IPART || KAPSAMİNDA DESTEK ALABİLİRMİYİM

S.a. arkadaşlar benim 8 bas ineğin var 4 5 ay içerisinde bu sayı 12ye çıkacak fakat ben simdi ıpart 2 kapsamındaki destekten faydalanmak istiyorum acaba başvuru yapabilirmiyim ve gerekli şartlar neler

Ynt: IPART || KAPSAMİNDA DESTEK ALABİLİRMİYİM

Ağır Abi link=topic=85911.msg1027014#msg1027014 date=1444853987' Alıntı:
Kafandaki soruları cevaplamak için bence en iyisi bulunduğun ilin tkdk il koordinatörlüğünü ziyaret etmek

Yok yani internette araştırdım olumlu gibi ama burada da bi sorayim dedim bilen varsa bilgi verir gibisinden

İpart canlı hayvan alımına destek vermiyor bunu kafanızdan unutun sadece bu kapsama yatırım yapacaklara
Yani inşaat ve ekipman makine alımlarına hibe veriyor

Güzel proje hazırlamak gerekiyor danışmanlık dansa bunu 40 bintl on ödeme alıyorlar neyse proje kabul edildi ise
Projeye uygun inşaat i bitirmen gerekiyor ab standard ların da olmasi gerekiyor oda en az 400.000 Euro ya yaparsın bunuda ilk kendin para ile yapman gerek ilkden hiç bir destek alamazsin anca çiftliğin vardır en az 1 yıl aktif onun için ekipman vesayre başvurursun çıkarsa çıkar
TKDK ile yapılan projeleri incele bak nasıl olmuş.

En iyisi ziraat kredisi başkada yok bildiğim

10 hayvan ve üzeri için modernizasyon desteği veriyorlar. Ancak kapasite düşük olduğu için danışmana vereceğin para hibeyi anlamsız hale getirir.