Yulafları Bağladık.

Ynt: Yulafları Bağladık.

nasıl oluyor arkadaşım hayvanlar için besleyici oluyormu bizim buralarda fiğ ve böyle başaklı balye yaygın değil birde biraz nemlimi yapılıyor resimlerde öyle gibi tşk.

valla yulaf, fiğ kadar iyi değil, fiğ hayvan tarafından çok seviliyor nem derken çok yağış aldı o yüzden böle gözüküyor yağmur yağdığında yumuşak olur diyorlar eğer yulafı çevirdiğinde yağmur yağarsa o zaman çürütebiliyor.
yağmur yağdığı için gerçekten yumuşadı ot saman balyası gibi o hortumda ondan :D
yorumlarınız için teşekkürler.

Bizim bölgede 3 -4 yıldır korunga ekimi devlet teşviğinden dolayı had safhaya ulaştıgı için yeşil yem için pek uğraşan yok yeşil yulaf hayvana gerçekten çok yarıyor ama bizim burada yapan yok benim bu yıl 150 dekar yulaf var dane için biçtireceğim sapınıda balya yaptırıyorum çok yumuşak samanı oluyor yulaf özellikle buzağı ve süt için mükemmel bir yem hayvancılıkla uğraşan arkadaşlara tavsiye ederim ayrıca en az masrafla ürün alınıyor güzden sürüm yapılıp erken ilkbaharda ekiliyor yaklaşık dekarda 250 kilo civarıda verim alınıyor.

paylaşım için tesekkurler dostum güzel kareler.Yanlız dağ gibi yulaf ıslanmış maalesef...
Makinada 3 telli Tele devam diyorlar sanırım ordakı balyacılar...
Birde dikkatimi çekti sanki yerde çok kalmış gibi...

coyote26 link=topic=32774.msg281156#msg281156 date=1276892124' Alıntı:
paylaşım için tesekkurler dostum güzel kareler.Yanlız dağ gibi yulaf ıslanmış maalesef...
Makinada 3 telli Tele devam diyorlar sanırım ordakı balyacılar...
Birde dikkatimi çekti sanki yerde çok kalmış gibi...
yağmur yağdığından dolayı yere yapışanlar oldu onları dirgenle kaldırdık bazı sıraları hiç almadı
yorumlarınız için teşekkürler.