3.NCÜ DÜNYA ÜLKESİMİYİZ İNSAN DEĞİLMİYİZ

SEVGİLİ ARKADASLARIM VE BÜYÜKLERİM öncelikle bu konuyu açmamdaki en büyük etken mf 100 ve 200 serisi aşığı olmam ilk deneyimim ve rahmetli dedemin hatıraları diyelim..gelelim konuya ben sürekli mf yi araştıran ve yakından takip eden bir insanım araştırmalarıma göre bizi türk insanını türkiyeyi adamdan saymamışlar... zamanında bizlere 265 285 leri avrupa diye diye ve bir çok marka içinde hala geçerli yerli üretim bideee avrupa üretim diye sattılar kardeşim avrupa ama çıplak soymuşlar traktörü eksik abi araştırıyorum netten önüme 265 285 likler çıkıyor avrupa ve amerikada, bizlere bucuklu( tavsan kaplumabağa)dedikleri 92 93 yıllarında geldi adamlar 80 li yılların ilk başında kullanmışlar ve 675 685 690 gibi seri adında.. bizim gözümüzde 200 serileri daha dün çıkmış gibi yeni taze gibi traktörler adamlarda görseniz bayılırsınız kalitesine iç dizayna özelliklerine ..74 modeli bile var hemde powerli :( ve arkadaslar en zoruma giden şu günümüzde dahil türk çiftçisine 2 çıkış hidrolik pompasını çok görüyolar kollardan bağımsızda çalışmıyor tabi kimi arkadaslarımız masraf edip 4 çıkışa kimisi 2 çıkışa çevirmek için para harcıyolar...:( adamlar 70 li yıllardan itibaren 2 4 6 çıkış standart takmışlar hemde kollardan bağımsız jantlar kaborta kaldırma kolları yağlı fren hid.direksiyon bizdeki mfler adamlarınkinin yanında hem fukara hemde cüsse olarak 135 lik sanki..

Ynt: 3.NCÜ DÜNYA ÜLKESİMİYİZ İNSAN DEĞİLMİYİZ

kardeş yazın güzel ve haklı oldugun noktaalr çok fakat
paylaştıgın 3 tane resme göre yazdıysan yanılmışsın oresimlerdeki traktörler belki üretim tarihi olarak eskidir fakat fotograflarda da açıkça görüldüüg üzere saglam bakım ve saglam boya yemiş
yani orjinal halleri degil buyüzden bunların görüntüsü boyası ve üzerindeki parçalar yanıltıcı olabilir

3. Dünya ülkesi oldığumuzu yenimi fark ediyorsunuz. Sadece MF de değilki avrupa veya dünya 50 li yıllarda çift çekerle ve otomatik viteslerle tanışmış (biz daha tanışamadık hala o ayrı) bence konu konu çook geniş ele almak gerekir. bende adamların yerinde olsam aynısını yapardım sana son teknolojiyi satarsam eski teknolojiyi ne yapacam + helede karşımda devamlı para kazanmak isteyen devlet adamları ve iş adamlarını bulursam. Yani olaya sadece MF olarak bakma halen şu an bile kullandığımız teknoloji yoksunuyuz. üzme tatlı canını
son olarakta ders çıkarmak gereken konu : ingiliz başbakanına sormuşlar ATATÜRK hakkında ne düşünüyorsunuz diye.
cevabı çok düşündürücüdür. <Bu dünya 330-400 yılda bir devlet adamı yetiştirir oda korkarımki TÜRK lere nasip oldu> 100 gitti geriye 200 yılımız kaldı ha gayret.

YAVUZ_13 link=topic=69132.msg787161#msg787161 date=1382399217' Alıntı:
kardeş yazın güzel ve haklı oldugun noktaalr çok fakat
paylaştıgın 3 tane resme göre yazdıysan yanılmışsın oresimlerdeki traktörler belki üretim tarihi olarak eskidir fakat fotograflarda da açıkça görüldüüg üzere saglam bakım ve saglam boya yemiş
yani orjinal halleri degil buyüzden bunların görüntüsü boyası ve üzerindeki parçalar yanıltıcı olabilir

abi yüzlerce böyle örneği var orjinal olanlar da var boyasız el değmemiş olanlar

BİZDEKİ MF LERDE 99 MODEL VE ÜZERİNDE ROTSUZ DİREKSİYON VARDI (HİDROSTATİK) ADAMLARDA 81 MODELDE VAR !!!

6 ÇIKIŞLI POMPA !

83 MODEL BUÇUKLU VİTES SİNYAL KOLU KOLTUK ON NUMARA EKRAN GÖSTERGE GÖĞÜS SÜPER

79 MODEL 285 VE 265.. 3 İLERİ VİTES VE MULTİ POWER

FEHİM link=topic=69132.msg787174#msg787174 date=1382417914' Alıntı:
3. Dünya ülkesi oldığumuzu yenimi fark ediyorsunuz. Sadece MF de değilki avrupa veya dünya 50 li yıllarda çift çekerle ve otomatik viteslerle tanışmış (biz daha tanışamadık hala o ayrı) bence konu konu çook geniş ele almak gerekir. bende adamların yerinde olsam aynısını yapardım sana son teknolojiyi satarsam eski teknolojiyi ne yapacam + helede karşımda devamlı para kazanmak isteyen devlet adamları ve iş adamlarını bulursam. Yani olaya sadece MF olarak bakma halen şu an bile kullandığımız teknoloji yoksunuyuz. üzme tatlı canını
son olarakta ders çıkarmak gereken konu : ingiliz başbakanına sormuşlar ATATÜRK hakkında ne düşünüyorsunuz diye.
cevabı çok düşündürücüdür. <Bu dünya 330-400 yılda bir devlet adamı yetiştirir oda korkarımki TÜRK lere nasip oldu> 100 gitti geriye 200 yılımız kaldı ha gayret.
HAKLISIN ABİ BEN MF YE ÖZEL DEMEK İSTEMİYORUM BENİM İLGİ ALANIM HATTA HAYRANLIĞIM OLDUĞU İÇİN MODEL MODEL YIL YIL BİZDEKİ MF LERDE NE VAR ONLARDA NE VAR BUNLARI DEĞERLENDİRMEK İSTEDİM BİLİNSİN DEĞERLİ ARKADAŞLARIMIZ TÜRK İNSANININA DEĞER VERİLMEDİĞİNİ ...YOKSA FİAT DADA VAR JD NEWHOLLAND DADA ŞUGÜN OLDU OTOMOBİLLERDE DE VAR ..AMA DİYORUMYA İNSANIN ZORUNA GİDİYOR BUGÜN YİNE ARAŞTIRMALARIMDA RASTLADIM ŞUAN MF DE EN ÜST TEKNOLOJİ OLAN DYNA4 ŞANZIMAN 94 YILINDA 3085 3095 SERİSİNDE KULLANILMIŞ ŞATILDA DAHİL ŞUAN DA AVRUPADAKİ MF LERDE DYNA6 ŞANZIMAN VAR..

malesef bizim memleketimzi çok acaip herzaman başkasının yıllar önce kullandıgını bize kakalıyorlar
başkalarının eskisini kullanıyoruz kısaca
60 sene önce marshall yardımlarıyla kore savaşına asker yollama şartıyla bizim orduya hibe edilen ikinci el amerikan askeri mazemeleri bile bunun göstergesi hatta ilklerden biridir