OXBO PIXALL VE PLOEGER BP2100 İLE YEŞİL FASULYE HASATI [2015]...!!!

Ynt: OXBO PIXALL VE PLOEGER BP2100 İLE YEŞİL FASULYE HASATI [2015]...!!!

bezelye için buraya geliyor makina güzel iyi hoş ama çok döktüğünü gördüm .. ha şu var döktüğü bezelye elle toplatmaya değer mi bence değmez .. :) makinalı hasat makinalı hasattır .. genelde konserve fabrikaların hemen hepsinde var bu makinadan anlaşmalı ektirdikleri üreticilerin ürünlerini hasat ediyorlar ..

Bu fasulyeyi biz bir hafta toplamasak kartlaşıyor, bu hasat nasıl yapılıyor bikısmı küçükken bi kısmı kartlaşmıyor mu ki :)

Ali SARAÇ link=topic=80829.msg959651#msg959651 date=1421619882' Alıntı:
bezelye için buraya geliyor makina güzel iyi hoş ama çok döktüğünü gördüm .. ha şu var döktüğü bezelye elle toplatmaya değer mi bence değmez .. :) makinalı hasat makinalı hasattır .. genelde konserve fabrikaların hemen hepsinde var bu makinadan anlaşmalı ektirdikleri üreticilerin ürünlerini hasat ediyorlar ..
Aynen Abi Çok Dökme Yapıyormuş Ya... Ama Fabrika Kendi Hasat Ettiği İçin Pek Önemsenmiyor Galiba...

ibrahim_11 link=topic=80829.msg959654#msg959654 date=1421620038' Alıntı:
biz genelde barpunya ekiyoz bize gelmez ama konserfelik taze yeşil fasulyede kullanılabilir fasulye kırılsa bile ziyan olmaz
Aynen Öyle Abi Sebzede Makineli Hasat Zaten Konservelik Üretim İçin Yapılıyor Genelde...

volkanuzel link=topic=80829.msg959656#msg959656 date=1421620163' Alıntı:
Bu fasulyeyi biz bir hafta toplamasak kartlaşıyor, bu hasat nasıl yapılıyor bikısmı küçükken bi kısmı kartlaşmıyor mu ki :)
Bunların Fasulye Kıl Kıl... Bi de Sulanması Eşit Oluyor Dolayısıyla Üründe Eşit Büyüyor... Ve Tarla Büyük Olduğu İçin Hep 2-3 Makine AYnı Anda Hasat Ediyor Geciktirmemek İçin...

büyük ihtimal dediğin gibi kendi hasat ettiği için .. ben daha fabrikanın üreticiden yana oldugunu göremedim hep kantarın topuzu onlarda anlaşmalı ekim iyi hoş tmmda .. işlerine gelmedi mi anlaşmayı kafalarına göre esnetiyorlar .. en cok burda salçalık domateste yapıyorlar bunu .. domates anlaştıkları paradan ucuz oldumu fabrikadan dışardan domates alıp senin malını tarlada çürütüyorlar .. almıcam demiyor fabrika üretim sezonunda bakıma giriyor :) senin malını yavaş yavaş istiyor vs .. tam tersi piyasada yükseldi mi sen mal kaçırma diye nerdeyse tarlanın başında yatıyorlar .. gariban çiftçi napsın her türlü bize giriyor giren ..

Ali SARAÇ link=topic=80829.msg959661#msg959661 date=1421620701' Alıntı:
büyük ihtimal dediğin gibi kendi hasat ettiği için .. ben daha fabrikanın üreticiden yana oldugunu göremedim hep kantarın topuzu onlarda anlaşmalı ekim iyi hoş tmmda .. işlerine gelmedi mi anlaşmayı kafalarına göre esnetiyorlar .. en cok burda salçalık domateste yapıyorlar bunu .. domates anlaştıkları paradan ucuz oldumu fabrikadan dışardan domates alıp senin malını tarlada çürütüyorlar .. almıcam demiyor fabrika üretim sezonunda bakıma giriyor :) senin malını yavaş yavaş istiyor vs .. tam tersi piyasada yükseldi mi sen mal kaçırma diye nerdeyse tarlanın başında yatıyorlar .. gariban çiftçi napsın her türlü bize giriyor giren ..
Aynen Öyle Abi, Sözleşmelinin Böyle Kötü Yanları Var Maalesef...

dustero link=topic=80829.msg959665#msg959665 date=1421620936' Alıntı:
Güzel paylaşım teşekkürler :)
Saolasın Abi :)

Fasulyenin böyle makine ile hasat edilmesi fasulyenin cinsi ilede alakalı olabilir. Genelde fasulye 1 den fazla toplanır. Ama bu videolarda adam 1 defada toplama işini bitiriyor.

aslan26 link=topic=80829.msg959674#msg959674 date=1421621793' Alıntı:
Fasulyenin böyle makine ile hasat edilmesi fasulyenin cinsi ilede alakalı olabilir. Genelde fasulye 1 den fazla toplanır. Ama bu videolarda adam 1 defada toplama işini bitiriyor.
Tarımını Yapmak İçin Ekilen Fasulyeler Evde Kendimiz İçin Ektiğimiz Sarmaşık Asma Fasulyeler Gibi Olmuyor Rıdvan... Çeşidi Ona Göre Ayarlanıyor Tabiki de... O Yüzden Tek Biçim Yapılıyor...