boru taşımada ne tür römorklar kullanıyorsunuz ???

arkadaşlar 5 metre yağmurlama borularını taşırken ne tür römork kullanıyorsunuz ?
boruları güvenli ve kolay nakliye etmek için ne tercih etmeliyiz :(:(:(
lütfen yardımcı olun fikirlerinizi paylaşın ! resimde bekliyorum..

Ynt: boru taşımada ne tür römorklar kullanıyorsunuz ???

elde ne varsa... 5 tonluk romörk arka kapakta yarım açık ;D ;D ;D kullanıyoz
valla boru römorkları var ama her iş için ayrı bir ekipman alınır mı bilmem? yani boru için bir romörk silaj için bir romörk balye için bir romörk ... elde ne varsa ondan kullancan :)

lordmstf link=topic=17989.msg161336#msg161336 date=1236170479' Alıntı:
elde ne varsa... 5 tonluk romörk arka kapakta yarım açık ;D ;D ;D kullanıyoz
valla boru römorkları var ama her iş için ayrı bir ekipman alınır mı bilmem? yani boru için bir romörk silaj için bir romörk balye için bir romörk ... elde ne varsa ondan kullancan :)
katılıyorum elde nasılromörk warsa :D ;D
ama ben ce lüzümsüz ve Nightmare(Başakçı) niclkli üyenin dediği gibi avrupada kullanılıyordur alk-*s ama Burası TÜRKİYE Elde ne warsa onunla :D güçç*-*

bizde eski bi rotlu romork vardı arka kapağı açtık ön tarafını sötük iki başına U demir yaptık yan kapaklara zincir bağladık tabanca dirsek gibi ufaklıklarıda yana diziyosun 200 boru 100 tabanca rahat taşıyo
ama çift dingil, imkan varsa tek dingil kolay oluyor tarlanın bir ucundan öbür ucuna geri gidebiliyorsun bizim köyde yapanlar var

avrupada kullanılan model 5 m uzun borular için galiba baya uzun gibi geldi

bu araba satılmak için bekliyor 5 metre lik boru için fazla geniş değil...

buda bizimki şuan yapım aşamasında salı günü teslim alacağız :) kaç tane boru alır bilmiyorum :D boyu 5 ve 6 metre borulara göre yapıldı genişliği ise 2buçuk metre :) ayrıca demirleri daha kalın... direklerin boyu ise 2 metre olacak..

Biz Türk milletiyiz çaresizlikten çare çıkartırız.Elin Avrupalısının parası çok harcıyor biz eldekini fonksiyonel kullanmayı öğrenmişiz bir kere.Kazandığımızı demire yatırmaktan '''Mersinli Çiftçinin dediği gibi çiftçinin anası ağladı'''''
İyi bir buluş ama bize yaramaz kasanın arka kapağını aç kenarlarınada 4 demir dik istediğin kadar boruyu tarlaya götür hem masrafsız hem beleş................

1)bu römork alçak diğerleri yüksek olduğu için bi sınırdan sonra yüklemek zor..
2)diğer römorklarımız çok güzel kaliteli 5-6 milyarlık römorklara yazık..
3)römorktan çok daha fazla boru taşıyabiliyor !!!!!
4)yükleme ve boşaltma kolaylığı var.
5)sulama sezonu bittiği zaman boruları bahçeye yada garaja indirmek zorunda değiliz römorkların üzerinde kalıyor...
6)yanaştırma ve geri geri giderken kolay oluyor :)bazen tarlanın içinede giriyoruz...