bazı traktör markaların bilgileri!!

28.07.2008
1,180
6

Erkunt Tarım; Traktörlerine Nimet.Bereket,Kudret ve Servet ismini veren yeni yerli üretici Türk cumhutiyetlerine ve İrlanda ya 2007 yılına kadar ihracat gerçekleşecek.
www.erkunttarim.com

Tümosan; Yepyeni dizaynıyla üretilen traktör ve motorlar başta Pakistan a ve diğer ülkeler satılıyor.İhracat 2005 te 13696 dan bu sene 17000 lere gelecek
Not: Kamyonet üretme projeleri var
www.tumosan.com.tr

Motosan; Süperstar adıyla motor ve bahçe traktörü üretmektedir.Avrupa,asya ve afrikaya ihracatı var.
www.motosan.com

Başak Traktör; TZDK nin özelleşmesiyle Başak ismini aldı.
www.basaktraktor.com

HEMA; 1976 da kurulan firma Hema markasıyla değişik güçlerde traktör üretiyor.. (şu anda üretim yok)
www.hema.com.tr

HATTAT TARIM; Universal, Valtra ve Hattat markalarıyla traktör üretiyor.otomotiv parçaları da üreten firmanın Hitit adlı lastik tekerlekli zırhlı personel taşıyıcı üretim aşamasında.
www.hattat.com.tr/hemaurunlertraktor.php

YAĞMUR; Yagmur ve Valpadana markalarıyla bahce traktörü üretiyor..Yagmur un tum urun serisi basta batı Avrupa olmak uzere tüm dünya'ya ihrac ediliyor.. (traktör üreten çok firma olmasına rağmen ithalatın payı az değil..)
www.yagmur.com

UZEL TRAKTÖR; Alman Holder traktör firmasını satın alan Uzel ;Messey ferguson traktör,Uzel markasıyla da biçerdöver üretiyor..Türkiye nin ilk yerli bicerdöğerini uretiyor. Dünyanln ilk 10 traktor ureticisinden biri olan firma ABD (% 8 kendi segmentinde pazar payı) dahil 40 tan fazla ulke de satılmaktadlr..Uzel ürettigi Massey Ferguson traktörlerinin dünyadaki 3 üretim merkezinden biri.MF 3105D Turkiye de uretilen ilk 100beygir ustu ilk traktor oldu..
www.uzeltraktor.com www.uzelcorp.com

TRAKMAK-TÜRK TRAKTÖR ; 5 kıtaya ABD dahil New Holland ve Case lH markalarlyla satılıyor.. Turkiye de otomotiv sektorunun ilk üretici kuruluşu.
www turktraktor.com.tr www.turktraktor.com

ERTUĞRULLAR
1949 da kurulan firma 2002 de biçerdöver üretimine başladı.
Ertugrullar Tarım Makinaları San. Tic. A.Ş
www.ertugrullar.com

ESTRAK ; Farmtrac(Hindistan)traktörlerinin üretim ve montajına 2006 yılında başladı
www.estrak.com.tr www.farmtrac.com.tr

KARACABAY ; Landini traktörlerinin üretim ve montajını yapıyor.
www.karacabay.com.tr

BOZOKTRAKTÖR ; Hindistan lı Tafe traktörlerinin üretim ve montajına başladı
www.bozoktraktor.com

NOT:Hema nın ve Estrak ın ürettiği traktörler ile Uzel in ve Bozok traktör ün ürettiği traktörler birbirine benziyor..daha önceden lisans alınan firmalardan dolayı..Neredeyse birbirlerinin kopyası..
Yerli üretimle montaj üretime dikkat etmek gerekir..Bazıları saman alevi gibi arkada sorunlar bırakarak
kayboluyor..
http://wowturkey.com/forum/viewtopic.php?t=14842&start=100

Mahindra; İlçe otomotiv Hindistan firmasıyla traktör üretim/montaj yapmak için çalışmalar devam ediyor..

Artrak; Çin firmasıyla Ar Grup Çankırı Çerkeş te traktör üretecek.Traktörler 2007 sonlarında piyasaya verilecek..
Fark edildiği üzere Hindistan ve Çin firmaları yasak veya engelleri kırmak için üretim (ve/veya montaj) yoluyla pazara girmeye çalışıyorlar..

Türkiye'de üretilen araclar
http://wowturkey.com/forum/viewtopic.php?p=578264

Ynt: bazı traktör markaların bilgileri!!

Bozoklar yerli Hindistanla falan alakası yok... :8

Karacabay ' a Landiniler ithal geliyor, sadece 8865 vb. bu serilerin montajını yapıyordu ama onlarda durdu sanırım...

Ynt: bazı traktör markaların bilgileri!!

BAŞKENT TRAKTÖR:
Hakkımızda

Başkent Traktör A.Ş, Polatlı organize Sanayi Bölgesi 124 Ada 1 Parsel Polatlı/ANKARA/TÜRKİYE adresinde , 15750m2 açık 6000m2 kapalı olmak üzere toplam 21750m2 alan üzerinde faaliyet göstermektedir.

2002 yılında sektöre giren firmamız, 2006 yılında traktör üretimine başlayarak, yapılan lisans anlaşması çerçevesinde BAŞKENT markası ile üretim yaparak, Türk Çiftçisine hizmet vermektedir. Fabrikamız günlük 50 traktör üretim kapasitesi ile yıllık yaklaşık olarak 18000 adet traktör üretim kapasitesine sahiptir.

Fabrikamız ISO 9001:2000 Kalite Yönetim Sistemi Sertifikasına sahip olup, üretmiş olduğu bütün tip ve modellerinde uluslararası kalite üretim sistem belgeleri ile Türk Ticaret Kanunu ilkelerini uygulamayı taahhüt eder.