Fiat 70-66 kol ayarı..

Arkadaşlar biz 55-56 yı verip 70-66 aldık, 55-56 kabinsizdi şimdi 70-66 kabinli, yalnız arka kolları kaldırdığımız zaman el ile ayarlamak için kolun üstüne yerleştirilen parça biraz sağda yada biraz solda olsa kabinin alt kısmına değiyor ve dikkat edilmediğinde hasar veriryor.. O parçayı tutması için yapılmış bi yay var ancak yayın yönüyle parçanın yönü birbirini tutmuyor..
Umarım anlatabilmişimdir , bilenler bi açıklasın lütfen..

Ynt: Fiat 70-66 kol ayarı..

hayırlı olsun kaç model.
o kolu aşağıya doğru çevireceksin yayı öyle geçireceksin yani tutup döndürdüğün kısım aşağıya bakacak yayı sonra kapatacaksın.
merak etme sana 1 yıl süre veriyorum elbet unutacaksın onu çevirmeyi ve lift o-matic düğmesine basacaksın olan olacak ara kısımda bir kırılma sesi ve sonrasında yönü fark etmeyecek. alk-*s alk-*s alk-*s
fiatın bir süre kabinlerinde yaptığı hata buydu.

Orijinal kabinli modellerinde sürekli meydana gelen olaylardan birisidir. Biz daha hiç yapmadık. Fakat bizden önceki sahibi kabinin korumasını çatlatmış. O mandal bazen yamuk kalabiliyor. Sen mümkün oldugunca üstüne denk getirmeye bak. Daha sonra ufak bir yay alıp o kolu ve mandalı yay ve balya teliyle gerebilirsin. Böylece daha sağlam bir emniyet olur. Biz öyle yaptık. Şimdi daha güzel oldu.

Evet, billenler anladı, demekki sadece bizimkinde değilmiş anormallik.. :) traktör 98 model, orj. kabinli, aldığımızdada alt camında hafif bi çatlak vardı ben orta kolu çarptıklarından oldu zannediyordum, sonra pulluğu takıpta kolu kaldırınca gelen çıtırtılar olayı açıklığa kavuşturdu.. :) kolun aşağı yönde olması tamam ama o emniyet yayını kola geçirmek için kolun hafif dışa dönük olması gerekiyor, öyle oluncada kabinin alt korumasını kurtarmıyor... Anlaşılan bizde kendimizce bi çözüm bulmak durumundayız... Kabinin alt kısmını gerçektende mantıksız yapmışlar... biraz daha yüksek yada biraz daha içe doğru olabilirdi... yada kolun geldiği kısım biraz daha geniş açılabilirdi... Neyse canım bu kadar kusur peri kızındada olur.. Traktörün gücüne diyecek yok, kabinin de başka bi hatası yok aslında... klima bile hala çalışıyo... :)