En ideal 65bg-75bg arası guce sahip 4x4 traktör hangisi????

04.10.2008
4,134
195

[size=10pt][size=10pt][size=10pt]arkadaslar sizce en ideal 65bg ile 75 bg aralıgında ki guce sahip traktör hangisi...aralık biraz geniş ama :)
yakıt..
surus keyfi..
güç..
serilik hız..
tarla performansı..
yedek parca sevis ve dayanıklılık..
fiyat avantajı...
kullanışlılık..
ikinci el pazarı..
ve baska aklıma gelmeyen avantajları acısından degerlendirirseniz sevinirim..
herkes kendi traktörunu övmesin de :) objectif olalım lutfen turkiye şartlarında en iyisi en ideali hangisi tartışalım..
[/size][/size][/size]

Ynt: En ideal 65bg-75bg arası guce sahip 4x4 traktör hangisi????

erkunt t 70 i tavsiye edebilirim.
yakıt az
sürüş keyfi mükemmel
gücüde hakkını weriyor
hızıda güzel yolda baya bir hız yapıyor
tarlada da seri ve atak
parçası da kolaylıkla bulunur ve sağlamdır
fiyatıda diğer traktörlere göre uygun
ayrıca kullanışlı traktör
yeni olduğundan fazla 2nci eli yok
benim gözümde öyle ama yinede sen bilirsin

delidolu11 link=topic=11243.msg114296#msg114296 date=1229773466' Alıntı:
erkunt t 70 i tavsiye edebilirim.
yakıt az
sürüş keyfi mükemmel
gücüde hakkını weriyor
hızıda güzel yolda baya bir hız yapıyor
tarlada da seri ve atak
parçası da kolaylıkla bulunur ve sağlamdır
fiyatıda diğer traktörlere göre uygun
ayrıca kullanışlı traktör
yeni olduğundan fazla 2nci eli yok
benim gözümde öyle ama yinede sen bilirsin

[size=10pt]tesekkurler yorumun için.. haklısın en ideallerinden biri bana görede erkunt 70dt fakat 80ligi de bu aralıga giriyor 74b oda.. 70ligi daha mı ideal ???
ayrıca newholland ın tn75a sını bilen varmı bu traktör de guzel..
[/size]

nhmf link=topic=11243.msg114307#msg114307 date=1229774411' Alıntı:
70-66 dtveya 3.075

[size=10pt]arkadasım guzelde yanlız sende 70 66 ve 3075 in avantajlarından dezavantajlarından bahsetsen daha guzel olur.. bu ikisininde yakıtı nasıl bilmiyorum cok yakıyorlar diyebiliyorum...

ayrıca daha cok model var bu aalıga giren valtra a75 ,hattat a68 ve a75,case 70,zetor proxima,same explorer 70,newholland 75-56,65-56,td65,td75,tn75a,tn65a,t4000 sersi,mf 277g,266g, tumosan nın jd nin modelleri ve daha aklıma şuan gelmeyen bi cok model var ama bunların fiyat performans degerlendirmesini yapalım en ideali...??[/size]

new holland TN 75 DA
yakıt.. süper
surus keyfi.. şahane
güç.. hakkını werir.
serilik hız.. her türlü
tarla performansı.. beygir gibi
yedek parca sevis ve dayanıklılık.. e nh farkı :)
fiyat avantajı... güzel motoruna göre ii
kullanışlılık.. oda güsel
ikinci el pazarı biraz az ama yeni çıktı sayılır.belki 5 yaşından büyüğü yok. :D
bence güzel ideal motor :D hele birde görünüş olarak süper :D
herkese tşk ;)

nh link=topic=11243.msg114324#msg114324 date=1229775647' Alıntı:
new holland TN 75 DA
yakıt.. süper
surus keyfi.. şahane
güç.. hakkını werir.
serilik hız.. her türlü
yedek parca sevis ve dayanıklılık.. e nh farkı :)
ikinci el pazarı biraz az ama yeni çıktı sayılır.belki 5 yaşından büyüğü yok. :D
bence güzel ideal motor :D hele birde görünüş olarak süper :D
herkese tşk ;)

[size=10pt]arkadasım sanada tesekkur ederim yorumun için ama biraz nh fanatikligi varmış gibi sezdim yorumlarından yeterince objectifsin dimi :) ??[/size]

delidolu11 link=topic=11243.msg114322#msg114322 date=1229775537' Alıntı:
eğer new holland alcaksan tn75da yı da önerebilirim öneririm

hayır newhollanda veya baska başka marka fark etmez en ideali neyse onu konusyoruz.. sen hem tn75a hemde erkunt 70dt dedin ikisi arasında hangisi ideal?? tn75a hakkında kriterlere göre yorum yapmamışsın..

walla bi araştır piayasasını bende bulsam alcam gibi görünüyo war bi arkadşta çok memnun yakıt fln güzel diyo ona göre yasdım zaten..e biras fanatiklilikte olabilirsen motor alcam piyasamı yapıon :)

ceya023 link=topic=11243.msg114329#msg114329 date=1229775979' Alıntı:
[size=10pt]arkadasım sanada tesekkur ederim yorumun için ama biraz nh fanatikligi varmış gibi sezdim yorumlarından yeterince objectifsin dimi :) ??[/size]

hayır newhollanda veya baska başka marka fark etmez en ideali neyse onu konusyoruz.. sen hem tn75a hemde erkunt 70dt dedin ikisi arasında hangisi ideal?? tn75a hakkında kriterlere göre yorum yapmamışsın..
ya arkadaşım okuman gıtmı senin ben ne yazmışım oraya new holland alırsan tn 75 da al dedim.

yakıt.. süper
surus keyfi.. şahane
güç.. hakkını werir.
serilik hız.. her türlü
yedek parca sevis ve dayanıklılık.. e nh farkı
ikinci el pazarı biraz az ama yeni çıktı sayılır.belki 5 yaşından büyüğü yok.
bence güzel ideal motor hele birde görünüş olarak süper

ayrıca cift cekere otomotık ve menuel olamaküzere kendi gecer yokuş aşşa inerken yokuş yukarı cıkarken otomotikmen çift cekere gecer ayrıc belden kırmalısıda var tn serisinin yolun metresını olcersındijital saatle kendi ölcer

70-66
yedek parça bol
yakıt ideal
konfor düşük
Polatlıda 2.eli baya para ediyor... 2000 model hor kullanılmış 70-66S DT kabinliye 35 milyar istiyorlardı...
gerektiğinde küçük, gerektiğinde ise büyük motor olabilir... ister ara işlerinde istersen ağır işte kullan
80-66ya oranla aynı işi yaptıkları halde daha az yakıyor...
bizim burda piyasası düşmeyen tek seri 66 serisi artık sizin orda nasıl bilmiyorum
onun dışında TN 75DA olabilir yada yeni çıkan TT 75de olabilir...

delidolu11 link=topic=11243.msg114426#msg114426 date=1229781416' Alıntı:
ya arkadaşım okuman gıtmı senin ben ne yazmışım oraya new holland alırsan tn 75 da al dedim.

[size=10pt] aslın da sen dikkat et bence o yazdıgımı üstteki yorum içim için yazmıstım nh nin yorumuna senin ki içinse sadece senin yanzın altındaki kısım mı yani'hayır newhollanda veya baska başka marka fark etmez en ideali neyse onu konusyoruz.. sen hem tn75a hemde erkunt 70dt dedin ikisi arasında hangisi ideal?? tn75a hakkında kriterlere göre yorum yapmamışsın..' bu kısıma sana hitaben yazdım dikkatli bakarsan o maile anlarsın...kırmizıı yazılan kısım o mailde sana degil delidolu11..[/size]

tesekkurler salih bilgilendirmen için. emre_ck sanada... acıkcası biim burda çiftcekeri pek bulunmaz tek cekeride cok yakıyor diye biliyoruz 70-66 nın pek piyasası yok.. şu durumda 70-66 nin ikinci eli 30binytl nein üzerinde satılması mucize gibi bişeydir bence piyasa cok kırık... burda daha cok 70-56 tutulur.. onunda ikinci eli baya düştü.. turbolu yenitip traktörlerden sonra.. tt75 i hiç bilmiyorum tt55 var tanıdııgmızda ama cok memnun degil.. şuanda hattat a68 modelini 40bin ytlye veriyor sıfır çiftceker.. ve ikinci el piyasasını iyice öldürüyo bu fiyatlar.

ceya hayırdır td85d yı sattınmı benım sana tarafsız tavsıyem tn75da dır neden dersen sanzıman olayı cok farklı bı traktor 16 vıtesı dusun ve a-b-c-d dıe kademelendırılır genelde ama tn de bh ve bc var yanı serıyı 2 ye bolmusler td kulanan bırı olarak bılırsın td de takvıyenın 2 kademesı kulanılıyo 2 kademenın hızlarında bırbırnden cok alakasız yanı mısal nasds yapcan 2nın 3 agır gelır serı 1de yemezz 2nın 4 desen 1den hızlı bu yuzden tn derım ayrıca yolda 52-53 kh yı rahatlıkla yakalıyosuın konforu yıne segmentınde en basarılısı cıfcekere dumelı gecıs pto hız vs gıbı seylerı dıjıtal gostergeden takıp edıosun ergonomık tasarımı var yolda ve tarlada yakıtı baya az hafıf oldugundan bayada serı en son bızm koye ay ıcnde 4 motr gırdı 2 tanesı tn75da ydı bır 2003 model td85d 4*4 bırı 2007 model td75da yı sattı ve aldı bu yazdıklarım sadece bılgılendrme amaclı fanatıklıkle alakası yokk

salih link=topic=11243.msg114532#msg114532 date=1229785673' Alıntı:
ceya hayırdır td85d yı sattınmı benım sana tarafsız tavsıyem tn75da dır neden dersen sanzıman olayı cok farklı bı traktor 16 vıtesı dusun ve a-b-c-d dıe kademelendırılır genelde ama tn de bh ve bc var yanı serıyı 2 ye bolmusler td kulanan bırı olarak bılırsın td de takvıyenın 2 kademesı kulanılıyo 2 kademenın hızlarında bırbırnden cok alakasız yanı mısal nasds yapcan 2nın 3 agır gelır serı 1de yemezz 2nın 4 desen 1den hızlı bu yuzden tn derım ayrıca yolda 52-53 kh yı rahatlıkla yakalıyosuın konforu yıne segmentınde en basarılısı cıfcekere dumelı gecıs pto hız vs gıbı seylerı dıjıtal gostergeden takıp edıosun ergonomık tasarımı var yolda ve tarlada yakıtı baya az hafıf oldugundan bayada serı en son bızm koye ay ıcnde 4 motr gırdı 2 tanesı tn75da ydı bır 2003 model td85d 4*4 bırı 2007 model td75da yı sattı ve aldı bu yazdıklarım sadece bılgılendrme amaclı fanatıklıkle alakası yokk

evet salih sattım söylemiştim ama gözden kaçmış olmalı bi akrabamda şuan td85.. hatta 640 ıda satacam kabinli çift ceker bi traktör alacam işimi görür..saol bilgilendirmen için hakkaten tn75i cok övuyorlar bizim burda hiç yok görmedim.. ama arastıracam .. bide erkunt 70dt yi övuyorlar bilmiyorum bakalım burda herkesin objecktif fikirleirni degerlendirecem..

emre_ck link=topic=11243.msg114489#msg114489 date=1229784321' Alıntı:
olabilir yada yeni çıkan TT 75de olabilir salih resmi varsa koyabılırmısn kardeşim tt75 in çok makbule gecer

TT 75i sadece Polatlı bayisinin garajında gördüm
sanırım deneme motoruydu arkasında 4lü 14 ' ' Turan pulluk vardı...

salih link=topic=11243.msg114532#msg114532 date=1229785673' Alıntı:
ceya hayırdır td85d yı sattınmı     benım sana tarafsız tavsıyem tn75da   dır   neden dersen  sanzıman olayı cok farklı bı traktor 16  vıtesı  dusun ve a-b-c-d   dıe kademelendırılır genelde  ama tn de bh ve bc  var yanı serıyı 2 ye bolmusler td   kulanan bırı olarak bılırsın td de  takvıyenın 2 kademesı kulanılıyo  2 kademenın hızlarında bırbırnden cok  alakasız   yanı  mısal nasds yapcan  2nın 3 agır gelır  serı 1de yemezz 2nın 4 desen 1den hızlı bu yuzden tn derım    ayrıca yolda 52-53 kh yı  rahatlıkla yakalıyosuın   konforu yıne segmentınde  en basarılısı   cıfcekere dumelı gecıs   pto  hız vs gıbı seylerı dıjıtal gostergeden takıp   edıosun   ergonomık tasarımı var   yolda ve tarlada   yakıtı  baya az    hafıf oldugundan bayada serı  en son bızm koye  ay ıcnde 4 motr gırdı 2 tanesı tn75da ydı bır 2003 model td85d 4*4 bırı 2007 model td75da yı sattı ve aldı   bu yazdıklarım sadece bılgılendrme amaclı   fanatıklıkle alakası yokk

vallahi arkadaşım salih çok iyi konuşmuş iç tasarım ve dış tasarım super çeki konusunda iyi bi traktör hızda aynen onun söyledği gibi hızlı :D yedek parçasını rahat bi şekilde bulabilirsin.ışıklandırması falanda çok iyi.yakıtta çok iyi ama diyorsan tn nın daha iyisini alacağım yani ileri geri direksiyon altında super dumenleme özelliği var bide artı olarak otomatik difransyel kilidide intercoolerda var ayriyetten gosterge paneli faklı daha birçok özellik...istersen bi araştır newhollandın resmi web sitesine gir orda daha ayrıntılı . . .

Bana göre 70-66 DT, Celtis 426 yada AXOS 310 çok uygun traktörler. 4 silindir olmaları ve performansları gerçekten çok güzel. Yakıtlarıda az. Celtis ve AXOS vites sayısından, mekanik ve hidrostatik modelleri ve konforları açısından daha çekiciler. Zaten 70-66 DT ' yi değiştirecek olsam Celtis veya AXOS ' tan birini seçerdim...

alipasalierkan link=topic=11243.msg114835#msg114835 date=1229794310' Alıntı:
Bana göre 70-66 DT, Celtis 426 yada AXOS 310 çok uygun traktörler. 4 silindir olmaları ve performansları gerçekten çok güzel. Yakıtlarıda az. Celtis ve AXOS vites sayısından, mekanik ve hidrostatik modelleri ve konforları açısından daha çekiciler. Zaten 70-66 DT ' yi değiştirecek olsam Celtis veya AXOS ' tan birini seçerdim...

boşver Celtisi modası geçti zaten en iyisi albi Axos bak keyfine...