BU SENE NE ELİMİZDE NE KALDI NE SATTIK?

Arkadaşlar ben başlatayım.
bu sene 30 dekar brokoli ve 30 dekar kırmızı lahanamız elimizde patladı satamadık .
20 dekar fln tagze fasulye ektikti bitek onu sata bildık

Ynt: BU SENE NE ELİMİZDE NE KALDI NE SATTIK?

Ahmet745 link=topic=62633.msg701024#msg701024 date=1360609597' Alıntı:
yaram büyük arkadaşlar kuyularda 90 ton civarı zeytin var 50 tonu geçen seneden satamadık alıcı var ama zararına...
öncelikle geçmiş olsun.
bence zararınada olsa satın .biz bedava verdık kesmediler.zararın neresinden dönersen kardasın.

10 dönüm nohut vardı zarar ettik :)
20 dönüm soğan vardı saterken acele ettik 15,000tl kaldı acele etmeseydik bi 40,000i daha varmışdı :)
15 dönüm kavun vardı kafakafaya çıktı.
10 dönüm karpuz vardı zarar etti
110 dönüm filanda şeker pancarı vardı

Allaha şükür arpa buğday ektiğimizden elimizde kalan birşey olmuyor.Duruma göre çerezlik çekirdek az olursa elimizde kalabiliyor.Allah kimsenin emeğini zayi etmesin

tarla tarımı yapmadığım için elimde kalan ürün olmuyor öyle yada böyle satılıyor fakat 5 dekar kadar elma bahçem var elmalıda oradan büyük zararım var soğuk hava deposuna koymuştum elmaları satılmadı bence hepsini bahçeye serptim oraganik madde niyetine başkada bir zararım yok bu yıl şükürler olsun :)

bu nedır be yazdıklarınızı gördükçe içim karardı arpa bbuğday ektiğimden elimde patlaması gıbı bı durum olmuyo allahh yardımcımız oolsun türk çiftcisi artık bu işe bi dur demeli neyse uyu türkiyem

dur bende yazayımda içimde patlamasın

25 dönüm çeltik, kaarı 5 bin. 20 gunluk vade ile sattık ama 2. ayın sonundayız hala parayı tahsil edemedik
30 dönüm karpuz zarar ettıgımız ayrı konu bide sattıgımız adamda 10 bin lira alacağımız hala duruyor.
15 dönüm kavun yağışlardan dolayı kendı masrafını aldı yada almadı.
28 dönüm salçalık biber kafa kafaya çıktı
25 dönüm kırmızı lahana kilosu 15 kurus, hep zarar
10 dönüm beyaz lahana kiosu 8 kurus.
zarar dememe gerek yok herhalde.

yeni sezon başlamak üzere, cepte para yok ayrı konu gecılen sezonun borcları hala duruyor. esnafa para ödiyememişiz ki o adam nasıl bize tohum fide verecek?

bizde hersene oldugu gıbı cogunluk bugday arpa ektigimizden elde kalmıyor
cerezlık cekırdek vardı 40 donum sulu 30 kırac 10 ton sattık 2750 den
nohutvardı 60 donum basa bas cıktı
70 donum culban (müdürlük) ıyı oldu ortak oldugu halde 10 bın bıraktı temiz
ürünü elinde kalanlara allah yardım etsin