FİAT differansiyel yagi kac numara olmali

Merhaba Arkadaslar, fiat 55-46 miz var 1 ay once arkaya 10 40 yag koymustum 1 hafta once hidrolik cok yavas ve titreterek kaldirmaya basladi, indirirkende cok hizli birakiyor, hassasiyeti ayarini - (eksi) tarafa tam aldim ama yineden kaldirma cok yavas indirme cok hizli

acaba koydugum yag ile alakali olabilir mi? normalde fiat larin arkasina kac numara yag konulmasi gerekiyor.

bir baska konu ise hidrolik pompasinin altindaki filitre yaklasik 10 senedir degismedi bundan dolayi olabilir mi (bu filitrenin degistirmek cozum olabilir mi? degismesi gerekirse bu filitre normalde pek bulunmayan bir sey modeli veya numarasi varmi bunun, Traktor su an yanimda degil bakamiyorum)
hidrolik sisteminde belli periyodlarda temizlenmesi gereken veya bakimi yapilmasi gereken bir yer var mi?

iyi calismalar.

Ynt: FİAT differansiyel yagi kac numara olmali

şanzuman yağları teknik özellikler olarak motor yağlarından farklıdır.
bunun sınıflandırması API GL1,2,3......... olarak devam eder disk frenli şanzumanlarda yağın genellikle gl4 şartnamesini karşılaması
gerekmektedir. yağını bu özellikte olan bir yağla değiştirisen sorunun çözülecek ve şanzuman daha rahat çalışacaktır

Ynt: FİAT differansiyel yagi kac numara olmali

46,56,66 serisi fiat traktörlerinin difransiyallerinde kullanılan yağ = SAE 20W 40 , NH434 A DIR , ORJİNAL YAĞINI ALMANI ÖNERİRİM , AYRICA HİDROLİK POMPASININ ALTINDA Kİ YAĞ FİLTRESİNİN 10 YILDAN BERİ DEĞİŞMEDİĞİNİ SÖLEMİŞSİN 10 YIL BİR FİLTRE İÇİN ÇOK UZUN BİR ZAMAN ONU MUTLAKA DEĞİŞTİRMEN GEREKİR , AYRIYETTEN DİFRANSİYALDEKİ YAĞI BOŞALTIP SAE 20W 40 YAĞ ALIP KOYARSAN VE BUNU YAPARKEN MUTLAKA FİLTREYİ DE DEĞİŞTİRİRSEN TRAKTÖRÜNDE HİÇBİR SORUN KALMAZ.