arkadaşlar uzel hala üretim yapıyormu ? =)

Ynt: arkadaşlar uzel hala üretim yapıyormu ? =)

ydemiralay link=topic=61306.msg678459#msg678459 date=1357246745' Alıntı:
anayurtlu nedediğini anlamadım :S :D
uzel kapandı, kapanıncada traktörleri dahaçok pirim yaptı iyi para ediyo :) parçadada hiçbi sıkıntı yok şanzuman aksamının çoğu hema, motor perkins,deutz heryerde anlayan ustası var fabrika kapandı diye ustalarda ölmediya :)

ydemiralay link=topic=61306.msg678456#msg678456 date=1357246276' Alıntı:
arkadaşlar mesela uzel 240 aldım parçada yada satacağım zaman bir sıkıntı yaşarmıyım :S

uzel ' in üretimi mf ve uzel markalı traktörlerde 2.el sıkıntısı yaşanmıyor diye biliyorum heleki 240lar altından değerli şu aralar hiçbir zaman sıkıntı yaşayacağını sanmıyorum parça zaten kolay şanzumanı bilmem ama motor aksamında kesinlikle sıkıntı yaşanmıyor basit makinalar olduğu için her usta iyi kötü anlıyor :)

burdaki mfnin eski bayiisi daha sonra uzelin bayiiliğine dawam etti uzelle sağlam irtibatlarıda var uzelin el altından ayda 10-12 traktör çıkardığını söylüyo daha bikaç ay öncede dükkanına geldiğini görenler var tabii geldiği gibide satılıyo bu yıl tamamiyle üretime başlayacağını söylüyo uzelin hisse sahiplerinden biri üretim hakkını almış 60 adet siparişi olduğunu söylüyo...

ydemiralay link=topic=61306.msg678456#msg678456 date=1357246276' Alıntı:
arkadaşlar mesela uzel 240 aldım parçada yada satacağım zaman bir sıkıntı yaşarmıyım :S
arkadaşımmm aldığın torosun şahinin üretimi varmı parca desen ganimet korkma bi 50 sene mf den yana parça sıkıntısı yaşamazsın

Ülkemizde hatta dünyada en son sıkıntı yaşayacağın traktör MF 240 ' tır herhal... 40-50-60 yaşında 135 ' ler 35x ' lar her tarafta fink atıyor...

Alım-satım-parça-servis-usta olarak daha ötesini arama...

Uzel tarih oldu ama TAFE, BOZOK, BAŞKENT...vs adı altında MF serisi aynen devam ediyor...

Bizim memleketten UZEL de halen çalışan birkaç kişi var ve ayda 10-15 adet 240 ürettiklerini söylüyorlar hatta gecenlerde benım kabin takozları eskimisti hiçbiryerde orjinalini bulamadım hep yan sanayi bizim köylüye tel. açtım ordan gönderdi bana parça sıkıntın olmasın dedi ama ben encok yeniden PHANTOM serilerini yeniden üretecekleri günü bekliyorum şöyle 2013 model bir 3085 yada 3105 ne kadar güzel olurdu degilmi tabiki bıraz daha gelişmiş olarak......