diferansiyalda ilk güneş dişli sistemini hangi firma yapmıştır

Ynt: diferansiyalda ilk güneş dişli sistemini hangi firma yapmıştır

Büyük ihtimal Atilla Bey ' in beklediği cevap bu olmasa da;

Planet dişli sistemli diferansiyel ilk kez Amerikan Cleveland firması tarafından 1916 yılında üretilmeye başlanan Cletrac R serisi traktörlerde kullanılmıştır.

ersanakyai link=topic=23968.msg199543#msg199543 date=1248724404' Alıntı:

Planet dişli sistemli diferansiyel ilk kez Amerikan Cleveland firması tarafından 1916 yılında üretilmeye başlanan Cletrac R serisi traktörlerde kullanılmıştır.
genç meslektaşımı anlından öptüm ...2. ciyide söyle kardeşim...

[size=15pt]Konudaki Tartışma Unsuru Msj Lar Silinmiştir Bu Konudan Lütfen Devam Edilsin Aksi msj gönderen üyeler uyarı alacaktır!![/size]

ersanakyai link=topic=23968.msg199543#msg199543 date=1248724404' Alıntı:

benim beklediğim cevap buydu ..ondan sonra john deere veya ford olabilir diye düşünüyorum...

sayın arkadaşlar sistemı kım bulmuş bılemem ama planet dişlı sıstemı çok guçlu bır sıstem ben bunu erkunt haşmet 110 larda kullamışlar gıbı bır ızlenım algıladım çorlu fuarında bu konuda bılgısı olan varmı eger oğle ıse haşmetın çekış ustunluğunun sebeblerunden bırı bu olabılır bukonuda bılgısı olan varmı

ismailozmen74 link=topic=23968.msg790400#msg790400 date=1383490250' Alıntı:
sayın arkadaşlar sistemı kım bulmuş bılemem ama planet dişlı sıstemı çok guçlu bır sıstem ben bunu erkunt haşmet 110 larda kullamışlar gıbı bır ızlenım algıladım çorlu fuarında bu konuda bılgısı olan varmı eger oğle ıse haşmetın çekış ustunluğunun sebeblerunden bırı bu olabılır bukonuda bılgısı olan varmı
Tümosan nın defransiyelinde var bu dişli, Erkunt tada vardır büyük ihtimal.