Bizim 11' li Dip Patlatanı Boyadım...!!!

Arkadaşlar bizim 9' lu dip patlatanı geçen sene ARES' e ufak geldiği için 11' li yapmıştık. Fakat boyamamıştık. Bende geçtiğimiz haftalarda boyadım. Birazcıkta reflektörlü bantlarla süsledim. Şimdi çok güzel oldu... oksa-* Sizlerle de resimlerini paylaşayım istedim...;)

image.aspx

image.aspx

image.aspx

image.aspx

image.aspx

Kıyıcı ile kıydığımız bir yulaf tarlası vardı. Her tarafı kıyılmış samanlarla dolduğu için ARES' e 11' lileri takıp tarla yağmur alıp yumuşasın diye üstten sürdük. Daha sonra pullukla tekrar süreceğiz. Az resim çekebildimdi. Telefonun şarjı bittiydi.
image.aspx

Kusura bakmayın. Akşam saati kuzuları otlatırken çekebildim. Karanlık çıkmış.
image.aspx

Arkadaşlar ARES' e yaptığım krom şeritler geceleyin süper parlıyor. Herkese tavsiye ederim...
image.aspx

image.aspx

Gobleye' de reflektörlü bant yapıştırdımdı. O da aradan çıksın dedim... ;)
image.aspx

SON

Ynt: Bizim 11' li Dip Patlatanı Boyadım...!!!

reflektörlü bantları iyi düşünmüşsün birader akşamları özelliklede aydınlatmasız yollarda fark edilmesi güçleşiyor paylaşımın için teşekkürler

yaptığınız uygulamayı takdir ediyorum...dip patlatan + pulluk sürümü...edirne de uygulayan çiftçiler var...özellikle ayçiçek ekimi için şart gibi....

Yorumlar için sağolun arkadaşlar...
ağır abi link=topic=6407.msg67504#msg67504 date=1219267490' Alıntı:
resımler ıcın tsk patlatmanın dıslerınden bırı çürümüş galıba sokulmus :D bantlarda ayrı bı yakısmıs
Sökülmedi. Ben taşlı bir tarlayı sürerken onu koparttım. Fakat hiç fark etmedim. ARES hiç dip patlatanı duymuyor. Ayak kopsa anca başa çıktına fark ediyoruz...:D Dişleri zaten değiştircektik. Ondan o tarladan sonra öyle çekmiştim yerine boyadıktan sonra hepsini değiştirdik..;)

XERİON link=topic=6407.msg67506#msg67506 date=1219267538' Alıntı:
reflektörlü bantları iyi düşünmüşsün birader akşamları özelliklede aydınlatmasız yollarda fark edilmesi güçleşiyor paylaşımın için teşekkürler

Arkadaki ekipman 3 metre olunca reflektör koymakta fayda var diye düşündüm. Traktör zaten geniş. Arkasındaki ekipmanda geniş. Gece fark edilmesinde fayda var.

atilla link=topic=6407.msg67508#msg67508 date=1219268059' Alıntı:
yaptığınız uygulamayı takdir ediyorum...dip patlatan + pulluk sürümü...edirne de uygulayan çiftçiler var...özellikle ayçiçek ekimi için şart gibi....

Sağolasın abi. Tarla kıyılmış olunca mecbur böyle çift sürüm yapmak zorundayız. Samanlar kaybolmaz yoksa...;)

paylaşım için soal.. ewet aynen atilla abi ..bizde burda öle yapıyoruz...ama ilk önce bi goble sonra çizel sonra sürüyoruz ama bazen goble bile çekmiyoruz.ayçiçeği yeri olursa şart gibi bişey oluyor goble ...

bizim burda buna sadece patlatma diyorlar.dip patlatan diye başka bişeye diyorlar.bizim burda (kadirli) dedikleri sadece tek bıçaklı ve bu bıçak çok daha uzun.toprağın altındaki sert tabakayı kırmaya yarar.

selim386 link=topic=6407.msg78002#msg78002 date=1222176000' Alıntı:
bizim burda buna sadece patlatma diyorlar.dip patlatan diye başka bişeye diyorlar.bizim burda (kadirli) dedikleri sadece tek bıçaklı ve bu bıçak çok daha uzun.toprağın altındaki sert tabakayı kırmaya yarar.
kardeş sen kadirlidenmisin osmaniye kadirli...

Ally TOKMAKCI link=topic=6407.msg366118#msg366118 date=1300982419' Alıntı:
Erkan abi resimler hata veriyor görünmüyor ben de ya :S bi sorun ben demiki

Bu fotoğrafları çok uzun zaman önce yüklediydim. Yüklediğim sitedeki linkleri değiştiydi. Çoğu böyle konuyu düzeltmiştim. Ama bu arada kaynamış. Şimdi ayarladım...;)