55 tatile çıktı yatışda

arkadaşlar bnm 55 dün akşam yonca balyalarını almaya gittik gelirken hareret bi yüksel sen ta vurdu yeşilin sonuna bu sabba h çalıştrdm romorkları çektm gene aynı şekil baktım ki radyatörün üstü yanıyo altı buz gibi sanırsam termostad kitledi servisi aradım oda öle dedi çalıştrmayn akşam biz geliriz dedi yatıo bakalım kerata kaytardı...

Ynt: 55 tatile çıktı yatışda

biz termostat kullanmıyoruz bence sende öyle yap dikkatli olursan helede malının kıymetini bilirsen kazanırken alnından akan terler gözlerini yakarak kazandıysan tamam zaten hiçbirşey olmaz... *098*-

Bnm 55 56 da tün tarlada istop etti çalıştıramadık sanayiiye götürdük depoda pislik varmış.filtrelerini falan da değiştirdik ama masraf yaptı durup dururken işte :D

biraz karışık anlatmışım evet..kazanmak almak zordur ve iyi kullanırsan hiç eskimez makinan. ama çevremizde gördüklerimiz var bir şey olmaz deyipte rampa aşağı vitesi boşa almadan debriyaja basıp inişte hız yapanlar felan var bunun gibi yapanların makinaları hep çok geçmeden dökülüyor....termostat bizler kullanmıyoruz işte basbayağı takmıyoruz.

bildiğim kadarıyla termostat soğuk havalarda motor belli bir sıcaklığa kadar devirdayimin suyunu kesiyor yeterli sıcaklığa ulaşıncada açarak devinimi sağlıyor. bu kışın devir olmadığından ilk çalışmada motor çabuk ısınır vede hareket edersin olmadığında ise uzun bir zaman ısınmaz...

kardeş senin olay benim 97 54c de başıma gelmişti. yolda üzüm taşırken kırmızıya geldi hararet. pervanenin olduğu yerdeki devir daim termostatı arızalanmış. yani mesala motor sıcaklığı 81 dereceye geldiği zaman radyatör suyunu açıyor ve devir daimi sağlıyor.arızalı olunca su radyatörde dolaşmıyor ve soğumuyor. senn büyük bir ihtimalle termostat da sıkıntı var. çünkü belli bir zaman geçince özelliğini yitiriyor...