fıat lar ayçiçeğinde!!!

28.07.2008
1,180
6

ilktn herkeze mrb bizim memlekettten görüntülerrr (11)

şöle güzl bi manzaralı foto ile başlayalım :D:DD

70-56 nın içindn bir foto !1

70 i döşedikk

yağmurdan korktuk

bu 54c eniştmn,bu motorun hikayesi uzun bu motoru kapılarından çalmışlardı motoru 120 km götürmüşler 1 ay bulamadık 1 ay sonra ormanda terk edilmiş olarak bulduk daha sonra adamlarıda yakaladılar ama içerde 1 aydan az kaldılar tahliye oldular şyt-*-sa at-*-*

saygıdeğer bir abbimdir,

çekerler yan yana:tn75da-td65

ayçiçek eleme makinası pek belli olmıo

bu romork çok güzel keşke bundan alsadım bim-*s

gece ayçiçekleri beklerkene 265s 1999 model

ayçiçkleri bitirdik ve bi yağlama yıkama yapalım ama dimi hakettti :DD:

ewet sonuç 150 dönüm ayçiçeğindn 15 ton mal yaptık allah bereket wersin! cidd*-*-*

Ynt: fıat lar ayçiçeğinde!!!

doganbey1 link=topic=25820.msg213469#msg213469 date=1252626008' Alıntı:
siz böylemi çıkarıyorsunuz çiçekleri.biçerdöver neden girmiyor tarlalara.ayrıca fotodaki sen misin
çıtır aydında biçer işlemiyor yağlık yani siyah aydın olsa weririz biçere ama çıtır aydını biçer biçmiyor,ayrıca resimdeki bn deilim,saygıdeğer bir abim!

bkn görüntüdeki kırmızı bizim eski romork 1977 model örs yapımı yanlız biz 2000 yılında bir bakımdan geçirdik ve kapakları fln değiştiği için tınaz yazmışlr,bu sene 4 tonluk palazoğlu 2. romoğumuda aldım ama resimde görüldüğü gibi 2. romork bile yetmiyor,keşke palazoğlu yerine dayımnki gibi biga alsaydım romork çok güzel ilaveleri orginal 2 ilaveli yaani 4 tondan fazlasını alıyor bu şekil,bnm romork bu halile buğdayda 4 ton zor alıyor!

ÇağRı link=topic=25820.msg213482#msg213482 date=1252626982' Alıntı:
İşlemelik çekirdek ekmeyeli uzun zaman oldu.Gençliğimiz geçti çekirdek tarlalarında :).Kaçtan gidiyo bu sene?
yorumun için saol ewt bzmde gençlimiz geçiyo bu tarlalarda :D:fiyatları ise 2 ile 3 tl arası değişiyor! !

evde evlat tarlada FİAT ;) :) emeğine sağlık güzel ;)
doganbey1 link=topic=25820.msg213479#msg213479 date=1252626742' Alıntı:
yok bilader takma meselesi değil.dedim eğer bizden yaşça büyüksen saygısızlık yapmayalım hitaplarda o nedenden dolayı
Bu Konuda bazen sıkıtı Çekiyoruz Arkadaşlar Yaşınızı profilize yazarsanız ii olur bence ;)

yorumlar için tşkr arkadaşlar:

ewet fiyatlar daha iiyi yağlıkta pek zahmet yok biçerle biçiyorsun saten bunda ise baya zahmet çekiyorsun ama deyiyor!
ÖZzGÜR link=topic=25820.msg213546#msg213546 date=1252651743' Alıntı:
Güzel paylaşım, fiyatlarda yağlığa oranla baya güzelmiş...
aynen öle!!! ok-*-s
nh link=topic=25820.msg213553#msg213553 date=1252655987' Alıntı:
evde evlat tarlada FİAT ;) :) emeğine sağlık güzel ;) Bu Konuda bazen sıkıtı Çekiyoruz Arkadaşlar Yaşınızı profilize yazarsanız ii olur bence ;)
zor ama parasını alıncada deyiyor be birader :D cidd*-*-*
alipasalierkan link=topic=25820.msg213563#msg213563 date=1252657350' Alıntı:
Güzel paylaşım. Yemişlik çiçek işide zor vallah...:D

arkadaş çekirdekleri kuruttun mu.yağmurlar başladı mı zor olur.bunu birde kurutma makinesini yapsalar güzel olacak.ben beyazı çıkartıp sattım.7 ton kadar israil karası var.müşteri bekliyorum.sizin oralarda siyah çerezlik eken var mı.kaç para bu sene piyasası herkes sır gibi saklıyor.kışın yılbaşında 3,5 liraya kadar çıkmış tı...yanıtını bekliyorum...

resimleri inceledim.biz artık remorka kestirmiyoruz.senin bu ayçiçeği patosunu kanatlısı çıkmış.kanarlarında içinde helezon olan kanat var.fiyatı 9000 lira gibi.ben yere kestiriyorum.o patosun arkasına telli saman arabası takıyoruz.traktör tarlada geze geze çekirdeği alıyor.patostan çıkan kelle parçaları eşit şekilde tarlanın yüzeyine dağılmış oluyor gübre olarak.telli arabayı doldurdunmu.bundan kurutulmuş elenmiş 1600-1700 kilo çekirdek çıkıyor.işçiliği çingenler yapıyor.dekar 25 liraya yere kesip patosa atmak dahil.tarlada gezerli patosun saati 45 lira.elemenin de saati 25 lira.benim bu sene çekirdek hasadı bitti.beyazı sattım.siyaha müşteri bekliyorum.patosun fotoğrafını gördüm.eleğin üzeri çekirdekle dolmuş taşmış.biraz az atın kelleyi.böyle yaparsan arkadan çekirdek kaçar.150-200 kilo kaçtı mı.500 lira kaybediyorsun.az değil.birde kelleyi kestinmi birgün beklet kolay ayrılır...