Tarlada traktör uygun vitesi kendi belirlediği için yeri geldiğinde 3-4 vites birden arttırıp azaltabilir. Böylece çalışma esnasında bir viteste sabit kalmaktan kurtulursunuz. Onun dışında kullanıcıya da büyük rahatlık sağlar. Çünkü debriyaj kullanımı sıfırdır. Vites değiştirmek için kolları hareket ettirmek zorunda falanda değilsinizdir. Sadece direksiyonu çevirerek keyfinize bakarsınız....

arkadaşim m f ye hçi bakma bizim burda vardı bitane 6460 adam sattı nedeni eletronik arızasını çok yaptığı için cep telefonundan beyni karışıyormuş parcasıda çok pahalı şimdi sırf mekanik olcak diye ikinci el tm 120 aldı tarla sürerken çok farkı var diyor ayrıca yakıtıda çokmuş m f nin tarla komşusu olur

kandem link=topic=8204.msg86670#msg86670 date=1224517442' Alıntı:
değerli kardeşim paylaşımın için çok teşekkür ederim.peki 6330 daki vites sistemi nasıl

6030 serisi iki model olarak ülkemize geliyor. Normalleri 4 kademe powersihfli 6 vitesli şanzımana sahip(24 ileri/24 geri). Kademeler tavşan tospa olarak iki ayrı grup olarak bulunuyor. 2 kademe vites kolunun üzerinde, 2 kademe ise yan konsolda yine tavşan tospa olarak düğmede yerleştirilmiş. 6 vites bildiğimiz kolla değiştirilen sistem. 6030 Premium serisinde normal seride anlattıklarımın dışında birde elden debriyaj düğmesi var. 6 bölümlü vitesi değiştirirken bu düğmeye basıyorsun. Debriyaj vazifesini görüyor (Daha kolay anlaman için şöyle söyleyeyim normal 6030 serisinde NH ' nin TLA serisindeki gibi vitesleri sadece fazladan bir tane daha tavşan tospa var, premium serisinde ise NH yeni T 5000 serisi gibi elden debriyaj var). Yani otomatik değil. Dikkat etmek gereken bir hususta 6030 Piremium serilerinin 2008 modellerinde elden debriyaj yok. Normal seri ile şanzımanları aynı yapılmış. 2009 modellerinde elden debriyaj var. Alıcı kişilerin bu konuya dikkat etmesinde fayda var. 2008 modelleri 2009 diye satabilirler.....

Saygılar............

ramazanpullu link=topic=8204.msg86684#msg86684 date=1224519209' Alıntı:
arkadaşim m f ye hçi bakma bizim burda vardı bitane 6460 adam sattı nedeni eletronik arızasını çok yaptığı için cep telefonundan beyni karışıyormuş parcasıda çok pahalı şimdi sırf mekanik olcak diye ikinci el tm 120 aldı tarla sürerken çok farkı var diyor ayrıca yakıtıda çokmuş m f nin tarla komşusu olur

Bu cep telefonundan beyin karışması olayını bende duydum. Demek doğruluk payı varmış. Ahmet arkadaşımız söylemişti. Onların başına gelmiş sanırsam.

kandem link=topic=8204.msg86670#msg86670 date=1224517442' Alıntı:
değerli kardeşim paylaşımın için çok teşekkür ederim.peki 6330 daki vites sistemi nasıl

Sayın arkadaşım size ve burada ara ara yazdığım debriyaj baskı balatası OLMAYAN mekanik şanzımanların çok ötesinde yağ basıncı ile çalışan FENDT marka traktörleri araştırmanızı tavsiye ederim

tekrar teşekkür ederim , fendt in bir dünya markası olduğunu,biliyorum inceledim ama düşünmüyorum ve ilgilenmiyorum .[fendt çiler kusura bakmasınlar markayla alakası yok] sadece bahsettiğim 3 marka ve modeli beğeniyorum.

Değerli trakkulüp üyesi arkadaşlar,ben yaklaşık 1,5 aylık üyeyim siteyi yada kulübü hergün fırsat buldukça takip ediyorum hiçte tahmin ettiğim gibi değil aksine çok keyifli ve çok faydalı konulara rastlıyorum,onedenle tüm site yönetimine ve siz değerli üyelerine tekrar tekrar teşekkür ederim ve bu teşekkürü doğru yerdenmi yapıyorum bilmiyorum.Ayrıca burada açtığım konuyla ilgili yorumlarda benim için faydalı oldu ama 6330 ve6460 hakkında birazdaha kapsamlı bilgi alabilirsem daha iyi olur herkesi selamlıyorum

ben suan 6430 premıum jd kullanıorum bundan oncede 4 5 ay mf 6460 kullanmıstım satmak zorunda kaldık ama sole dıebılırım 2008 model jd bızımkı 6 vıtes war her vıtesı 4 e boluyosun tusla 24 ılerı 24 gerı onuda debrıyaja basmadan ılerı gerısınden deıstırıosun bı zorlugu yok ama mf ın vıtes sıstemlerı cok rahat ona dıcem yok ancak bızım arkadaslarımızdan alan bı kac kısıde sorunlar yasadı mesela bı tane 6445 sanzuman arzası werdı ıcerde bı parca war motor garantılı fakat suanda parca getırmıolar kendın almak ıstesende 15 milyar cıvarın da 6 aydır yatıo motor ayrıca bıkac motorunda ön kovan patlattı on tutundu zaman fazla zorluo motor ve somunlarda sıyırıo yakıt olarakta dersen jd bıraz daha az ama cok aşırı fark yok yane yakıt baz tutulmaz ancak uzun yıllar her kosulda kullancaksan jd...

arkadaşım john dere de traktör şase üzerine yapılmış iş makinesi gibi massey 6460 da ise öyle değil ama bn yine derim ki tutulan traktörden vazgeçme alacaksan yine massy al hiç olmassa satarken altın gibi değerli kime götürürsen alır bu işin birde satacağını düşüneceksinnnnn