hgs ihlal

arkadaşlar son dönemlerde HGS ihlal cezaları hortlamış durumda..her yere tebligat geliyor..bizim arkadaşın traktörü köyden hiç çıkmamış ama istanbulda hgs ihlali yapmış.. bu konudan muzdarip olan var mı? şu sıralarda da TBMM de konu görüşülüyormuş..

Her sene aynı şeyi yapıyorlar. Bizim köyden de birinin başına gelmişti. Bana da arabam daha otoban' a hiç çıkmadığı hâlde radar cezası gelmişti geçen senelerde. Araba' da HGS etiketi bile yok daha. Aldım alalı yapıştırmadım. Ama ceza geldiydi. Tek çare var. Cezayı ödeyip, sonra gidip itiraz dilekçesi vermek gerekiyor. Dava açılıyor. Sizin gitmenize falan gerek yok. Sonuç karara bağlanıyor. Yıl başına yakın her sene bu olay oluyor. Devlet paraya mı sıkışıyor, yoksa kesilmesi gereken bir ceza kotası mı var nasıl şeydir bilmiyorum. Ama böyle saçma salak cezalar hep geliyor.

Polis abiler yıl sonuna kadar elindeki kocanları doldurmak zorundalar :D fotograflı olsa hiç bi sorun kalmayacak bizim traktorede kac kez ceza geldi adam takmıs bızım plakayı kamyona yapıstır baba yapıstır en sonunda fotograflı yakalandı da kurtulduk tum cezalardan...