KOCAMAZ KT500 mini fenni yem makinası

arkadaşlar kocamaz makinadan yeni aldığımız yem makinası.. çok memnunuz herkeze tavsiye ederiz günümüzde bir çuval yemin 40-45 tl oluşu bizi bu makinayı almaya zorladı iyikide almışık yaptığımız yemi çeşitli yem fabrikalrında ve zooteknistlere incelettirdik fabrikasyon yemlerden hiç bi farkı yok tek fark bizimki toz onların ki pelet...yakında nasıl çalıştığını gösteren videosunuda koyacağım

Ynt: KOCAMAZ KT500 mini fenni yem makinası

Hayırlı olsun güzel makina hızlıda yapıyormuş fiyatıda uygun sayılır acaba kendi yaptıgınız yem kaça geliyor piyasa alım fiyatından karıstırdıgınız çeşitleri hesapladınızmı palet yemin artısı buharla pişiyor olması

saolun arkadaşlar pelet makinası da düşünükte en ucuzu 60 000 tl civarında şu anda düşünmüyoruz.
bence hayvancılığı biraz büyük yapan ve gerekli hammaddeyi (arpa buğday mısır ayçiçeği vs..) kendisi üreten her işletmeye gerekli bi makina
tabiki buğarla pişmiş yemin artıları vardır ama fabrikasyon yemle kendi hazırladığım yemin arasında protein ve enerji bakımından hiç bi fark yok bunu birçok yerde test ettirdim ve şimdiye kadar çok şükür hayvanlarımda hiç bi problem yaratmadı maşallah...
fabrikasyon yemlerle kendi ürettiğim yemin fiyatı arasında oldukça fark var çünkü gerekli hammaddeyi kendimiz ürettiğimiz için arada baya bi fark oluşuyor ben sadece vitamin tuz mermer tozu rumisacc ve ecomass ı dışardan temin ediyorum arpa buğday (tiritikale) mısır ayçiçeği küspesi kendimizden olunca fazla bi maliyet çıkmıyo...
hayvancılık yapan herkeze rahatlıklatavsiye ederbilirim...

ynkgl link=topic=59438.msg643104#msg643104 date=1351601402' Alıntı:
saolun arkadaþlar pelet makinasý da düþünükte en ucuzu 60 000 tl civarýnda þu anda düþünmüyoruz.
bence hayvancýlýðý biraz büyük yapan ve gerekli hammaddeyi (arpa buðday mýsýr ayçiçeði vs..) kendisi üreten her iþletmeye gerekli bi makina
tabiki buðarla piþmiþ yemin artýlarý vardýr ama fabrikasyon yemle kendi hazýrladýðým yemin arasýnda protein ve enerji bakýmýndan hiç bi fark yok bunu birçok yerde test ettirdim ve þimdiye kadar çok þükür hayvanlarýmda hiç bi problem yaratmadý maþallah...
fabrikasyon yemlerle kendi ürettiðim yemin fiyatý arasýnda oldukça fark var çünkü gerekli hammaddeyi kendimiz ürettiðimiz için arada baya bi fark oluþuyor ben sadece vitamin tuz mermer tozu rumisacc ve ecomass ý dýþardan temin ediyorum arpa buðday (tiritikale) mýsýr ayçiçeði küspesi kendimizden olunca fazla bi maliyet çýkmýyo...
hayvancýlýk yapan herkeze rahatlýklatavsiye ederbilirim...
hocam iyi güzelde yem maddelerini kendiniz üretsenizde maaliyet fiyatİyla degilde piyasa satış fiyaatından koymalısınız yoksa kar hesabında aldanirsınız bende kaba yemi kendim üretiyorum maaliyetinden koysam çok kar ediyor olurum ama öyle degil bence ürettiginiz yemin kilo fiyatı katkı maddeleriyle birlikte 700 tl civarinda olur

hacimmet link=topic=59438.msg643232#msg643232 date=1351619508' Alıntı:
hocam iyi güzelde yem maddelerini kendiniz üretsenizde maaliyet fiyatİyla degilde piyasa satış fiyaatından koymalısınız yoksa kar hesabında aldanirsınız bende kaba yemi kendim üretiyorum maaliyetinden koysam çok kar ediyor olurum ama öyle degil bence ürettiginiz yemin kilo fiyatı katkı maddeleriyle birlikte 700 tl civarinda olur

bence haklısınız çünkü bunu kendi hayvanlarınıza kullanmak yerine satma imkanınıda düşünmelisiniz sattığın zaman ne kadar kar olcak kendiniz kullandığınız zaman ne kadar kar olacak

hacimmet link=topic=59438.msg643232#msg643232 date=1351619508' Alıntı:
şimdi bakın iyi güzel düşünmüşsünüzde
hadi diyelim ben kendi ürettiğim hayvan yemliklerini (arpa tiritikale yulaf) sattım günümüzde arpa fiyatı 600 tl tiritikale fiyatı 550 tl yulafta ona keza aynı fiyatlarda
bunları sattım ve bunlardan kazandığım parayla fabrikasyon yem aldım diyelim
şimdi kaba taslak bi hesap yapalım bu fiyatlarda bir ton buğdaygil ortalama 600 tl eder. peki ben bir ton fabrikasyon yemi ne kadara alırım? kaliteli bir yem yedirmek istiyorsan tonda 800-850 tl yi gözden çıkarmak gerekir
oysaki benim kendi yaptığım yemin ton maliyeti kesinlikle 600 tl yi geçmez ve en azından hayvanlarıma ne yedirdiğimi bilirim içim rahat eder.. çevremde yemden problem yaşayan çok arkadaş var

ynkgl link=topic=59438.msg643574#msg643574 date=1351701490' Alıntı:
þimdi bakýn iyi güzel düþünmüþsünüzde
hadi diyelim ben kendi ürettiðim hayvan yemliklerini (arpa tiritikale yulaf) sattým günümüzde arpa fiyatý 600 tl tiritikale fiyatý 550 tl yulafta ona keza ayný fiyatlarda
bunlarý sattým ve bunlardan kazandýðým parayla fabrikasyon yem aldým diyelim
þimdi kaba taslak bi hesap yapalým bu fiyatlarda bir ton buðdaygil ortalama 600 tl eder. peki ben bir ton fabrikasyon yemi ne kadara alýrým? kaliteli bir yem yedirmek istiyorsan tonda 800-850 tl yi gözden çýkarmak gerekir
oysaki benim kendi yaptýðým yemin ton maliyeti kesinlikle 600 tl yi geçmez ve en azýndan hayvanlarýma ne yedirdiðimi bilirim içim rahat eder.. çevremde yemden problem yaþayan çok arkadaþ var
Hocam tabiki kendi ürettiğinizin ne olduğunu biliyorsunuz ve hepimizinde sizin yaptıgınız gibi yapabilmemiz lazım biz sadece kendi ürettiklerimizinde en azından kar hesabında maaliyet olarak degilde piyasa bedelinden hesaplanması gerektiginden bahsettik.