Zabita ile sorun yasiyoruz.

Arkadaslar Babamin eski bi aliskanligi 10 adet koyunu var satmiyor.Yazin suruye goturuyor yaklasik 8-9 ay surude kaliyor yaklasik 3-4 ayda evde bakiyor ancak evde bakdigi zaman kendi arsamizdan disariya cikarmiyor.Oturdugu ev mustakil bahceli orda duruyor hayvanlar.Ancak bazi kisiler bu durumdan rahatsiz degil ama rahatsiz oluyorlarmis.Zabita bildirimde bulunmus kesinlikle hayvan bulundurulmayacak v.s diye bildigim kadari ile cifci aile kendi ihtiyaclarini gorecek kadar hayvan bulundurabilir.Bunun sayisi nedir ben nasil bi yol izlemeliyim.Ev buyuksehir sinirlari icerisinde ne yapcaz yol gosterebilecek arkadasimiz varmi .tskler

Ynt: Zabita ile sorun yasiyoruz.

O çekememezlik yokmuu. İnsan oğlu nasıl varlıksa. Herkes köyden geldi. Ne olmuş yani yok gübre kokusuna dayanamayanlar. Başımdan geçen bir olayı anlatayım istanbulda çekmekoyde gübre çekiyorum yazın ortası mahalle arasında bayır rampadan çıkıyorum vites seri 2 hali ile yavaş gidiyor traktör arabalara göre bir bayan şoför yanaştı traktörün plakasını almaya çalışıyor. Plakalarda sökük araba ile traktörün yanında gidiyor bize sesleniyor sizi şikayet edecek diye amcamda ramorkun okun üstünde kasaya yaslanmış sigara içiyor. Kadına ne diyorsun sen falan dedi kadın ağzını bozup küfür etti sosyete ya :) amcamda ramorkdan eliyle gübre alıp arabanın camdan içine sallayı verdi. Kadın nasıl basıyo araba ile :) madem rahatsız oluyorsun bas git ne diye traktörün arkasından geliyorsun :) çok zabıta çevirdi. Hiç birinde de ceza yazdırmadım artık kanka olduk adamlarla tarlaya geliyorlar Bi kaç parça sebze verip gönderiyorum. Allah yardım etsin çiftçiye bu yeni nesil iyice kodaman ve bu ülkenin bu günlere nasıl geldiğini bilmeyen insanlar.

Black.Boyss.37 link=topic=77404.msg914853#msg914853 date=1409216796' Alıntı:
O çekememezlik yokmuu. İnsan oğlu nasıl varlıksa. Herkes köyden geldi. Ne olmuş yani yok gübre kokusuna dayanamayanlar. Başımdan geçen bir olayı anlatayım istanbulda çekmekoyde gübre çekiyorum yazın ortası mahalle arasında bayır rampadan çıkıyorum vites seri 2 hali ile yavaş gidiyor traktör arabalara göre bir bayan şoför yanaştı traktörün plakasını almaya çalışıyor. Plakalarda sökük araba ile traktörün yanında gidiyor bize sesleniyor sizi şikayet edecek diye amcamda ramorkun okun üstünde kasaya yaslanmış sigara içiyor. Kadına ne diyorsun sen falan dedi kadın ağzını bozup küfür etti sosyete ya :) amcamda ramorkdan eliyle gübre alıp arabanın camdan içine sallayı verdi. Kadın nasıl basıyo araba ile :) madem rahatsız oluyorsun bas git ne diye traktörün arkasından geliyorsun :) çok zabıta çevirdi. Hiç birinde de ceza yazdırmadım artık kanka olduk adamlarla tarlaya geliyorlar Bi kaç parça sebze verip gönderiyorum. Allah yardım etsin çiftçiye bu yeni nesil iyice kodaman ve bu ülkenin bu günlere nasıl geldiğini bilmeyen insanlar.

Amca çok iyi yapmış vallahi,helal olsun :)
Abi bu çekemezmlik cidden çok kötü bir şey ya..Herkes köy insanı arkadaşım anneannen Paris ' temi doğmuş bi sor bakalım ? Ama ben bu hayvan-büyükşehir olayı hakkında pek bir şey bilmiyorum.Sadece ahır ruhsatı tarzı bi şey olmazsa hayvan baktırılmayacak diye söylendi köyde.

Tamam bakılmasın hadi. Niye bu garez çiftçiye yediğini içtiğini üreten insana en büyük hıyanettir bence kopeğe bile ekmek atarsın peşinden ayrılmaz. Sosyallik bencilleşmek oldu artık özgürlük kelimesi sadece pelesenk oldu.

Ulan para diye bir şey yok herkes kendi ürettiği ile beslenecek yaşamını devam ettirecek deseler ben görürüm o sosyeteleri :D.

Yalnız şöyle bir durum var. Ben köydeyken komşunun ahırından rahatsız oluyorum. Ahırda ne havalandırma var, ne adam akıllı temizliyorlar. Taa 60-70 sene öncesinden kalma bir ahır. Yahu başka ahırlara da giriyoruz korkmuyor ama buna bir gir 2 gün üzerinden çıkmıyor kokusu. Balkonda oturamaz hale geldik. Hem insan hem de o şartlarda bakılan hayvanların sağlığı için o ahırın elden geçirilmesi lazım. Ama adama diyorsun oralı olmuyor.