BİLECİK OSMANELİ'NDE ORMAN YANGINI

23.04.2009
14,000
23,989
35
Bilecik

BİLECİK OSMANELİ ' NDE ORMAN YANGINI
BİLECİK’TE ORMAN YANGINI

Bilecik’in Osmaneli ilçesinde, henüz bilinmeyen bir nedenle çıkan orman yangınında 80 hektar ormanlık alan yandı. Yangın, kısmen kontrol altına alındı.
Osmaneli İçmeceler Mevkiinde başlayan yangın, rüzgarın etkisi ile kısa sürede büyüdü. Hızla büyüyen yangına, 2 helikopter, 1 yangın söndürme uçağı, 30 itfaiye aracı müdahale etti.
Öğleden sonra başlayan yangından çıkan dumanlar Bilecik’e kadar ulaştı ve adeta bulut oluşturdu.
Osmaneli Belediye Başkanı Mehmet Isıkan, yangının içmeceler mevkiinden çıktığını ve tüm ekiplerin seferber olarak yangına müdahale ettiğini söyledi.
Bilecik Orman İşletme Müdürü Necdet Öztürk’de ekipleri sevk ve idare ederek yangına müdahale ediyor.
Yangın kısmen kontrol altına alındı ancak yer yer ya

Ynt: BİLECİK OSMANELİ'NDE ORMAN YANGINI

bilecikte bu aralar çok yangın oluyor geçende abbaslıkta yangın oldu 9 yaşında çocuk yakmış çok yandıydı. daha 1 hafta olmadı sitelerin oldugu bi bölgede yangın çıktı gene çocuklar yüzünden bu ufaktı 5dkda sondurduler orayıda büyük ihtimal çocuklar yakmıştır :)

Çoçuk deil bu sefer olay patlıcan közleyen adamın yanlıslıkla közü ormana kaçırıp rüzgarın etkisiyle yangının çıkmasıdır :)
Yanlışı düzeltelim 30 Araröz 34 İtrafiye 3 Greyder 8 dozer 4 Helikopter 29 tanede ormanın kendi dağ tekerli itfaye aracı vardı yangına bizzat ben gittim 2 gün hiç uyumadan yol yaptık ama hayla kontrol altına alınamadı yangın suruyor

ben ikibinaltida asker dim bilecik ikincbi tugayda ozaman da cikmisti bizi de goturmuslerdi yangin sondurmeye ozaman koye sicrama riskide vardi gecmis olsun bilecik halkina