Yardım 75 mm boru tamiri

Ynt: Yardım 75 mm boru tamiri

yenikentli123 link=topic=76865.msg908097#msg908097 date=1406634772' Alıntı:
S.a mandalli kafa boruların bazıları cıkıyor basinç olunca tangit ile yapıstırdım bi süre sonra yine aynı başka yolu varmıdır.
Kafa çıkıyorsa pek işe yaramaz artık dogrusu eger borularınız yeniyse 0 10 yıl arası fabrikaya danısabilirsiniz. Ya da bu işi yapanlar var kafayı yeniden sıcak ısıtma ile vidalama yapıyorlar. Zaten yapıstırıcıyı söylemeseydınız bende tangit yapın derdim.

yenikentli123 link=topic=76865.msg908100#msg908100 date=1406635266' Alıntı:
Borular eski ege yildiz demir kafali boru onlari pilastik kafaya cevirdim sonuc alamadim isitma olayina bakacagim
300 tane 6 mt ege yıldız demir kelepçeli borumuz vardı 77 yılından. Erhas borunun mandallı kafalarını monte ettiler 5 senedir kullanıyoruz hiç bir sıkıntı yok. Yani eskidikleri için arada borular yarılıyor....

Siyah boruların kafalarını takmak icin borucularda makina var.. O makina ne tangitle nede ısıtmayla çalısıyo, boruyu sabitliyolar kafada bellibir devirle döndürülüyo makina tarafından sonra kafayı boruya yanastırıyolar birde devirli döndügünden sürtünmeden dolayı birbirine kaynayıp kalıyo..
Bizim 125lik borumuza bu sekilde yeni kafa takmışlardı.

Fakat bizde genelde eski pimaş borulara mandallı kafa takınca tangitle yapiştırıp 3-4 tane akıllı vida atıyoruz sıkıntı cıkmiyor..

volkanuzel link=topic=76865.msg908104#msg908104 date=1406636382' Alıntı:
Siyah boruların kafalarını takmak icin borucularda makina var.. O makina ne tangitle nede ısıtmayla çalısıyo, boruyu sabitliyolar kafada bellibir devirle döndürülüyo makina tarafından sonra kafayı boruya yanastırıyolar birde devirli döndügünden sürtünmeden dolayı birbirine kaynayıp kalıyo..
Bizim 125lik borumuza bu sekilde yeni kafa takmışlardı.

Fakat bizde genelde eski pimaş borulara mandallı kafa takınca tangitle yapiştırıp 3-4 tane akıllı vida atıyoruz sıkıntı cıkmiyor..
peki makinenin etrafındaki sıcaklasan hatta kızaran rezistanslar ne işe yarıyor ?

hüseyinaslan link=topic=76865.msg908109#msg908109 date=1406637272' Alıntı:
peki makinenin etrafındaki sıcaklasan hatta kızaran rezistanslar ne işe yarıyor ?
biz 2 3 tane borumuza pancar sökme makınasının hazırlama bıcagından yarılmadan dolayı kafa taktırdık hiç resistans filan yoktu zaten ısıtma olsa o devirle birbirine geçmez ısıtılan taraf eğilir bükülür.