tarım mitingi

Ynt: tarım mitingi

şu işe birileri artık el atsa iyi olacak yoksa bu durum nereye kadar böyle gidecek anlamıyorum artık para edip etmesini bırakın elindeki ürünü satamıyorsun bile...
ekiyorsun elinde kalıyo yetiştiriyorsun elinde kalıyo bu yıl çok zor şartlar altında kuzu yetiştirdik alıcıya yalvar yakar zor sattık..
bu işe btp bile desdek verse oyumu onlara verecem...
bu na haçlı seferi denir ki liderlerimiz birinci başta

şerefli1 link=topic=68363.msg778579#msg778579 date=1380224199' Alıntı:
şu işe birileri artık el atsa iyi olacak yoksa bu durum nereye kadar böyle gidecek anlamıyorum artık para edip etmesini bırakın elindeki ürünü satamıyorsun bile...
ekiyorsun elinde kalıyo yetiştiriyorsun elinde kalıyo bu yıl çok zor şartlar altında kuzu yetiştirdik alıcıya yalvar yakar zor sattık..
bu işe btp bile desdek verse oyumu onlara verecem...
bu na haçlı seferi denir ki liderlerimiz birinci başta
noo*-*- noo*-*- noo*-*- noo*-*- noo*-*- sop-*-sa sop-*-sa sakın bdp yi karıstırma uyy-*s noo*-*- noo*-*- noo*-*- ama dedıklerınde haklısın anlş-*s

tumosannn link=topic=68363.msg778582#msg778582 date=1380224414' Alıntı:
noo*-*- noo*-*- noo*-*- noo*-*- noo*-*- sop-*-sa sop-*-sa sakın bdp yi karıstırma uyy-*s noo*-*- noo*-*- noo*-*- ama dedıklerınde haklısın anlş-*s

niye kızdın???bdp ödp vdp adp cdp ne farkeder vatandaş uyandı artık o günler geride kaldı..siyasette artık o görüş bu görüş yok..hizmet ve emeğe saygı istiyor artık türkiye..dedemin partisi babamın partisi yok hangisi çalışacaksa o var...hacı abi doğru söylüyor...kim bu vatan için birşeyler yapacaksa ve samimiyse onun ardında olmamız lazım...bak almanyada yine merkel çıktı..almanyanın temel siyasi görüşüne tam ter olmasına rağmen kadın yine kazandı..alman halkı hizmetten yana..bizde öyle olmalıyıs...sevelim yada secmeyelim türkiyede son 10 yıldır çok güzel şeyler yapılıyor..herkes bunun farkında...bazı konularda dipten vurulup yüzümüzü ekşiten durumlarla karşılassakta itiraf edelim çalışan bi kadro var(kemirenlerin içinde)kimse bunu inklar eetmesin herşey ortada kimse salak değil..böylde devam etmesi için illaki kimse baki değil hizmette samimi olanların ardında durmalıyız...bdp de olsa..kalkınmanın sinyalini verse nunda ardında dururum..amam şu an için çözülmesi gereken çooook sorun var ve çö zülmeye başladı şimdilik onlar ikinci hatt beşinci planda..

zekhes link=topic=68363.msg778585#msg778585 date=1380224817' Alıntı:
niye kızdın???bdp ödp vdp adp cdp ne farkeder vatandaş uyandı artık o günler geride kaldı..siyasette artık o görüş bu görüş yok..hizmet ve emeğe saygı istiyor artık türkiye..dedemin partisi babamın partisi yok hangisi çalışacaksa o var...hacı abi doğru söylüyor...kim bu vatan için birşeyler yapacaksa ve samimiyse onun ardında olmamız lazım...bak almanyada yine merkel çıktı..almanyanın temel siyasi görüşüne tam ter olmasına rağmen kadın yine kazandı..alman halkı hizmetten yana..bizde öyle olmalıyıs...sevelim yada secmeyelim türkiyede son 10 yıldır çok güzel şeyler yapılıyor..herkes bunun farkında...bazı konularda dipten vurulup yüzümüzü ekşiten durumlarla karşılassakta itiraf edelim çalışan bi kadro var(kemirenlerin içinde)kimse bunu inklar eetmesin herşey ortada kimse salak değil..böylde devam etmesi için illaki kimse baki değil hizmette samimi olanların ardında durmalıyız...bdp de olsa..kalkınmanın sinyalini verse nunda ardında dururum..amam şu an için çözülmesi gereken çooook sorun var ve çö zülmeye başladı şimdilik onlar ikinci hatt beşinci planda..
kız-*sw kız-*sw kız-*sw PKK DAN KIMSEYE YARAR GELMEZ kız-*sw kız-*sw kız-*sw kız-*sw kız-*sw duva*-*0 duva*-*0 duva*-*0 duva*-*0 uyrra*-*- uyrra*-*- uyrra*-*- uyrra*-*- uyrra*-*-

tumosannn link=topic=68363.msg778586#msg778586 date=1380225180' Alıntı:
kız-*sw kız-*sw kız-*sw PKK DAN KIMSEYE YARAR GELMEZ kız-*sw kız-*sw kız-*sw kız-*sw kız-*sw duva*-*0 duva*-*0 duva*-*0 duva*-*0 uyrra*-*- uyrra*-*- uyrra*-*- uyrra*-*- uyrra*-*-
işte tamda bundan bahsediyorudum anlamamışsın...pkk değil bu ülkede bir kürt sorunu varrrrr...doğrumu????doğru kabul etsenizde etmesenzde var...ö sorun çözülene kadar bu tepkiyi vermekte haklısınız..ya yarın birgün çözülürde bu ifadelerinizden utanırsanız???ya herşey istiklal mahkemelerinde atıf hocaların..nursilerin...hamid lerin daha birçok ulemanın idamı tezgahı ile başladığını tarih kiitapları yazmaya başladığında ' ' ulan senelerce bizi pkk diye uyuttular itneler pkk nın ta kendisi içimizdeymiş ' ' diye düşünmeye başladığınızda bu fikirleriniz ne olacak düşündünmü???kardeş pkk mkk hikaye..herkes özgürlüğü için yapar bunları..bu yollara baş vurur..siyasi yada silahlı..bikaçyüz kişi(kendini laik zanneden atatürkçülüğün ardına saklanan kemalizmi tekelinde tutan)bikaçyüz kişi tezgahlar milyonlar uyar binlerce can verildikten sonra uyanılmaya başlar...1942-1954-1960-1964-1980-1982-1993 hiç şaşmaz hep tekerrür eder...kaderimiz bu..biz asker postallarına sığındıkca o iki kelimeyi bi araya getirmekten aciz benim vergimle alınan ünüformayı taşıyan fırsatcılar bişeyleri bahane ede pkk yı hortlatır..şimdi bırakalım bunları..yeride değil başığıda değil..amam herkese katılıyorum tarafsız olmalı ....olmalı ki ne iktidar muhalefetin oyunu diyip kulak tıkasın nede nemalanmaya çalışan muhalefetler kendine prim yapsın...onun bunun ekmeğine yağ sürülmesin tarafsız bağımsız olsun..tepkiler adil dile gelsin...

zekhes link=topic=68363.msg778589#msg778589 date=1380225863' Alıntı:
işte tamda bundan bahsediyorudum anlamamışsın...pkk değil bu ülkede bir kürt sorunu varrrrr...doğrumu????doğru kabul etsenizde etmesenzde var...ö sorun çözülene kadar bu tepkiyi vermekte haklısınız..ya yarın birgün çözülürde bu ifadelerinizden utanırsanız???ya herşey istiklal mahkemelerinde atıf hocaların..nursilerin...hamid lerin daha birçok ulemanın idamı tezgahı ile başladığını tarih kiitapları yazmaya başladığında ' ' ulan senelerce bizi pkk diye uyuttular itneler pkk nın ta kendisi içimizdeymiş ' ' diye düşünmeye başladığınızda bu fikirleriniz ne olacak düşündünmü???kardeş pkk mkk hikaye..herkes özgürlüğü için yapar bunları..bu yollara baş vurur..siyasi yada silahlı..bikaçyüz kişi(kendini laik zanneden atatürkçülüğün ardına saklanan kemalizmi tekelinde tutan)bikaçyüz kişi tezgahlar milyonlar uyar binlerce can verildikten sonra uyanılmaya başlar...1942-1954-1960-1964-1980-1982-1993 hiç şaşmaz hep tekerrür eder...kaderimiz bu..biz asker postallarına sığındıkca o iki kelimeyi bi araya getirmekten aciz benim vergimle alınan ünüformayı taşıyan fırsatcılar bişeyleri bahane ede pkk yı hortlatır..şimdi bırakalım bunları..yeride değil başığıda değil..amam herkese katılıyorum tarafsız olmalı ....olmalı ki ne iktidar muhalefetin oyunu diyip kulak tıkasın nede nemalanmaya çalışan muhalefetler kendine prim yapsın...onun bunun ekmeğine yağ sürülmesin tarafsız bağımsız olsun..tepkiler adil dile gelsin...
DEDIKLERIN DOGRU AMA BEN POSTALCI DEĞİLİM ;D

tumosannn link=topic=68363.msg778582#msg778582 date=1380224414' Alıntı:

o zaman sen akp de başka bişe deme bunu duyan tayyip amcanda desinki ne yaparsam yapayım hala seviliyorum demkki millet halinden memnun...
yav kardeşim mahşer günü bize tayyipmi şefaat edecekki o dindar diye onun peşinde koşalım peşinde koşulacak insan bellii ki tayyip dindar olsa bana ne olmasa bana ne...btp ye gelince adamlar haklarını savunuyor bunun için can veriyorlar ki kendi haklarında iyi görünüp kötülük yapmıyorlar..tayyip dindar filan değil öyle görünen sadece ne olaylar dönüyoda garbim insanların gördüğü yok beaaaaa sadece ülkeye ağaç dikme işinde ne paracıklar sömürülmüş duysanız ağzınızda su içecek dudak kalmaz en kolayda bu ağaç dikme işinde para götürülüyomuş hesap sorsalar bile biz diktik kurudu deniyormuş iş tamam uyu türkiyem gözünü açanlar götürüyo memleketi babasından miras kalmış gib tayyip boşuna milyarlarca ağaç diktik dermi...tayyibin yandaşları uyanı bir yanı bayraktarlar bir yanı İstanbul o yemesinde kim yesin

yani tayyip çıkıptda tv lerde bağırıyor yaa faziler %135 lerde &5 lere çektttttttttiiiiikkkkk peki içinden geçenide söylesin o zaman o söylemiyorsa ben tahmin edim,faizleri % 5 lere çektik amma onu bile ödeyemeyeceksiniz çünki sizi bitireceğiz malınız ürününüz para etmeyecek onları sattığınız yerlerle savaş çıkarıp önünüzü keseceğiz dahası yandaşlarımızın ürünlerini getirip size satacağız ama faizleri aşağı çekerek sempatikliğimizden de vaz geçeceğiz...bende diyorumki siz bi durun şu seçimler gelsin bakın bizler oyumuzu kime veriyoruz...
sadece o değil o zaman bu akp üzerimize ne oyunlar oynamış onuda yazsınlar öyleyse sadece chp yi kuranla ve onun başındakilerin yaptıklarını değil...bakalım kimin kabahati daha çok çıkacak....

şerefli1 link=topic=68363.msg778621#msg778621 date=1380228339' Alıntı:
o zaman sen akp de başka bişe deme bunu duyan tayyip amcanda desinki ne yaparsam yapayım hala seviliyorum demkki millet halinden memnun...
yav kardeşim mahşer günü bize tayyipmi şefaat edecekki o dindar diye onun peşinde koşalım peşinde koşulacak insan bellii ki tayyip dindar olsa bana ne olmasa bana ne...btp ye gelince adamlar haklarını savunuyor bunun için can veriyorlar ki kendi haklarında iyi görünüp kötülük yapmıyorlar..tayyip dindar filan değil öyle görünen sadece ne olaylar dönüyoda garbim insanların gördüğü yok beaaaaa sadece ülkeye ağaç dikme işinde ne paracıklar sömürülmüş duysanız ağzınızda su içecek dudak kalmaz en kolayda bu ağaç dikme işinde para götürülüyomuş hesap sorsalar bile biz diktik kurudu deniyormuş iş tamam uyu türkiyem gözünü açanlar götürüyo memleketi babasından miras kalmış gib tayyip boşuna milyarlarca ağaç diktik dermi...tayyibin yandaşları uyanı bir yanı bayraktarlar bir yanı İstanbul o yemesinde kim yesin

yani tayyip çıkıptda tv lerde bağırıyor yaa faziler %135 lerde &5 lere çektttttttttiiiiikkkkk peki içinden geçenide söylesin o zaman o söylemiyorsa ben tahmin edim,faizleri % 5 lere çektik amma onu bile ödeyemeyeceksiniz çünki sizi bitireceğiz malınız ürününüz para etmeyecek onları sattığınız yerlerle savaş çıkarıp önünüzü keseceğiz dahası yandaşlarımızın ürünlerini getirip size satacağız ama faizleri aşağı çekerek sempatikliğimizden de vaz geçeceğiz...bende diyorumki siz bi durun şu seçimler gelsin bakın bizler oyumuzu kime veriyoruz...
sadece o değil o zaman bu akp üzerimize ne oyunlar oynamış onuda yazsınlar öyleyse sadece chp yi kuranla ve onun başındakilerin yaptıklarını değil...bakalım kimin kabahati daha çok çıkacak....
kız-*sw kız-*sw kız-*sw kız-*sw kız-*sw duva*-*0 duva*-*0 duva*-*0 duva*-*0 duva*-*0 BANA SAKIN AKP DEME noo-*-s noo-*-s noo-*-s noo-*-s kız-*sw kız-*sw kız-*sw kız-*sw kız-*sw duva*-*0 duva*-*0 duva*-*0 duva*-*0 duva*-*0 duva*-*0 duva*-*0

şerefli1 link=topic=68363.msg778621#msg778621 date=1380228339' Alıntı:

haci abi doğru söze ne hacet ozaman siyaseti kapatıp serdenişte bulunulmalı...partiler ' ' ulan nasıl çözsekte şunların oyun kapsak ' ' diye kafa patlatmalı..a partisini b partisini arkalamakla olmaz bu iş herke kendi atını koşturmanın yolunda doğrumu???tırnak kadar yunanistan itne yunanlar 1996ydı yanlış hatırlamıyosam mazorun galonu(DİKKAT!!!GALONU)1dolarda 1,37 dolara çıktı diye otobanları kapatmıştı yolları kesmişti hatırlıyosunuzdur???türkiyede hangi çiftçi örgütü yaptı bunu???yada hani siyasi partinin mandası çiftçi gurubu???

31 ARALIK 2012 İTİBARİYLE ÜLKEMİZİN İÇLER ACISI HALİ...

BIKMADAN PAYLAŞALIM...
PAYLAŞTIKÇA AYDINLANALIM...
AYDINLANDIKÇA AKP ' YE BİLENELİM...
BİLENDİKÇE MEYDANLARI VE
MUTLAKA SİLİVRİ TOPLAMA KAMPINI DOLDURALIM....
BİLELİM Kİ BİZE YOL GÖSTERENLERİN TÜMÜ
ZİNDAN DA ESİR..

Türkiye ' deki icraatlarının unutulmaması ve bakar körlerin gak guk etmemesi için
Tayyip Erdoğan liderliğindeki AKP ' nin Türk siyaset tarihindeki bazı ilklerini hatırlatmakta yarar görüyorum.

* 1- İlk defa bir Başbakan ' Tezkere geçmezse memura maaş ödeyemeyiz ' dedi

*2- İlk defa ekonomi büyürken işsizlik arttı.

*3- İlk defa cari açık verilirken döviz kuru arttı.

*4- İlk defa bir Başbakan zam isteyen memura ' İMF ' yi ikna edin ' dedi.

*5- İlk kez ithalat 100 milyar doları aştı.

*6- İlk kez cari a çığın üstünde borçlanma yapıldı

*7- İlk kez Yunan kilise bankası
Türkiye ' de banka satın aldı.

*8- İlk defa domuz, kesimlik hayvanlar arasına alındı

*9- İlk defa düşük faizli dış borç,
yüksek faizli iç borç ile ödendi.

*10- İlk defa bir Başbakan ve Dışişleri Bakanı, islâmiyeti yok etmeye yemin eden bir Papa ' nın heykeli önünde fotoğraf çektirdi.

*11- İlk defa bir Başbakan ' Toprak satılıyorsa alıp götürmüyorlar ya ' dedi.

*12- İlk defa bir cami kiliseye çevrildi.

*13- İlk defa kilise ve havralar imar planında yer aldı.

*14- İlk defa bir Başbakan Yahudi düşünce kuruluşundan ' Üstün Cesaret Ödülü ' aldı.

*15- İlk defa Türk askerinin başına ABD güçlerince çuval geçirildi.

*16- İlk defa bir Başbakan ' bir dönem dini kullandık ' dedi.

*17- İlk defa petrol kanunu ile yabancılara 50 yıllık imtiyaz verildi.

*18- İlk defa yabancı rantiyecilere vergi muafiyeti tanındı.

*19- İlk defa iletişim sektörünün tamamı yabancıların eline geçti.

*20- İlk defa tezkere ret edilmesine rağmen Dış İşleri Bakanlığı genelgesi ile
silahlar Türkiye üzerinden geçti.

*21- İlk defa bir Başbakan İslâm dünyasının sınırlarını değiştirecek
BOP ' un eş başkanı oldu.

*22- İlk defa bir Başbakan Müslüman topraklarını işgal eden ABD askerlerinin evlerine sağ salim dönmeleri için dua ettiğini açıkladı.

*23- İlk kez İsrailli bir işadamına çok gizli bir şekilde 800 milyon dolar kaynak aktarıldı.

*24- İlk defa bir Başbakan yapılan ihalede önce uçak istedi ama sonra Mercedes ' e razı oldu.

*25- İlk defa fındık üreticileri en büyük mitingi yaptı.

*26- İlk defa bir Başbakan Türkiye ' yi pazarladığını açıkça itiraf etti.

*27- İlk defa tarımsal üretimde dış ticaret açığı ortaya çıktı.

*28- İlk defa bir Başbakan çiftçilere ' Gözünü toprak doyursun ' dedi.

*29- İlk defa kap kaç diye bir sektör ortaya çıktı.

*30- İlk defa zina suç olmaktan çıktı.

*31- İlk defa bir Başbakan en fazla yurt dışı gezisi yaptı.

*32- İlk defa bir Başbakan ' Borç yiğidin kamçısıdır ' diyerek borçlanmayı bir başarı olarak gösterdi.

*33- İlk defa enflasyon % 10 artarken pancar fiyatları 99 kuruştan 88 kuruşa indi.

*34- İlk defa çiftçi ve emekliden vergi alınması sözü verildi.

* 35- İlk defa bir Başbakan Danışmanı Amerikalılara Başbakan için ' Bu adamı kullanın, onu rogara süpürmeyin ' dedi.

*36- İlk defa GSMH artarken KDV tahsilâtı yerinde saydı.

*37- İlk defa bir Başbakan TMSF katkısıyla bu kadar çok TV ve gazete yönlendirdi.

*38- İlk defa Türkiye Cumhuriyeti ' nin Cumhurbaşkanı misafir olarak gelen bir kralın
ayağına gitti. Hem de 10 Kasım günü.

*39- İLK DEFA BİR BAŞBAKAN ÇİFTÇİYE ' ANANIDA AL GİT ' DEDİ...

*40- İLK DEFA BİR BAŞBAKAN ŞEHİD ZİYARETİNDE ' ASKERLİK YAN GELİP YATMA YERİ DEĞİLDİR ' DEDİ

*41- İLK DEFA BİR BAŞBAKAN 300 METRELİK GEMİYE GEMİCİK DEDİ.

*42- İLK DEFA BİR BAŞBAKAN ..... GAZETELERİNİ OKUMAYIN, TELEVİZYONLARINI
AÇMAYIN DEDİ.

Bu hızla Tayyip Erdoğan, bu dönemde
ülkemizdeki her şeyi özelleştirmiş olacak...
İş bu ya özelleştirmeye ve satmaya kafayı takmış olan başbakanımız en sonunda kendisini özelleştirir mi?
*- Türk Telekom, Arap ' ın.
*- Telsim İngiliz ' in.
*- Kuşadası Limanı İsrailli ' nin.
*- İzmir Limanı Hong Konglu ' nun...
*- Araç muayene işi Alman ' ın.
*- Başak Sigorta Fransız ' ın.
*- Adabank Kuveytli ' nin.
*- İETT Garajı Dubaili ' nin.
*- Avea Lübnanlı ' nın.
*- Petkim? Ermeni ' nin.
( Kazak ' a sattık, dediler. Kazağı bir çıkardık Ermeni...)
*- Rakı, Amerikalı ' nın.
*- Finansbank Yunanlı ' nın...
*- Oyakbank Hollandalı ' nın.
*- Denizbank Belçikalı ' nın.
*- Türkiye Finans Kuveytli ' nin.
*- TEB Fransız ' ın.
*- Cbank İsrailli ' nin.
*- MNG Bank Lübnanlı ' nın.
*- Alternatif Bank Yunanlı ' nın.
*- Dışbank Hollandalı ' nın.
*- Şekerbank Kazak ' ın.
*- Yapı Kredi ' nin yarısı İtalyan ' ın.
*- Turkcell ' in yarısı Finli ' nin Rus ' un.
*- Beymen ' in yarısı Amerikalı ' nın.
*- Enerjisa ' nın yarısı Avusturyalı ' nın.
*- Garanti ' nin yarısı Amerikalı ' nın.
*- Eczacıbaşı İlaç, Çek ' in.
*- İzocam, Fransız ' ın.
*- TGRT ( Fox ) Amerikalı ' nın.
*- Demirdöküm Alman ' ın.
*- Döktaş Fransız ' ın.
*- Süper FM Kanadalı ' nın.

Hepsi TÜRK ' tü bir zamanlar...Sadece 8.5 yıl önce.
( Yani AKP hükümetinden önce)

TATLI UYKULAR TÜRKİYE...