Besi Danasi Yem ve Vitamin/Mineral

Arkadaslar suan elimde 15 tane Simental cinsi ortalama 9 aylik ve 300kg civarinda danalarim var. Bunlar icin rasyon hazirlamaya calisiyorum. Elimde yonca, fig, yulaf, arpa ezmesi, tirtikale var. Bunun disinda Proyem besi yemi.
Bir veteriner arkadas bunlarin yaninda Pamuk Kuspesi ve vitamin/mineral kullanma mi tavsiye etti.
Simdi su sorularim olacak
1. yukarida ki yemlerle nasil bir rasyon hazirlarim?
2. Arkadas Ucbey Pamuk Cekirdegi Kuspesi tavsiye etti ( Ham Protein %26, Ham Yag %4, Ham suloloz %21, Nem %6, Ham kul %9, Yabanci Madde %1.
3. Vitamin/Mineral olarak Minawit Vitamin& Mineral Katkisi tavsiye etti.

Simdi Pamuk kuspesinde Pamuk cekirdegi ve tohumu kuspesi ayni sey mi? Ucbey Marka kullanan ve tecrubesi olan arkadaslar varmi?
Vitamin Mineral olarak Minawit kullanan ve tecrubesi olan varmi? Baska tavsiye edebileceginiz Kuspe veya vitamin/mineral markasi varmi?

Bilgileriniz icin tesekkurler.

kaç ay süre içerisinde kaç kiloğram canlı ağırlıkta kesime yollamayı düşünüyorsun,vitamin mineral kullanabilirsin sana kalmış maddi imkanlarına göre, bu yem çeşitlerinden başka silaj veya saman gibi kaba yemlerin elinde mevcut mu?

Simentalleri 4 aylik alip 15-16 aylik 550kg canli agirliga ulastiginda kesime gondermeyi dusunuyorum.
Elimde bugday, yulaf ve fig samani var. Bu sene misir silaji ektim bir aya kadar misir silajim da olacak. Bunun yaninda yagli kuspe (PTK, ATK veya SOYA kuspesi?) kulanmam canli agirlikta etkisi olurmu?
Hangi marka ve nasil vitamin mineral kullanabilirim? Kaya tuzu kullansam bunlarin yerine olurmu?