Makassız Römork Sistemi

06.12.2012
4,450
2,132
ISPARTA

Çok basit ve etkili bir sistem. Hatta evde benim ufak bir atölyesi olanlar rahatlıkla kendileri bile yapabilirler. Aşağıdaki videonun 2:36 dan itibaren gösterilen terazi konumuna dikkat edin. Makaslı sistemde römork tekerle beraber havaya kalkar, burada sadece tekerler inip çıkıyor. Bu video da sadece tekerlerin hareket halindeyken durumları anlatılmak istenmiş.
https://www.youtube.com/watch?v=LQi6naMe5p4

Bu videoda yer alan yüklü römork özellikle ağaç kütüklerinin ve köklerinin üzerinden geçiriliyor.
https://www.youtube.com/watch?v=_X1belU4XbU

Ynt: Makassız Römork Sistemi

GENÇ EYMIRLİ link=topic=78548.msg929180#msg929180 date=1414254893' Alıntı:
güzel sistem makasli olsa o kütüklerin üstünde devrilır

Evde ufak araba römorkları yapıp sattım. Fakat bu sistem çok hoşuma gitti makas olmaması maliyeti çok düşürür. Üstelik bozuk alanlarda römorkun sarsılmadan gitmesi çok güzel.

Bu sistemin adı tandem dingil. Su anda birçok araçta, buna bir de makas ekleyerek kullanıyorlar.

Balya romokunu yaparken benim de ilk aklimdaki dingil sistemi buydu ama gerekli malzemeleri temin etmek güç oldugundan gezer makasli sistem yaptık.

sebazios link=topic=78548.msg929190#msg929190 date=1414255900' Alıntı:
Bu sistemin adı tandem dingil. Su anda birçok araçta, buna bir de makas ekleyerek kullanıyorlar.

İnziva romokunu yaparken benim de ilk aklimaki dingil sistemi buydu ama gerekli malzemeleri temin etmek güç oldugundan gezer makasli sistem yaptık.

Doğrudur tandem dingil. Tandem sistemin makaslı olanları da var.

sebazios link=topic=78548.msg929190#msg929190 date=1414255900' Alıntı:

Balya romokunu yaparken benim de ilk aklimdaki dingil sistemi buydu ama gerekli malzemeleri temin etmek güç oldugundan gezer makasli sistem yaptık.
Çift çeker axor ların dingilerini inceleyin bi tam istediğiniz şekilde . Tandem makas bi arada ve 50 tonda ses etmiyorlar hiç