arkadaşlar depo yapmaya niyetimiz var yardımcı olabilir misiniz

köyde 542 metrekare bir arsa aldık. buraya 10m ye 6m ve 5m yüksekliğinde ufak bir depo yapmayı düşünüyoruz. maaliyeti ne olur veya ne şekilde yapılabilir , tecrübe eden arkadaşlar veya fikri olan arkadaşlar yardımcı olabilirler mi
teşekkürler

Ynt: arkadaşlar depo yapmaya niyetimiz var yardımcı olabilir misiniz

Üstü açık olursa 220 m2 beton alanı var bu büyüklükteki bir depo en az 40 cm kalınlığında olsa 88 m3 beton ister 220 m2 cesan alsan 110 tane yapar yanına en az 1 ton demir, 160 m2 kalıp tahtası, bulunduğunuz yerde bu malzemeleri bir sordurun. Yaklaşık 15-18 bin lira tutar ustada hiç istemezse 3-4 bin ister 20-25 bini bulur. Ama içine 80 ton su alır. Bu kadar büyüğüne ihtiyacınız var mı onu hesaplamak lazım. yoksa 542 m2 arsaya çok gibi

Aga, senin depoyu su deposu olarak mı algıladılar? yoksa gerçekten öylemi. Bende konuyu takipteyim, yalnız anbar türü bir depo için takipteyim.:)

nailyetek link=topic=67431.msg766218#msg766218 date=1376437990' Alıntı:
Aga, senin depoyu su deposu olarak mı algıladılar? yoksa gerçekten öylemi. Bende konuyu takipteyim, yalnız anbar türü bir depo için takipteyim.:)

nail abi hem makinaları falan koyarız diye hem de buğday atmak icab ettiğinde kullanmak için depo veya gübre falan koymak için :)

senol_84 link=topic=67431.msg766219#msg766219 date=1376438252' Alıntı:
nail abi hem makinaları falan koyarız diye hem de buğday atmak icab ettiğinde kullanmak için depo veya gübre falan koymak için :)
Anladım, aynısından bana da lazım, tek derdim çelik çatı maliyeti . Diğer kısımlarını sıva işi hariç hallederim. Biraz nakit, birazda vakit sıkıntım var.

nailyetek link=topic=67431.msg766220#msg766220 date=1376438460' Alıntı:
Anladım, aynısından bana da lazım, tek derdim çelik çatı maliyeti . Diğer kısımlarını sıva işi hariç hallederim. Biraz nakit, birazda vakit sıkıntım var.
abi ben nasıl yapıcamı bilemiyorum . mesela yüksekliği ne kadar olmalı damperliyle girince rahat rahat 5 tnluk damperliyi kaldırınca tavana değmemesi gerekiyor.

senol_84 link=topic=67431.msg766221#msg766221 date=1376438586' Alıntı:
abi ben nasıl yapıcamı bilemiyorum . mesela yüksekliği ne kadar olmalı damperliyle girince rahat rahat 5 tnluk damperliyi kaldırınca tavana değmemesi gerekiyor.
Hele bir arkadaşlar fikirlerini yazsınlar, bir sonuca bağlarız. Yükseklik çok önemli, yoksa hiçbir anlamı kalmıyor.

nailyetek link=topic=67431.msg766223#msg766223 date=1376438759' Alıntı:
Hele bir arkadaşlar fikirlerini yazsınlar, bir sonuca bağlarız. Yükseklik çok önemli, yoksa hiçbir anlamı kalmıyor.

ve bu resimdeki şekilde olunca dolu römorku sokması çıkarması falan sorun olur mu , hem 4m kapı bu plan da ideal olur mu

Dün evin önüne 50m2 üstü kalın teneke kapalı yanları açık demir iskelet bir yaptırdık (yanlarını biz kendimiz kapatacağız tuğla evde var) 1500 lira tuttu 300 lirası ustanın 1200 de profil teneke falan yani senin orası pahalıya gelebilir üstünü teneke ile yapacaksan hurdacılara bir bak derim çıkma saçlardan vardır bizim burda yoktu denizlide varmış ama nakliyatla pahalıya gelir diye burdan sıfır saç aldık

Cll_ford link=topic=67431.msg766225#msg766225 date=1376439339' Alıntı:
Dün evin önüne 50m2 üstü kalın teneke kapalı yanları açık demir iskelet bir yaptırdık (yanlarını biz kendimiz kapatacağız tuğla evde var) 1500 lira tuttu 300 lirası ustanın 1200 de profil teneke falan yani senin orası pahalıya gelebilir üstünü teneke ile yapacaksan hurdacılara bir bak derim çıkma saçlardan vardır bizim burda yoktu denizlide varmış ama nakliyatla pahalıya gelir diye burdan sıfır saç aldık
50m2 de baya büyük ama buğday falan koymak için temel yapmak lazım değil mi

senol_84 link=topic=67431.msg766227#msg766227 date=1376439579' Alıntı:
50m2 de baya büyük ama buğday falan koymak için temel yapmak lazım değil mi
senin yerden küçük senin ki 6 ya 10 demişşin 60 m2 seninki bizimkinde temel yok ekipman trakttör vb. aletleri koyuyoruz karşımızda 60 m2 komşumuzun ful saç demirden yaptırdığı bir yer var beton duvar yok heryeri saç hurdacıdan almış saçları yaptırmış ortasa daha sağlam bence buğday deposu yapacaksan etrafındaki duvarları da saçtan yaptırmanı tavsiye ederim rutubet küf mantar vb. beton duvar da olabiliyor

• Beğen
Tepkiler: basriww

Cll_ford link=topic=67431.msg766229#msg766229 date=1376440331' Alıntı:
senin yerden küçük senin ki 6 ya 10 demişşin 60 m2 seninki bizimkinde temel yok ekipman trakttör vb. aletleri koyuyoruz karşımızda 60 m2 komşumuzun ful saç demirden yaptırdığı bir yer var beton duvar yok heryeri saç hurdacıdan almış saçları yaptırmış ortasa daha sağlam bence buğday deposu yapacaksan etrafındaki duvarları da saçtan yaptırmanı tavsiye ederim rutubet küf mantar vb. beton duvar da olabiliyor
önerin için teşekkür ederim . daha kesin değil nasıl yapacağımız, resimler de depo için değişik ölçü de yazmıştım 8m ye 7m. biz de hem makinaları falan koyarız diye hem de icab ettiğinde buğday atarız diye düşünüyoruz. benim fikrim aslında ufak bir depo yapıp yanına saçtan demirden falan bir indirme yapmak ama karar veremedim

yüksekli evet çok önemli eger balya fln da atarız diyorsan standart yüklediğiniz yükseklikten bi sıra balya yükseklinde yaparsanız ileride kafanızı duvara vurmazsınız neden düşünmedim yaparken diye :)

maliyeti pek önemli değil dersen, bende bodrumlu bi depo öneririm bodrumu buğday arpa deposu olarak kullanırsın üstkatıda istediğin şekilde kullanırsın.

Cll_ford link=topic=67431.msg766231#msg766231 date=1376441458' Alıntı:
Kendiniz yaparsınız aslında bizim ki 2 kişi yaptı hatta biri sadece demir direkleri yere gömdü diğeri kaynak yaptı kendiniz yaparsanız 300-400 lira cebinizde kalır
yok ya ben nerde yapıcam öyle bişey, altında kalırım yaparken :D
tümosancı sefa link=topic=67431.msg766233#msg766233 date=1376454676' Alıntı:
yüksekli evet çok önemli eger balya fln da atarız diyorsan standart yüklediğiniz yükseklikten bi sıra balya yükseklinde yaparsanız ileride kafanızı duvara vurmazsınız neden düşünmedim yaparken diye :)
yüksekliği şu bakımdan önemli; yarın öbürgün buğday attığımızda tüccar kamyonu rahat bir şekilde girmeli ( kapı genişliği ve yükseklik olarak kurtarmalı )

ve 5 tonluk damperli römorklarla ambara taşıma yaparken , damperi kaldırınca tavana değmemesi lazım yani kaç metre olıyor acaba damperliyi kaldırınca
saol önerin için için

keykubat link=topic=67431.msg766235#msg766235 date=1376458418' Alıntı:
maliyeti pek önemli değil dersen, bende bodrumlu bi depo öneririm bodrumu buğday arpa deposu olarak kullanırsın üstkatıda istediğin şekilde kullanırsın.
maaliyeti önemli be abim, yani 20 - 25000 bini geçmese çok güzel olur saol önerin için abi

burayı 2 yıl önce yaptırdım. kapı dahil maliyeti bana 13.000 tl ye maloldu. 6x9 metre. yükseklik 4 metre.
kapıdan römork ve traktör yanyana giriyor. kalan bölümede pulluk, ilaç makinası, gübre makinası ve akaryakıt varillerini koyuyorum. bana çelik çatıyı tavsiye etmediler.

mete26 link=topic=67431.msg766240#msg766240 date=1376461291' Alıntı:

burayı 2 yıl önce yaptırdım. kapı dahil maliyeti bana 13.000 tl ye maloldu. 6x9 metre. yükseklik 4 metre.
kapıdan römork ve traktör yanyana giriyor. kalan bölümede pulluk, ilaç makinası, gübre makinası ve akaryakıt varillerini koyuyorum. bana çelik çatıyı tavsiye etmediler.
abi gayet ideal abi bize de böyle bişey yeter artar bile. kapı kafamı karıştırıyor bi de . açılma şekli nasıl oluyor senin kapı , nasıl kullanışlı mı