MASSEY FERGUSON 3625 ALDIM (Resimli incelemem)

Arkadaşlar merhaba...

Uzun bir araştırma sonucu massey ferguson 3625 kabinli 79 bin türk lirasına satın aldım %50 nakit geri kalanı deniz bank kredi, yaklaşık 250-300 dönüm arası buğday ve ayçiçeği ekiyoruz yani kuru tarım yapıyoruz istanbul çatalca tarafında daha önce yine mf 265 kullanıyorduk onunla 300 dönüm yeri ekebiliyordum :) o yüzden çok fazla abartmadan 70 bglik 3625de karar kıldım, büyük motor hem yakıt hem ekipman demek ekip manımın %80 ni kullanmaya devam edeceğim o yüzden, ok-*-s

new holland, erkunt,jonn deree hempsine baktım ancak 3600 serisi hoşuma gitti birazda, daha önce mf kullanmış olduğum için heralde. :) Ben şuan için diğer traktörleri kullanmadığımdan çok iyi bir kıyaslama yapamam ancak köyümüzde new holland,mc cormick,tümosan,başak,ve erkunt kullanıcıları var ve traktörü incelediler hepsinin hoşuna gitti yani geçer not verdiler :) özellikle kabin genişliği birleşilen nokta oldu.

Üzerinde gelen motor sisu motor şuan fendt 200 vairo serisi,valtraların hemen hemen hepsinde,ve mf nin yüksek beygirli bir çok modelinde bu motor kullanılıyor, ayrıca levarda biçer döverlerdede kullanılıyor, düşük yakıt,düşük ses düzeyi ve sarsıntısız çalışma ve güçlü çekiş özellikleri ile ön plana çıkan bir motor, ayrıca birşey dikkatimi çekti motor çok seri daha 4. vitesi tam kullanamadım :) motor 24+24 vites,traktör fransa üretimi, işçilik ve kullanılan malzeme tatminkar,mekanik aksam beklenildiği gibi iyi, kabin fonksiyonelliği gaz pedalı ve hidrolik ayar kolları hariç iyi, hidrolik kollarının daha ön tarafta olmasını tercih ederdim, tam elimin altında, bu bana göre bir eksiklik, ama genel olarak çamurlukta hidrolik kontrol düğmelerinin ne kadar işlevsel bir özellik olduğunu anladım bence bu traktördeki eksiklik bu çok kullanışlı bir olay keşke olsaydı ama tercihi etkileyecek bir şey değil, zamanla yakıt,çekiş ve diğer herşeyi paylaşıcam geçelim resimlere

Resim konusunda düşenen arkadaşlara yardımcı olurum inşallah çünkü ben böyle resimleri çok aradım internette umarım yardımcı olur ok-*-s

digital hız göstergesi bulunması iyi
6c0b6.jpg

kliması çok kuvvetli arabamdan iyi diye bilirim
6c0d9.jpg

teyp sony oap*-s
6c0fn.jpg

6c0gr.jpg

6c0k9.jpg

6c0l7.jpg

6c0m2.jpg

içinde gelen ekipman özellikle izeltaş marka kullanılmış olması hoş bir ayrıntı

6c0pg.jpg

6c0qs.jpg

6c0r8.jpg

6c0sj.jpg

6c0t4.jpg

6c0up.jpg

6c0v9.jpg

6c0xb.jpg

Ynt: MASSEY FERGUSON 3625 ALDIM (Resimli incelemem)

ekselans01 link=topic=55689.msg596688#msg596688 date=1337584176' Alıntı:
tekrardan hayırlı olsun ibrahim. umarım inceledikten sonra hoşuna gitmiştir.
izeltaş gress pompası da olmalı idi yok muydu.

oda var onu yazmayı unutmuşum :D

Arkadaşlar hepinize teşekkür ederim daha iyileri sizlerin olur inşallah

Hayırlısı olsun , güle güle kullanın. Banka ödeme bilgilerini sakıncası yoksa yazabilir misiniz? Belirttiğiniz miktarda kredi alınca ödemeleri nasıl oluyor , faizler ne civarda?

ufukk link=topic=55689.msg596695#msg596695 date=1337587093' Alıntı:
Hayırlısı olsun , güle güle kullanın. Banka ödeme bilgilerini sakıncası yoksa yazabilir misiniz? Belirttiğiniz miktarda kredi alınca ödemeleri nasıl oluyor , faizler ne civarda?

Ufuk kardeşim şunu söyleye bilirim şuan en uygun deniz bank ziraat bankasın 4,5 puan daha düşük bu gün yarın net tutarlar netleşecek onuda eklerim, bayii 40 yıllık dost olunca parayı tam almadan traktörü verdi ;)