S*O*Y*U*L*U*Y*O*R*U*Z....

Arkadaşlar bu konuyu açma sebebim görünüşte masum olan kampanya ve satışların aslında nasıl bir soygun mekanizmasına dönüştüğünü bilmek için herkesin başından geçen olayları paylaşması.

--Geçen yıl facebook ' un kenarındaki linkten aldığım dokunmatik telefon kutusundan çalışmayan elektronik sigara çıktı.kutudaki isimler telefon numaraları hepsi sahte çıktı.

--Tv deki bal reklamlarından bal getirten birkaç komşumuz kavanozlarda katran gibi birşey olduğunu söylediler.

--Akşama kadar mesaj yağıyor telefonuma.Kredi kartı aidatlarını ve elektrik faturası kayıp kaçak bedellerini geri alabileceklerini söylüyorlar.

--geçen gün diksiyonu düzgün bir bayan 1000 tl lik hediye çeki kazandığımı söyledi.Ama postadan 100 tl göndermem gerekiyormuş.param yok çekin içinde 100 tl kesin 900 gönderin hatta 500 bile yeter bana dedim.olmaz diyorlar.bende kapattım :)

Ayrıca traktör alırken ve kredi kullanırken çaktırmadan bindirilen paralar.
Aynı tuzaklara düşmemem için herkes başından geçenleri paylaşırsa sevinirim.

Ynt: S*O*Y*U*L*U*Y*O*R*U*Z....

Kayseride Isiyok gida firmasi(sahibi Ali isiyok) 300 ton cekirdegimizi aldi yaklasik 1 trilyon paramizi hala alamadik, adam ortalardan kayboldu kisacasi bize boynuzu takti bu yil serefsiz. Asil soyulma bizde :D

Ziraat Bankasından kredi kullanmıştık , Şu malum dosya masrafları vs. geri ödemesi için ilçe hakem heyetine başvurduk.780 küsür lira geri ödeme yönünde karar çıktı fakat Ziraat Bankası bu paraları ödemeye yanaşmıyormuş .'Bu zorluğu bir tek Ziraat bankası çıkarıyormuş,diğer bankalar sıkıntı çıkarmıyormuş !'Sorduk soruşturduk icra yolu ile geri alabilirsiniz , Avukat tutup dava açmak gerek dediler ,Avukat parası vs dedik .Kazanırsan hem avukat parasını hem kredi dosya masrafını alırsın ya kaybedersek , pirinç e giderken bulgurdan da oldun , 2 bardak soğuksu içersin dediler.

Velhasılıkelam bir garip bizim memleket , anlayan beri gelsin ???

Tumosan66 link=topic=81913.msg972932#msg972932 date=1424333972' Alıntı:
Kayseride Isiyok gida firmasi(sahibi Ali isiyok) 300 ton cekirdegimizi aldi yaklasik 1 trilyon paramizi hala alamadik, adam ortalardan kayboldu kisacasi bize boynuzu takti bu yil serefsiz. Asil soyulma bizde :D
geçmiş olsun.çerezlik ayçiçeği vurgunu buralarda da meşhur.

Deliorman link=topic=81913.msg972934#msg972934 date=1424334054' Alıntı:
Ziraat Bankasından kredi kullanmıştık , Şu malum dosya masrafları vs. geri ödemesi için ilçe hakem heyetine başvurduk.780 küsür lira geri ödeme yönünde karar çıktı fakat Ziraat Bankası bu paraları ödemeye yanaşmıyormuş .'Bu zorluğu bir tek Ziraat bankası çıkarıyormuş,diğer bankalar sıkıntı çıkarmıyormuş !'Sorduk soruşturduk icra yolu ile geri alabilirsiniz , Avukat tutup dava açmak gerek dediler ,Avukat parası vs dedik .Kazanırsan hem avukat parasını hem kredi dosya masrafını alırsın ya kaybedersek , pirinç e giderken bulgurdan da oldun , 2 bardak soğuksu içersin dediler.

geçenlerde haberlede çıkmıştı.Adam istanbluda banka şubesine haciz kararı çıkarınca banka ödemek zorunda kalmış.

Ziraat Bankası Genel MD. açıklama yaptı daha bir-iki gün önce. Vatandaşlarımız mahkemeye gitmesin ödüyoruz diye.

Öyle reklamlara filan itibar etmeyin. Ben gittigidiyordan güvenilir satıcılardan alıyorum ne alacaksam. Ürün bana geldikten sonra istediğim gibi ise onaylıyorum ve para hesaplarına aktarılıyor.

ismailozmen74 link=topic=81913.msg972993#msg972993 date=1424343409' Alıntı:
yozgatlı arkadaşım avukat falan tutmdınızmı buyuk bır meblağ insanın başına ne gelecek bılınmez eçmiş olsun
Her turlu hukuki sureci baslattik denedik cabaladik ancak tum yasalar haksizdan yana elimiz kolumuz baglaniyor.

Elimizde çeklerimiz var, müstahsil makbuzlarimiz var ama savci bizi nazikce adliye binasindan kovdu. Adamin ustune mal varligi olmadigi icin hic bisey alamiyoruz. Ölurmusun oldururmusun hadi buyrun..

Tumosan66 link=topic=81913.msg972932#msg972932 date=1424333972' Alıntı:

Geçmiş olsun abi bizde de geçen yıl akrabamız 15-20 ton kaptırmıştı ama sizinkinin yanında devede kulakmış çok gecmiş olsun :)

iki yıl önce gündüz vakti kahveye gittim.her masada bir bayan var.pazarlamacılar.masaj kemeri ve aletleri satıyorlar.bizim emmilerde alıyor.ayda 20 tl taksitle iki yıl taksit.herkes aldı ama ben almadım.eve gelip internetten baktım iki yıl vadeli 240 tlye aldıkları masaj kemeri 45 tl.kargo da bedava. köylüyü kaz yerine koyuyorlar.mini etekli bir bayanın ikna kabiliyeti fazla mı oluyor ne.

Önce; Ziraat Bankasının hangi şubelerinden kredi kullandıysanız o şubeye başvurup dekont alıyorsunuz 5 TL karşılığında. Sonra o dekontları Valilik te bulunan hakem heyetine veriyorsunuz bir dilekce ile. Heyet bankaya suçlamada bulunuyor, banka ödemeyi kabul ettiği için savunma yapmıyor ve bu paralar size ait hesaplardan birisine yatırılıyor.
Ben başvurmadım, önümüzdeki hafta benim ve babamın geçmişte kullanmış olduğu krediler için başvurcaz, fazla kalabalık olmadan.

nailyetek link=topic=81913.msg973267#msg973267 date=1424373229' Alıntı:
Önce; Ziraat Bankasının hangi şubelerinden kredi kullandıysanız o şubeye başvurup dekont alıyorsunuz 5 TL karşılığında. Sonra o dekontları Valilik te bulunan hakem heyetine veriyorsunuz bir dilekce ile. Heyet bankaya suçlamada bulunuyor, banka ödemeyi kabul ettiği için savunma yapmıyor ve bu paralar size ait hesaplardan birisine yatırılıyor.
Ben başvurmadım, önümüzdeki hafta benim ve babamın geçmişte kullanmış olduğu krediler için başvurcaz, fazla kalabalık olmadan.
Nail abi ; Bizde o şekilde başvuru yaptık hakem Heyetine. ödemeye dair karar yazısı da geldi , bugün gitmiş babam sormuş itiraz hakkımızı kullanmıyacağız para hesaba yatırılacak ama kesin tarih veremeyiz demişler. Daha önceden pek yanaşmıyorlarmış ödemeye , icra vs. başkanın açıklaması sonrası sıkıntı kalmamış.