Yüksel Tarım Taş Toplama makinesi- Nimet-2014 Serisi

Ynt: Yüksel Tarım Taş Toplama makinesi- Nimet-2014 Serisi

Paylaşım için teşekkürler bizde de iş yapar da bunu çekecek 90 hp üstü motor lazım :) taş toplama işinde çalışanlar ne kadar ücret alıyorlar acaba?

ibrahim_11 link=topic=81747.msg970553#msg970553 date=1423864518' Alıntı:
bende bu işe merak sardı acaba dönüm hesabımı saat hesabımı bulundum bölgede hiç yok iş yapar makina fiyatı 25-35 arası
bu iş saata hesabı yapılır kardesım

abi bizim burda ziraat odası aldı tutkun kardeşlerin makinasını günlük kiraya veriyordu günlüğü 400 lira. bu işte saat hesabı veya depo hesabı çalışman senin avantajına olur çünkü yapacağın işi arazideki taş yoğunluğu belirliyor..

biz 1 gün kullandık 10-15 metre de depo dolduğu oluyor. L95 ile çalıştırdık gayet rahat çalıştırıyordu 80 bg yeterli gelir sanırım. en yavaş vitesle gidiyorsun bir günde 6-7 dönüm yer topladım sanırım. depoyu boşaltması da sıkıntı taşın çekilmesi de ayrı sıkıntı yer yakın olmazsa tek traktör çekmeye yetişmiyor.

ibrahim_11 link=topic=81747.msg970559#msg970559 date=1423864668' Alıntı:
varmı bilgin saati kaça yapıyolar bu işi
kardesım iş makınelerı saatle calısır ornek kepce vs vs bılmıyorum cewremde yok ama buda sonucta ıs makınesı statusune gırer bır fıyatı belırlerken soyle belırlıcen saaatte yaktıgı mazotu bul ornek saate 5 lıtre mazot kac lıra 4 4x5=20 lıra 50 lıra motor yewmıyesı 50 lıra makıne yewmıyesı 120 lıra ornegın saatıne veya daha dusuk de alabılırsın ama bole hesapla

ibrahim_11 link=topic=81747.msg970559#msg970559 date=1423864668' Alıntı:
varmı bilgin saati kaça yapıyolar bu işi

Facede konuştuğum biri 70-66 yla saat hesabı yapıyormuş saat ücreti 100 TL den. Depo hesabı yapanlarda var da taş yoğunluğuna göre ücret değişeceği için sormuştum aslında. Bizde arazi hem bayır hem de tarlaya göre çok kaba yerlerde çekmeyeceği için büyük motor isteyecek bu durumda maliyetini kurtarmaz diye düşünüyorum..

ben epey niyetliydim bu işe özellikle buyıl
ama bazı olumsuzluklardan dolayı ertelemek zorunda kaldım(nakit sıkıntısı + arazi toplulaşttırmasının yaklaşması + makina traktör uyumu)
bayiler videodaki makinayı 32-33 bin civavarına satıyor pazarlık yapılırsa belki biraz zorlansa 30binede alınır
videodaki makina 4 ton depo kapasiteli ve düz arazilerde 60-70 hp civarı gücü olan traktörlerin çekebilecegini söylüyorlar
makinayı almayı erteledigim için biraz tarlamı temizlettim yan köyde vardı bu makinanın bir büyügüyle temizledi adam td 100 çiftçekere takmıştı ttaş toplattıgım tarihlerde yagış oldugu için traktörü aşırı zorluyordu resmen canını alıyordu vede toprak nemli oldugu için taşla beraber epey toprakta gidiyordu
buarada depo hesabı çalışıyorlar ortalama 15 lira diyelim deposu :)
tabi makinanın depo büyüklügüne göre fiyat degişir bunu unutmamak lazım