Bağırsak düğümlenmesi

Arkadaşlar sabah ineklerden biri için bağırsak problemi şüphesiyle veteriner çağırdım. Veteriner bağırsağın tıkanmış olabileceğini söyledi serum verdi ve birkaç iğne yaptı. Durum 1 gün içinde düzelmezse hayvanın kesime gitmesi gerektiğini söyledi. Hayvan şuanda ıkınıyor ancak dışkı yok. Beyazımsı akıntı geliyor anüsten. Yeme içme zaten yok. Böyle bir durum yaşadınız mı ne yapmalıyım? Acil bilgi verirseniz sevinirim

• Beğen
Tepkiler: Muhammet_68
Ben yaşadım 6-7 aylık düvemde.Karnı iyice şişti, dışkı çıkmadı hiç.Ben şahsen kesime gitmesinden ziyade tedavi edebilirmiyim diye uğraştım.Neticede küçük hayvan dedim nasılsa.Ölürse çok birşey kaybetmem ama yaşarsa bir ineğim olur dedim.Fakat çabalar sonuç vermedi ve öldü.Senin inek olduğu için kesime gönder derim.

Arkadaşlar sabah ineklerden biri için bağırsak problemi şüphesiyle veteriner çağırdım. Veteriner bağırsağın tıkanmış olabileceğini söyledi serum verdi ve birkaç iğne yaptı. Durum 1 gün içinde düzelmezse hayvanın kesime gitmesi gerektiğini söyledi. Hayvan şuanda ıkınıyor ancak dışkı yok. Beyazımsı akıntı geliyor anüsten. Yeme içme zaten yok. Böyle bir durum yaşadınız mı ne yapmalıyım? Acil bilgi verirseniz sevinirim

2 Yıl Önce Aynı Olay başıma geldi 7 aylık bir erkek hayvanda dedigin gibi bagırsaklar dolaşmış malesef kurtaramadık kendimiz kesmek zorunda kaldık benim sana tavsiyem başka bir veteriner cagır işinin ehli bir adam herzaman farklılık yaratır hic bir zaman tek bir hekime baglı kalmıycaksın bu devirde işini öyle sevip güzel hakkıyla yapanlar var ben cok gördüm ben şahsen bu tarz olaylarla karşılaşmamak icin 3 veteriner le aynı anda calışırım 3 ündende farklı farklı bilgiler fikirler alırım inan bak bu bilgi ve fikirler inekten fayda gelmez bu hayvan tutmaz bu hayvanda sorun yok diyen cok veteriner gördüm ama tam aksini söyleyipte kac tane hayvanımızıda kurtaran veteriner gördüm geçmiş olsun