JD Biçerdöver test çalışmaları

Ynt: JD Biçerdöver test çalışmaları

sebazios link=topic=76733.msg906366#msg906366 date=1405804978' Alıntı:
Yıkayacak olana Allah kolaylık versin..
Buda bir bakış açısı , tabi o işide yapan keyif alan , ücret alan birileri vardır.
Geçen sene slaj sezonun sonunda Claas Jaguarın yıkanmasına şahit oldum , sabahtan akşama kadar yıkadılar makinayı. Sağından solundan 1 traktör arabası slaj parçası çıktı neredeyse.

ufukk link=topic=76733.msg906370#msg906370 date=1405805281' Alıntı:
Buda bir bakış açısı , tabi o işide yapan keyif alan , ücret alan birileri vardır.
Geçen sene slaj sezonun sonunda Claas Jaguarın yıkanmasına şahit oldum , sabahtan akşama kadar yıkadılar makinayı. Sağından solundan 1 traktör arabası slaj parçası çıktı neredeyse.

Ufuk Abi büyük makinaların temizliği de büyük.

İlk makinanın tablada, lastik aralarında, dişlerde vs.. en az 500 kg çamur vardır.

Sonuçta bir gariban yıkayacak bunu :)

Makina kendini kurtardığında izleyicilerden alkışlayanlar oldu. Yıkamakla sorumlu olan elemanıni hayal ettim de, izlerken sevinecegine hiç ihtimal vermiyorum :)

sebazios link=topic=76733.msg906373#msg906373 date=1405805743' Alıntı:
Ufuk Abi büyük makinaların temizliği de büyük.

İlk makinanın tablada, lastik aralarında, dişlerde vs.. en az 500 kg çamur vardır.

Sonuçta bir gariban yıkayacak bunu :)

Makina kendini kurtardığında izleyicilerden alkışlayanlar oldu. Yıkamakla sorumlu olan elemanıni hayal ettim de, izlerken sevinecegine hiç ihtimal vermiyorum :)
Doğrudur Yılmaz braderim , fakat adamlar birçok şeyde büyük düşünüyor ve herşeyi mekanize yapmaya çalışıyorlar.
Bizde olsa dediğin gibi bir veya birkaç gariban Bim den alınmış birkaç yıkama makinasıyla dalardı buna , lakin onların daha büyük çapta makinaları vardır , belkide hiç insan ellemez bile :)

nailyetek link=topic=76733.msg906393#msg906393 date=1405808511' Alıntı:
Bu internet hızıyla bayram sonu yada harman sonu anca yüklenir video :D yorumlara bakınca izlemeye değer olduğunu anladım.
Nail abi,
Merakını gidermek adına kısaca özetlemek gerekirse,
Devasa JD makinalar var , değişik lastik tipleri ve paletle , çamurlaştırılmış bir parkurdan geçmeye çalışıyorlar , bunların testi yapılıyor :)

Ufuk abi güzel paylaşım :)
Böyle firmalar gereken saygıyı hakediyor bence, kalite ise kalite ve teknoloji :)

sebazios link=topic=76733.msg906407#msg906407 date=1405810259' Alıntı:
Ufuk Abi alemsin valla :D

Izleyemeyene video anlatma dayanışması bile var bu sitede. Bunu da gördüm ya, anladım. Trakkulüp ' ün sırtı yere gelmez :)
Yorum süper olmuş Yılmaz abi ok-*-s

kepirli_ercan link=topic=76733.msg906421#msg906421 date=1405817535' Alıntı:
Ufuk abi güzel paylaşım :)
Böyle firmalar gereken saygıyı hakediyor bence, kalite ise kalite ve teknoloji :)

Yorum süper olmuş Yılmaz abi ok-*-s

İyi kötü , montaj sanyide olsa vb olda yerli traktör firmalarımız var.
Yüksek teknolji ve kaliteyi geçtim orta sınıfta bir yerli biçerdöverimiz olsa , en azından paramızın bir kısmı yurtdışına gitmese ne güzel olacak.
Ertuğrullar firmasının bu yönde çalışmaları var , keşke Tümosan , Erkunt vb firmalar bu alana girseler , iyi kötü ekmek yerler.

ufukk link=topic=76733.msg906467#msg906467 date=1405852450' Alıntı:
İyi kötü , montaj sanyide olsa vb olda yerli traktör firmalarımız var.
Yüksek teknolji ve kaliteyi geçtim orta sınıfta bir yerli biçerdöverimiz olsa , en azından paramızın bir kısmı yurtdışına gitmese ne güzel olacak.
Ertuğrullar firmasının bu yönde çalışmaları var , keşke Tümosan , Erkunt vb firmalar bu alana girseler , iyi kötü ekmek yerler.
Böyle tarım teknolojilerinde dünya sıralamasında ülkemizin olması gerçekten gurur verici olur ama yok, elin teknolojisi cazip geliyor alıp kullanıyoruz fakat onlar bu kazançla ileri yürürken biz olduğumuz yerde kalıyoruz aslında bizi merdiven basamağı gibi kullanıyorlar...
Ertuğrullar firmasının çalışması var galiba dediğiniz gibi, Tümosan eski yerli firma traktörden başka çalışması yok, Erkunt 10 yaşında inşallah ülkemiz için birşey başaracaklarını umuyoruz ülke olarak....

umutmalkoc link=topic=76733.msg906504#msg906504 date=1405860549' Alıntı:
ufuk abiye katılıyorum.yerli firmalarında biçer işine girmesi rekabet ve bizler adına çok iyi olur.yurtdışında full olan bir biçer 80 bin euro fiyatı varken ülkemizde opsiyonlar hariç 130binde başlıyor.aradaki bu kocaman fark nereye gidiyor
Zamanında JD 630 lar , sonra 955 ler en azından burada monte edildi , sonra Uzel ' in Mediva serisi biçerdöverleri buarda monte edildi.
Bunlar dwvam etseydi en azından teknoloji transferi yapılmaya devam ederdi.
Örneğin otomotiv alanında Karsan zamanında Peugeot ile ortaklık yapıp burada minübüsleirni üsretiyordu , sonra ortaklık sona erdi , Karsan bu edindiği deneyim sayesinde bu minübüsleri daha geliştirdi ve üretime devam ediyor. Piyasada Deutz ve diğer rakipleri ile rekabet ediyor , fiyatların dizginlenmesine imkan sağlıyor.
Şimdi 955 lerin gelişmiş versionu 1174 SII ler olsa , NH ' ın 1530 ve 1545 lerin yerli versionları olsa günümüz teknolojisine göre nispeten alınabilir fiyatlara belki olanak sağlayabilir. Mevcutta bir yeni orta sınıf makina 110-120 bin euronun üzerinde , belki yer üretim olsa muadil veya daha ufak kapasitede 60-80 bin euro bandında alınabilir.