arkadaşlar 85m kullanan varsa yakıtı ve çekişi nasıl

Ynt: arkadaşlar 85m kullanan varsa yakıtı ve çekişi nasıl

Şimdilik Bizde Çok Menunuz JD 5085m ' den, :8
.................................Yakıtından ve Çekişinden............................ ok-*-s

ben beğenmedim 5085 M rolantide çok sesli çalışıyor,motorda çok bayılma var motorun yüke karşı direnci yok azıcık hidroliğe dokun bayılıyo birde bunlara sonradan kabin takılıyo gibi geldi bana kovanların üzerine inen kabin bağlantısı ayna gibi parlıyo ingilterde 5M OOS diye geçiyo ben değiştirdim pek beğenmedim 5105 M aldım mecburen.param yetse 5100R alırdım olmadı ama kafamda 2 traktör var biri mf 5430 veya 5100R para olsa 6M ler süperde şimdilik uzaktan bakıyoruz

gölge84 link=topic=62872.msg705534#msg705534 date=1361371856' Alıntı:
ben beğenmedim 5085 M rolantide çok sesli çalışıyor,motorda çok bayılma var motorun yüke karşı direnci yok azıcık hidroliğe dokun bayılıyo birde bunlara sonradan kabin takılıyo gibi geldi bana kovanların üzerine inen kabin bağlantısı ayna gibi parlıyo ingilterde 5M OOS diye geçiyo ben değiştirdim pek beğenmedim 5105 M aldım mecburen.param yetse 5100R alırdım olmadı ama kafamda 2 traktör var biri mf 5430 veya 5100R para olsa 6M ler süperde şimdilik uzaktan bakıyoruz
rolantidekı ses eksoz buyuk bayılma gormedım ben kabın orjınal yav bu e serısıne sonradan takıyorlar bak ıstersen

gölge84 link=topic=62872.msg705534#msg705534 date=1361371856' Alıntı:
yaw arkadasım sen foruma geldin geleri 85M ye atıp tutuyosun sallıyosun ama birazda destekli salla yaw bende JD var cekmiyo falan filan diyip duruyon su motorun Allah rızası için bi video falan cek koyda bizde görelim nası motormus gecen bi konuda yine motoru karaladın fendt aldım diyon şimdi 105M aldım diyon param olsun 100r alacam diyon senden ricam destekli salla yaw
http://www.trakkulup.net/muhabbet-teknik-bilgiler-167/5085m-john-deere-vites-karmasasi-pro-jd-ciler-bir-bakin-lutfen/60/

ben sallamıyorum neye dayanarak söylüyorsun dayımın 6430 var bizimde 5085 M vardı ikisini satıp fendt alacaktık oğlu caydırdı herşey hallolmuştu olmayınca olmuyor bende burda anlatayamayacağım konular nedeni ile 5085 M sattım mecburiyetten 5105 M aldım traktörden anlamıyorsunuz kabin orjinal ama sonradan montaj 5 M OOS diye amerikada adı geçiyo avrupadada aynı 115 bin tl verip de türk halkı kabinsiz traktöre binmez en ufak traktöre bile bizim halkımız kabin ister bir çoğuna sonradan(ama orjinal kabin takılıyo)bunu komşu köydeki arkadaş kanıtladı motorun kabininin bağlandığı yankovanlarrın civata delikleri açık ve paslı ayrıca ayna gibi parlıyo ve kablo spiral hortumları kesik soketleri sökmemek için bağlantı kablolarının spiral hortumlarını ortadan yarıp takmışlar orjinal kabinli traktörlerde bu yok john deere nin traktör ataçmanına bak bakalım bi konfor ve performas ile ilgili parçalarda bak 5m serileri 70,80,100 olarak geçiyor OOS ise 85,95,105 geçiyo ben bu fanatikliği anlayamıyorum sattım motoru neyin videosunu paylaşacam http://www.deere.co.uk/common/docs/products/equipment/tractors/5_series/specs/5_series_specs.pdf bakın bakalım ben yalanmı söylüyorum asıl 5m traktörler tam çelik şaseli jd tr tam çelik şaseli traktörü getirse 5r fiyatına geleceği için orta döküm şaseli getiriyo ve bazı parçaları çin de üretiliyo

gölge84 link=topic=62872.msg707479#msg707479 date=1361639939' Alıntı:
ben sallamıyorum neye dayanarak söylüyorsun dayımın 6430 var bizimde 5085 M vardı ikisini satıp fendt alacaktık oğlu caydırdı herşey hallolmuştu olmayınca olmuyor bende burda anlatayamayacağım konular nedeni ile 5085 M sattım mecburiyetten 5105 M aldım traktörden anlamıyorsunuz kabin orjinal ama sonradan montaj 5 M OOS diye amerikada adı geçiyo avrupadada aynı 115 bin tl verip de türk halkı kabinsiz traktöre binmez en ufak traktöre bile bizim halkımız kabin ister bir çoğuna sonradan(ama orjinal kabin takılıyo)bunu komşu köydeki arkadaş kanıtladı motorun kabininin bağlandığı yankovanlarrın civata delikleri açık ve paslı ayrıca ayna gibi parlıyo ve kablo spiral hortumları kesik soketleri sökmemek için bağlantı kablolarının spiral hortumlarını ortadan yarıp takmışlar orjinal kabinli traktörlerde bu yok john deere nin traktör ataçmanına bak bakalım bi konfor ve performas ile ilgili parçalarda bak 5m serileri 70,80,100 olarak geçiyor OOS ise 85,95,105 geçiyo ben bu fanatikliği anlayamıyorum sattım motoru neyin videosunu paylaşacam http://www.deere.co.uk/common/docs/products/equipment/tractors/5_series/specs/5_series_specs.pdf bakın bakalım ben yalanmı söylüyorum asıl 5m traktörler tam çelik şaseli jd tr tam çelik şaseli traktörü getirse 5r fiyatına geleceği için orta döküm şaseli getiriyo ve bazı parçaları çin de üretiliyo
6430 la 5085 m yı kıyaslayamazsınkı zaten bırı alman dıgerı amerıkan bırı tam şase dıgerı yarım brıısı 6 sılındır bırı 4

valla abi sen motor cekmiyo cok yakıyo bayılıyo diyodun o bitti şimdide kabine sardın madem 5M serisi bu kadar canını yaktı ne die gittin 105M aldın nese ben daha karısmıyorum sen herseyin iyisini biliyosun

iyi günler arkadaşlar.bende 5085m var yakıt konusunu soruyorsunuz ben 60 dönüm yerde tam 100lt yaktı 6 ile 7 km hızla sürdüm 4 lü 14 li ünlü pulluk ile toprak iyiydi tam sürülecek kıvamdaydı ortalama 20 cm derinlikte felan sürdüm tarlanın 20 dönimü kamışlıydı bide iyi iyi rahat insan aktarma yaparken rahatlıktan uykusu geliyo:)) bide bu bayılma mevzusu var bakın arkadaşlar hidrollik yukarı aşşagı kaldırma seviye dügmesi var gizli bölmede o en yukarda ise deneyin motorda böyle bayılacak havası ve zorlanma gibi bir degişik durum oluyo zaten motor burda zor bi durumda birde sen motoru zorlayınca bayılıyo ister istemez onu biraz aşşagıya alın bayılma felan daha duymazsını iyi günler arkadaşlar..:)))