Off dede off nelere yol açtı! :)

hsWm45Hl.jpg

:D :D :D :D
Trabzon'da ATM'den para çekmek isteyen dede, görevliye danıştı! 'Şubemiz off'ta' yanıtını aldı. Bunun üzerine 50 km. uzaklıktaki Of İlçesi'ne gidince ortalık karıştı.

Fıkraların neden hep Karadeniz'den çıktığı, yaşanan bu son olayla bir kez daha kanıtlandı! Yer Trabzon, kahraman ise yaşlı bir adamdı! Bir bankanın kentteki Merkez Şubesi'ne giden ismi saklı dede, ATM'deki 'Arızalı' yazısını görünce ne yapacağını şaşırdı. Saatler, öğle tatiline yaklaşmaktaydı. Yaşlı adam, bankanın kapısını kapatmak üzere olan güvenlik görevlisini gördü.

ACELE İŞİN SONU...

Hemen yanına yaklaşıp yardım istedi: 'Uşağum, para çekmeye geldum, ama ATM baştan aşağu kapkara! Hiç bi yazi göremeyirum... Ne edeceğum?' Güvenlik görevlisi de bir an önce yemeğe gitmenin telaşıyla yaşlı adama, kendi tabirleriyle cevap verdi: 'Amca şubemiz off'ta...' İşte bu söz, bir skandalın başlangıcı oldu. Aradan iki saat geçtikten sonra aynı bankanın Of İlçesi'ndeki şubesinden içeri dalan yaşlı adam, herkesin şaşkın bakışları arasında öfkeyle bağırmaya başladı.

İKİSİ DE BOZUK ÇIKTI

İngilizce 'off' yani 'kapalı' kelimesini duyunca bankanın Of İlçesi'nde olduğunu sanan dede, 'Dolmuşla bu sıcakta 50 kilometre geldim. Buradaki ATM'niz de bozuk. Ne biçim banka bu?' diye feryat etti. Banka görevlileri ne olduğunu anlayana kadar iş işten geçmiş, dede çoktan 50 km'yi geri dönmüştü. Banka ise dedeyi mağdur eden güvenlik görevlisi hakkında soruşturma açtı.