398 4x4 YOKSA 3105 PHANTOM MU ???

Sevgılı arkadslar 398 velıahtını sormustum yıne 398 olarak belırledık sanırsam ama en son modelının 2002 oldugunu dusunecek olursak acaba yenı fıkırlerınızı alabılırmıyım paramı sokaga atmak ıstemıyorum temız bakımlı bır 398 mı yoksa son model 3105 mı nede olsa her ıkısıde sonucta bı cuval cvatadan olusuyor her yerı demır aksagamı allah yapısı degıl kul yapısı ama bır arıza durumunda hangısı ucuz ve kolay yapılır hangısı az yakar hangısı daha pratık hangısı daha ıdeal vs vs vs bıde ben nasıl desem cok tıtızım traktorume gozum gıbı bakarım uzerınden bır pul dusse her ısımı burakıp once gıder o eksıgı yaptırırım yanı yedek parcada sorun cekmemelıyım ozellıkle aksesuarda ve en onemlısıde su kı ben hıc bır (esya alet arac vb) malı gunluk veya bır yıllık gıbı kısa surelı klulanmak ıcın dedıl en uzun surede en ıyı perfornmansla kullanmak ıcın alırım sımdıden yorumlarınız ıcın tesekkurler ve lutfen gercek mf kullanıcıları yanıtlarsa sevınırım veya en azından dogru bılgısı olanlar yanıtlarsa ıyı olur SAYGILARIMLA

Ynt: 398 4x4 YOKSA 3105 PHANTOM MU ???

loruoglu kardes ben oncelıle dıyım yakıt yonunden 398 parcasıda 3,105 göre ucuz 2002 model siyah govde dedin ben sahsen cok ardım ama temiz 398 4x4 bulamadım eger temzını bulabılırsen al 3,105 kotu traktor demıyorum ama yakıt ve perfonmans yonunden 398 derim rahatlına duskunsen ve mazot onemlı deılkı dıyosan 3,105 al 398 orjinal kabini yok ama sonradan 285 s olan orjinal kabınden atıyolar ole cok güzel oluyor orjınal gibi

arkadaslar bende 285 s var bızım komsudada 398 var sagolsun ara sıra kullandıgımız zaman oluyor komsu buyuk coban yanı buraların kucuk bas hayvanlarını toplar yaz donemınde yaylaya goturur otlatır para karsılıgı bızım hayvanlarıda goturur benım motor kabınlı oldugu ıcın yaylaya ılk cıkıs zamanlarında hava cok yagıslı oldugu zamanlarda benım motorla gıder gelırdı bende onun 398 4x2 alır tomruk cekerdım bu arad ben kerestecılık te yapıyorumda hayvan gıbı cekıs var motorda yanı denecek soz cok az ama mf encok begendıgım ozellıgı ve mf yi mf yapan ozellık bence bucuk sanzuman lı olması fakat 3105 hep uzaktan gecerken gordum sımdıye kadar kullanmak ve yakından ıncelemek kısmet olmadı netten teknık ozellıklerıne bakıyorum ve sızlerın yorumlarını okuyorum tıpı guzel guclu cazıbelı motor ama vıteslerı yanda ımıs acaba bucuk vıtes varmı yoksa 3060 mf gıbı vıtesleremı sahıp sanzumanı nasıl kısaca bıde 4x4 durumunda caprazmı asılıyor 4x4 otamatıkmı manuelmı gecıyor ve bıde kabın saglamlıgı nasıl guvenlımı resımlerınde sadece cam kaplı gorunuyor sahsen bendekı hısarlar orjınal kabın cok saglam allah vermesın bır kaza durumunda kabın ne sekıl dayanıklı olur bızım burda bır 98 model mf 265s tarla surerken tarlanın yan duvarı coktu yaklasık 2m yuksekten motor yana dogru tan 4 tekerlek yukarı gelecek sekılde yatmasına ragmen ınanın motorda fazla hasar yoktu pulluk kolunun tekı kırılmıs camurlugu yırttı bıkac cam kırıldı surucunun burnu bıle kanamadı kabın tavanı bıraz goctu sonra tamır ettırdıler ama motoru ugursuzluk olur dıye sonra sattılar 277 gold aldılar sımdı hala onu kullanıyorlar bılgılerınızı beklıyorum

trakkulupte okumuştum 398in çift çekerinde bayır aşağı hız yapan 398in şaft patlamış ve traktör dağılmış haberin olsun amcam benim galeride çalışıyor oda diyor 398 çok iyi diye sana tavsiyem al ama zaten hız iyi birşey değil dikkat et

geçen senelerde bizim keşanın erikli köyünde meydana gelmişti böyle bir olay. genç delikanlı sahile giderken hız yapmış bayır aşağıda vitesi boşa atmış. herhalde şafttada boşluk olunca yerinden çıkmış ve yere saplanmış. takla atmış. çocuk vefat etti. motor kabinsizdi. bu tür işler tehlikeli

doganbey1 link=topic=36969.msg313338#msg313338 date=1291905665' Alıntı:
geçen senelerde bizim keşanın erikli köyünde meydana gelmişti böyle bir olay. genç delikanlı sahile giderken hız yapmış bayır aşağıda vitesi boşa atmış. herhalde şafttada boşluk olunca yerinden çıkmış ve yere saplanmış. takla atmış. çocuk vefat etti. motor kabinsizdi. bu tür işler tehlikeli
aynı sorun 3060 phontomda da vardı adam tomruk cekerken saft braktı motor rampa asagı sürüklenmeye basladı adam sonraki gün motoru sattı motor 2009 model sıfır ayardı fabrika hataları oluyor elbet...

arkadslar zaten traktor yarıslarına katılmak ıcın bakmıyoruz tarlada ve yukte kullanacaz yanı hızla ısımız yok 40 km hız ıdeal fazlası zarar zaten o hızıda her ıkı motorda yapar sanırım sanzuman bılgısı olan yokmu 3105 sanzumanı nasıl kac vtes ve vıtes aralıkları nasıl

LORUOĞLU link=topic=36969.msg313371#msg313371 date=1291909062' Alıntı:
arkadslar zaten traktor yarıslarına katılmak ıcın bakmıyoruz tarlada ve yukte kullanacaz yanı hızla ısımız yok 40 km hız ıdeal fazlası zarar zaten o hızıda her ıkı motorda yapar sanırım sanzuman bılgısı olan yokmu 3105 sanzumanı nasıl kac vtes ve vıtes aralıkları nasıl
hocam haklısın ama biz bilgin olsun diye diyoruz valla 42 km benim 60-56 zor yapıyo o hızlara ulaşmak kolay değil aynı zamanda çift çekere göre değil hız şanzumanının destan 66 adlı arkadaş öve öve bitiremiyo ona mail at

LORUOĞLU link=topic=36969.msg313371#msg313371 date=1291909062' Alıntı:
398 ile 3.105 in şanzımanı aynı vites aralıklarıda aynı 12 + 4 3 ana vites 3 buçuk=6 6 da takviye phantom um sadece ana vites ve takvite yanda
buçuk direksiyonun sol alt yanında, 398 perkins 95 hp 3.105 deutz 105 hp, 398 30 km 3.105 40 km

Kardeş bence bu tartışılmaz 398 çok kaliteli mf nin çıkarttığı en güzel traktörlerden bir tanesi fantom falan mazot düşmanı geçen serviste otururken bitanesi 3085 getirdi motorun tek kusuru marşa nazlı basması usta dediki 2 milyar 500 masrafı var benim yanımda, 398 ler kolay kolay bozulmaz çok seri çalışır yüktemi boştamı oldunu anlayamazsın sen hiç kafanı karıştırmadan 398 al hayatta pişman olmazsın.

3015 mf nin iyi motorlarındandır 109 hp deutz 2012 turbo interkol motora sahip 12 ileri 4 geri vites 4135 kilo ağırlıkta çok seri bir motordur tek kusuru motoro göre şanzuman yetersiz kalmakta 2200 devirde 33 km hıza sahip bence 398 den üstün ama fiyatıda bayağı yüksek ikinci el fiyatları 60 65 bin arasında değişiyor sağlamlık bakımından 398 derim güç bakımından 3015.

Sevgılı arkadaslar hepınızın yorumuna ayrı ayrı tesekkurler ederım pekı bıde sunu sorayım 398 almaya karar verdım zaten aklımdada 398 vardı ama bin bılyorsanda bır bılene sor demıslerye sızlerınde yarumlarıyla yanılmadıgımı gordum sadec su konuda bıraz kararsızım şimdi 398 almaya kalksam bana hangı modelını nıcın onerırsınız hangı modelın hangısınden ne gıbı ustunlugu var mesela bır ornek verecek olayım kendımden bende 97 model orjınal kabın 285s var dıgerlerıne gore ustun olan yanları gordugum ve duydugum kadarıyla soyleyeyım 95 98 yıllarında uretılen mf cogunda motor gomlegı dodge ye aıt dıgerlerınde perkınsın orjınal gomlegı var (mf ılk orjınal kabın 97 yılında cıktıgında bazı degısıklıklerde yapmıslar kabın agırlıgını hesaba katıp motorda kalıteyı artırmıslar ama sonra bakmıslar arıza az tekrar perkınse donmusler bızzat uzelde calısan kendı komsumuzdan alıntıdır) sanzuman ve defransıyelde hız farkı var yaklasık 5 km fazla malzemelerde işcilik daha itınalı kullanılan parcalarda et kalınlıgı gozle gorulur sekılde bellı hıdrolık aksagamında belırgın fark var ornegın 93 model veya 99 model 285s 4 14 pullugu 95 98 arası mf gore daha gec kaldırıyor abartılacak kadar degıl ama goze belırgın mesela benım 97 hısarlar kabın 99 hısarlar kabınden daha saglam adamlar malzemeden calmıs ve en onemlı sorun arada daglar kadar cekıs farkı var motor 76 beygır gıbı degıl sankı 70 beygır gıbı iş goruyor( benım kerestecı komsu var oda benım gıbı tomruk ceker benım mf 97 285s onunkıde 99 285s motorlarımız bakımlı ama aynı rampada aynı tonajlarla aynı sartlarda karsı karsıya geldıgımızde kı bu durum yaz mevsımınde sık sık olur benım motorun serı 3 tosbayla cıktıgı yerden arkadas serı 2 tavsanla cıkıyor yanı bır vıtes dusuyor ha arkadsın soforlugude ıyıdır motoru kullanır yanı zaten kendısıde sasırıyor benım motora bınıyor oda fark oldugunu soyluyor neyse sanırım anladınız kusura bakmayın bıraz kafa agrıttım ama hanı zekıyle metının bır fılmı var zekı bayılıp bayılıp dusuyorda bugun olecek olmezse su parayı verecez yarın olecek olmezse su parayı verecez deyıp zekı olmeyıncede avrupadan bır kor nısancı getırıyorlar adam ben işmi saglama alırım deyıp her seferındede zekı dıye baskalarını vuruyor hemde üç kişiyi bırden sonrada lan vuracagın adam o degıl bu dıye kalabalıkta zekıyı gosterırlerken soruyor ya TAMAM AMA HANGİSİ AMA HANGİSİ???? dıyebenımkıde o hesap tamam 398 alacam kısmetse ama hangı model nıcın alayım farkı ne 398 kullanıcılarından ozellıkle yanıt beklıyorum sev-*-ss than-*-s

ilk 398 1992 modeldi onlar ithal geldi. 1997 yılının nisan ayına kadar üretilenlerde hidrplik jak damper çıkşları
yoktur bu modelden aşağı olanlar bu yüzden pek tavsiye edilmez, çünkü yeni ekipmanların çoğu
hidrolik piston donanımlı.2000 ve 2001 modeller siyah gövde emniyet çerçeveli ve hidrolik kollarında
kilit sistemi var.1992 den 2001 e kadar sadece bu gibi değişiklikler var.
alacağın traktör şimdiden hayırlı olsun.

Selam arkadaslar yorumlarınız ıcın sagolun ama net bır tavsıyenız varmı acaba daha detaylı bılgı verebılırsenız memnun olurum benım komsuda 99 model 2 wd var yeterınce donanımlı benım merak ettıgım 2wd ıle 4 wd arasında beygır farkı varmı bıde modeller arasında beygır farkı varmı ornegın 99 model ıle 2002 model arasında beygır ve tasarım farkı varmı acaba