patates tarımı yapanlar yardım!!!

s.a. sayın çiftçi kardeşler ben kayseride patates ekimi yapıyorum bir hafta önce tarlayı ektim ama 1 haftadır hergün yağmur yağıyor tarlanın belli noktaları suyla göllendi bu yağmurların patatese zararı warmıdır daha toprakdan çıkmadı hatta tapanlayıp tarlayı düzeltmedim bile saygılar......

Ynt: patates tarımı yapanlar yardım!!!

Yok sorun olmaz... Şu anda bahar olduğu için yağmur yağması normal... Patates büyüyüp te yaprakları çıktığı zaman yani çizilerde belirgin hale geldiği zaman boğaz verirsin... Yağmurların durumuna göre de yazın sulama yaparsın... kolay gele... Allah bol bereketli sene eyler inşallah...

kardes ekeli bır hafta olmussa patates daha cıllenmemıstır tam mnasıyla halıyle toprakta soguk ama bu gunden ıtıbaren havalar duzelıyor en gec bırhafta ıcerisinde toprak tavını yakalayıp tapanını cek ama mumkunse tapan aralarınıda cızmeyı unutma sorunsuz bıtme saglamasında yardımcı olacaktır su anda en onemlısı topragın tava gelmesını bekle vede en gec bır hafta yada 10 gun ıcerısınde tapanını cek canını sıkma allah bol bereket versın

sağol werdiğin bilgi için zaten dediğin gibi yapıyoruz ama çevremden duyumum patates toprak altındayken yAni şu anki gibi suyu sevmez diolar bende kuşkulandım bide tarlada yer yer gölet oluyo ondan sizlerin bilgisini almak istedim çok sağolun aydınlattığınız için saygılar....