steyr 8073 kızdırma sorunu

arkadaşlar 88 model 8073 steyr var,geçenlerde hava soğuktu denedim çalışmadı , bunlarda kızdırma nasıl oluyor marş anahtarını soa çevirip bekledim gösterge ışıkları azalıyor sonra çalıştırmayı denedim çalışmadı birkaç defa yaptım bu kez akü zayıfladı. sorun nedir acaba ....

Ynt: steyr 8073 kızdırma sorunu

sarayli33 link=topic=80591.msg956279#msg956279 date=1421003829' Alıntı:
arkadaşlar 88 model 8073 steyr var,geçenlerde hava soğuktu denedim çalışmadı , bunlarda kızdırma nasıl oluyor marş anahtarını soa çevirip bekledim gösterge ışıkları azalıyor sonra çalıştırmayı denedim çalışmadı birkaç defa yaptım bu kez akü zayıfladı. sorun nedir acaba ....

Abi gösterge ışıkları azaldığı zaman ısıtıyor demek öyle içinden 20 ye kadar say sonra bas marşa çalışır inşallah ama ısıtmayı uzun süre tuttuysan birde koku geldiyse ısıtman yanmıştır akü neden zayıflar pek bir bilgim yok suyu azalmıştır ama suyu azalsa daha acı bir elektrik veriyormuş yani daha çok elektirik oluyormuş biteceği zaman elektrikci bi abi söylemişti banada

ısıtmayı kısa olarakta denedim 1-2 dakika olarakta denedim, yandığını sanmıyorum ışıklar yine azalıyor,akü suyu dolu azalma yok normal havada bir defada çalışıyor.soğukta neden yapıyor anlamadım bujilerden yaparmı acaba. veya motorun yağındanmı yağ çubuğuna baktım yağ pıhtılaşmıştı.traktörü yeni aldım nezaman yağ değişti bilmiyorum..

sarayli33 link=topic=80591.msg956297#msg956297 date=1421004856' Alıntı:
ısıtmayı kısa olarakta denedim 12 dakika olarakta denedim, yandığını sanmıyorum ışıklar yine azalıyor, neden yapıyor anlamadım bujilerden yaparmı acaba.
birde vurdurmayı dene bujilerden olacağını sanmıyorum

Anladığım kadar senin traktörde sorun yok. Sadece akü zayıf ve ısıtmayı kullanınca gücü düşüyor, marşa basınca yeterli şekilde güç üretmiyor.

Çalıştırırken aynı anda debriyaja bas. Zaten motor yağı soğuktan katılaşmış gibi olur. debriyaja basmanın faydası marş dinamosu volan dişlisini rahat çevirir.

Akün zayıf ise traktörü zorlama ya yeni akü al veya aktarma yap.

sarayli33 link=topic=80591.msg956318#msg956318 date=1421006004' Alıntı:
bişey daha sorcam 4. vitese geçerken garçlama yapıyor neden olabilir
Bende 88 model 8073 kullanıyorum normaldir Garçlama yapar senkromençli değil çünkü ama vites geçiyorsa baskıdan yada dişliden olabilir vitesler kilitleniyorsa veya yerinden çıkıyorsa vites topuzun bitmiştir

sarayli33 link=topic=80591.msg956330#msg956330 date=1421006518' Alıntı:
çalıştırırken arada gaza bassammı yoksa gaza hiç basmadanmı çalıştırayım.....

Gaza basman sadece mazot pompalama yaparsın motoru boğarsın boşuna ben genellikle gaza basmadan calıştırıyorum

vites garçlama sadece 4. vitese geçerken zorlanıyor başka problem yok.kızdrmada arıza olsa kızdırma yaparken gösterge ışıkları azalmaz yanlışsam düzeltin kızdırma işinden pek anlamıyorum, ustaya göstercez tabiki ama kırsal bölgedeyim artık nezaman aylak kalırsak, sadece benim burda tecrübeli arkadaşlar vardır diye bilgisini almak istedim..

Bizdede 768 vardi .geldiginde bitik bir durumdaydi.pompayi yeniledik.akuyu yeniledik.( 12v/105ah yigit marka(belki inanmazsiniz ama 10 senenin uzerinde kullandik. )).
soguk havalarda hic kizdirmadan tek marsla cok rahat calisirdi.

üzerinde 12v/ 165ah akü var mutlu akü ama biraz eski galiba soğuk havada bir defada çalışıyor ama don olduğu zaman çalışmıyor,,, pompa derken ne pompası değiştirdiniz..bilgilendirirsen sevinirim...