jd 5625 mi? td85 nh

Ynt: jd 5625 mi? td85 nh

bu iki kıyaslamada tabiki 5625 derim..arkadasın dediği gibi ikinci el piyasası olarakda td85..özellık olarak tabiki john deere td den daha iyi bi konumda.ama maddi açıdan fazla sıkıntısı olmayan bırı ıcın bıraz daha farkı gözden cıkarıp R serisi olabilir orjinal ALMAN...

bu 2 seride konfor olarak 5625 üstün. yakıt konusunda bişey diyemem, ama arada çokta bi fark olacağını sanmam. ancak, geri kalan yönlerden td85d üstün. özellikle hidrolik güç açısından fazlaca üstün. 2. el piyasa yönünden de fazlaca üstün. Ali abinin dediği gibi jd nin R ve M serisi haricindeki traktörleri çokta iyi değil. ben jd nin o serilerini nh nin ürettiği TD serisinden üstün bi yanı olduğunu sanmıyorum konfor haricinde.

Hidrolik bakımından NH üstün
Konfor bakımından JD daha iyiydi fakat son çıkan makyajlı MH larında kabinleri güzel oldu.
Yakıt bakımında ikiside sınıflarında ekonomik deneyemecek tarzda traktörler , ikiside aynı güçteki makinalar içinde en çok yakanlar sınıfındalar.
Bu iki model arasında tercih yapacak olsam , iki markadanda fiyat alırım , ona göre kara veririm , çok fiyat farkı yoksa NH alırdım.
2. el piyasasında NH açık ara lider , ileride bir gün acil bir durum olsa , öyle cazip bir tarla işi vs çıksa traktörü acilen paraya çevirip daha ucuz bir makinaya geçiş durumu olsa NH kolayca iyi fiyata satılır.
NH ın servis ağı ve yan sanayi parça üretimi açık ara lider.