Neden bu Nick'i seçtiniz?

Ynt: Neden bu Nick'i seçtiniz?

Ben de foruma kayıt olurken aynı zamanda otomobil sitelerine de bakıyordum.Nasıl olsa çok aktif bir site değildir diyerek aklıma gelen ilk takma isim olan uzay kasa ismini nick yaptım.O ara bir ilanda mercedes uzay kasa mı new holland uzay kasa mı ne yazıyordu sanırım.Öyle bir anısı var.Sonra bağımlısı olduk tabi.Oldukça aktifmiş.Şimdi değiştirip yaşıma daha uygun bir nick alayım diyorum ama çaresi yok sanırım. :(

Bizde rençber in yerel dilde söylenişi (ileşber) dir, öğrenci iken okulda öğretmen büyüyünce ne olacaksınız diye sorduğunda kimi doktor kimi mühendis kimi avukat olacağım derken, bazı arkadaşlar da muziplik olsun diye, ileşber olcan öğretmenim derdi, oradan aklımda kaldığından önceleri rençberçiftci diye takılıyorduk ama biraz düzeltme ihtiyacı duyduk, adımızın baş harfi ile birlikte R.çiftçi oldu.

R.çiftçi link=topic=72958.msg849298#msg849298 date=1392753654' Alıntı:
Bizde rençber in yerel dilde söylenişi (ileşber) dir, öğrenci iken okulda öğretmen büyüyünce ne olacaksınız diye sorduğunda kimi doktor kimi mühendis kimi avukat olacağım derken, bazı arkadaşlar da muziplik olsun diye, ileşber olcan öğretmenim derdi, oradan aklımda kaldığından önceleri rençberçiftci diye takılıyorduk ama biraz düzeltme ihtiyacı duyduk, adımızın baş harfi ile birlikte R.çiftçi oldu.
Abi yerinde olsam nick olarak direk 'ileşber'kelimesini kullanırdım.Orijinal Türkçe kelime.Rençber bu kelimenin bozulmuş hali sanırım ama kullanımı daha yaygın.
koparanlı 80.4 servet link=topic=72958.msg849304#msg849304 date=1392754075' Alıntı:
Yusuf abi ortalık karışır misal fuarda ahmet desem çogu tanımaz ama koparanlı desem tanırlar :)
Süpersin.Farklı bir yaklaşım.
rocky link=topic=72958.msg849335#msg849335 date=1392756556' Alıntı:
Taktör alacağımız aralar ilanları çok araştırken bu siteyi bulmuştum. O günlerde rocky i birraz fazla izleyince sonuç bu oldu :)
:D Allahtan Rocky ' e takılmışsın.Farklı film olsaymış farklı nick olurmuş.Düşünsene o aralar sex and the city izlediğini :D
ELPRESACANARİO link=topic=72958.msg849413#msg849413 date=1392759327' Alıntı:
Benim nick bildiğiniz köpek ismi :D. Köpekleri çok sevdiğimden dolayı nicklerimde mutlaka köpek ismi geçer.
Köpekleri ben de çok severim.Şu an pointer cinsi bir köpek besliyorum.

Üniversite yıllarımda fazla arabesk takılıyordum. Özellikle Müslüm Babanın isyankar şarkısından epey etkilenmiştim. Aklımda kolay kaldığından dolayı bu nicki kullandım, ne çare düzelmiyor artık.

uzay kasa link=topic=72958.msg849772#msg849772 date=1392834902' Alıntı:
Abi yerinde olsam nick olarak direk 'ileşber'kelimesini kullanırdım.Orijinal Türkçe kelime.Rençber bu kelimenin bozulmuş hali sanırım ama kullanımı daha yaygın. Süpersin.Farklı bir yaklaşım. :D Allahtan Rocky ' e takılmışsın.Farklı film olsaymış farklı nick olurmuş.Düşünsene o aralar sex and the city izlediğini :D Köpekleri ben de çok severim.Şu an pointer cinsi bir köpek besliyorum.
:D İzlemediğimi kim söyledi ki abi ;D Şaka şaka rocky iyidir ya kabullendim artık :D