Buğday ve arpaya ot ilacı

arkadaşlar bu sene ilk defa buğday ve arpaya ot ilacı atmayı düşünüyorum sizcene ne marka atmalıyım?
yanında sıvı gübrede atıyım diyorum
bu sene martın başında erkenden 10-15 kg üst gübre attım kalanınıda sıvı gübreyle vermek istiyorum öneriniz varmı?
bide önümüzdeki 15 gün yağış gözükmüyor nisan gibi atsam olur mu acaba yoksa zamanı geçer mi?

Ynt: Buğday ve arpaya ot ilacı

Otlar 2 ve 4 yapraklı olduğunda ot ilacı atarsın, arpa ve buğdayların sapa kalkmamış olması lazım, yoksa traktörün çiğnedikleri kalkmaz.
Ot ilacı olarak Esth ' er veya Mustang kullanırsın. Dekara tacağın miktar bu ilaçların ambalajların da belirtilmişti. Granstar da kulanabilirsin,

nailyetek link=topic=63936.msg720472#msg720472 date=1363563114' Alıntı:
Otlar 2 ve 4 yapraklı olduğunda ot ilacı atarsın, arpa ve buğdayların sapa kalkmamış olması lazım, yoksa traktörün çiğnedikleri kalkmaz.
Ot ilacı olarak Esth ' er veya Mustang kullanırsın. Dekara tacağın miktar bu ilaçların ambalajların da belirtilmişti. Granstar da kulanabilirsin,
Nail abinin söyledigi gibi buğdaya granstar,lancelot super atabilirsin bunların ikiside gramlıktır. sıvı gubre olarak bir numara olan lombrico bulunursa sizin oralarda kesinlikle onu al ve at faydasını kat kat göreceksin.

bugun ilaçları aldım granstar ve duostar vardı içeriği aynı dedi granstar 23 duostar 10 tl dedi bende birer tane aldım nasıl fiyatlar uygun mu?
bide başka ilac vermediler granstar tek başına bütün yabancı otları öldürüyor mu?

hakan1 link=topic=63936.msg720481#msg720481 date=1363563639' Alıntı:
Nail abinin söyledigi gibi buğdaya granstar,lancelot super atabilirsin bunların ikiside gramlıktır. sıvı gubre olarak bir numara olan lombrico bulunursa sizin oralarda kesinlikle onu al ve at faydasını kat kat göreceksin.
bu lomrico ne oluyo ilk senden duydum bunu?

hakan1 link=topic=63936.msg720481#msg720481 date=1363563639' Alıntı:
Hakan, Lombrico hakkında biraz bahseder misin ? Dekara maliyeti kac para, sen nekadar uyguluyorsun? Bizim buralarda yoktur sanırım ama:)