ÇOK PAHALANAN GÜBRE

Ynt: ÇOK PAHALANAN GÜBRE

marmara591 link=topic=49375.msg485936#msg485936 date=1323474750' Alıntı:
fiyatlardan memnun muyuz arkadaşlar????? ses yok mu ses ses verinnnn
herkes memnun demek allah versin o zaman 2 lira yapsınlar kilosunu

Ne düşüneceğiz...? Aklımıza bol küfürlü kelimelerden başka birşey pek gelmiyor. Bu yıl köydeki birçok kişi buğdayları gübresiz ekti. Zaten bizim düşünmemizle birşey de olacağı yok, Düşünecek olan birileri varsa onlar da Tarım bakanlığında ama ne yazık ki onların da düşünmeye ve bir çözüm üretmeye hiç niyetleri yok. Yoksa, bilmedikleri veya haberdar olmadıkları bir konu değil... Tarım kesiminin Avrupa Birliği yaptırımları içerisinde önümüzdeki üç yıl bizim için daha da kötü olabilir. Belki de bu günleri bile arayabiliriz. :(

çifci mazot gübre desteği alıyorya gübrenin tonu 2000 lira olmuş ne önemi var gübre almıyorum 3 yıldır gübresiz ekiyorum sadece baharda 10 kilo üst gübresi atıyorum bu gidişle onuda atmayacağım 15 kilo tabana 15 kilo üste gübre atan arkadaşlarla aramda dönüme 50 kilo fark ediyor şimdilik ben kardayım.

Bizi bizden başka kimse düşünmüyor.Hasat zamanı 10 gün geç satıp (Bölge olarak birlik olup.) sende buğday fiyatı arttırıcaksın.Veya protesto ediceksin.Başka yolu yok.Köyünden ve çevre köylerden çiftçilerle anlaşıcaksın.Herkes 1 römork 1 traktör alıp gelicek.Şehir trafiğini kitleyceksin.Sesini duyurmak için orada konuşma yapacaksın.Artık haberlerde mş çıkarsın ne olur bilmem ama senin istediğin olmadıkça bunu yapmaya devam edeceksin.

mazzot zamlandı sesiniz çıktımı?
gübre zamlandı zamlanıyor sesiniz çıktımı?
taban fiyatları açıklandı sesiniz çıktımı?
battınız kalktınız sesiniz çıktımı?
önünüze sandık geldi.hep bereber evet dediniz.
şimdi, kime ne anlatıyorsunuz kime ne ağlayacaksınız kime ne sesinizi duyuracaksınız.kaçınız bir araya gelirde zamlara hayır dersiniz diyebilirsiniz.
kaçınız traktörlerinize binip hadi yürüyelim desiniz.
hanginiz sözü köyünüzde geçer.
hanginiz şimdiye kadar bir hak aramaya çıktınız.
hanginiz başbakana, bakana ,hükümete mektup yazdınız şikayetinizi yazdınız.
hey heyle geldiniz hey heyle gittiniz sandıklara
kuru lafla herşeyi yaptınız.
kimsenin ağlamaya hakkı yok.
sizler karar verdiniz.ve zamanı gelene kadar bekleyeceksiniz.

kız-*sw şyt-*-sa en buyuk sıkıntıyı her zaman soyledım TÜRK olarak devlete baskaldıramayız yapımızda yok cunku agzındakı ekmek gıdse vatan sagolsun zaten terorıstle aramızdakı fark bu bu secımde degısecek bır olaydı hakeza baskası gelse yıne aybı bok olacak satacak yer kalmadı buyuklerden vegı alamyorlar yıne cıftcı memur asgarı ucretlının sırtına bıne ryuk secımdede bırıkı rusvet ıkıde okuyup ufledımı aynı hamam aynı tassssss

köylü link=topic=49375.msg486013#msg486013 date=1323512722' Alıntı:
şimdi, kime ne anlatıyorsunuz kime ne ağlayacaksınız kime ne sesinizi duyuracaksınız.kaçınız bir araya gelirde zamlara hayır dersiniz diyebilirsiniz.
bu konuya getirilen en iyi yorum bence bu bu seçimlerden önceki diğer 2 dönemde de bu hükümet çiftçiye aynı kazıkları sokmasına rağmen yine aynı hükümeti çiftçinin çoğu destekledi dahaöncede dediğim gibi bu millete ve çiftçiye kazık sokuldukça hoşlarına gidiyor

bizim çiftçimiz hükümetten çok memnun oylar akpeye zamlara devam durmak yok yola devam devletimiz sağolsun biz çalışırız onlar için her gelen aynı olacak düşüncesindeki kardeşlerimede sizede çok iyi oluo böyle durmak yok zamlara devam on yıldır buğday arpa fiyatları aynı nedense bizim mahsulumuze zam yok iki taraklı olsa zam tamm dicezde işte anlayan arkadaşlarım anlıyorlar..

köylü link=topic=49375.msg486013#msg486013 date=1323512722' Alıntı:
sen çok haklısın kardeşim ama zamanı gelince yine aynısı olacak emin ol ne kadar aglayıp sızlasada bizim çiftçimiz sırf taraf olmak için yine akpeye verecek oyunu taraf olmayan bertaraf oluyorya bizim çiftçimizi alk-*s alk-*s alk-*s lazım

evet sevgili arkadaşlar bizim burada da şu anda herkes şikayetçi ama bu gün seçim olsa köyümüz iktırarı tulum çıkarır şu anda sakarya bölgesinde 20 20 kompeze 1100 lira üre ise 1250 lira ve çiftçi kara kara düşünüyor :S allah bizim çiftçimize kolaylık versin

Bu düzen böyle gitmez, yok sesimizi duyuralım, yok şöyle yapalım, yok böyle yapalım..
Diyoruz ama faaliyet yok..
4 kilo buğday veriyorsun, 1 Kilo gübre alıyorsun; 7 Kilo Buğday veriyorsun 1 litre mazot alıyorsun.
Çiftçiyi bir memur, öğretmen yada doktorun düşünecek hali yok. Herkes kendi işine bakar. Şehirde yaşayan birisi tutupta çiftçiye yazık değilmi diye isyan etmez.
2 Kilo buğdayla 1 litre mazot, 1 kiloda gübre alacaksın ki bir karın olsun.
Sonra sitede arkadaşlar avrupadaki ekipmanların, traktörlerin yaptığı işleri yayınlayınca:
- Aaa bak bak adamlar 1 tarlayı 5 kere işliyor, traktöre bak, mibzere bak.. dehşet..
diyorlar. Sizde onlar gibi ucuz alın mazotu kârınız olsun sizde yapın..

arkadaşın dediği gibi
tarlaya attık zaten 25 kg buğday
25 kg gübre atsan gitti 100 kg buğday
sür - ikile - ek - sürgüle -ilaçla-sula - biçtir gitti 200 kg buğday

toplamda= 325 kg tarladan kaldırdığımız 300-600 kg yerlere göre değişiyor sapı kar kalıyor bize

En çok beni sinirlendiren söz, hangisi gelse aynısını yapacak, veya onlar zam yapmayacakmı, şu gerçek hiçbir iktidar üreticiyi bu kadar dışlamadı. Birde şu var mazotu indiremezler sözü, peki gemilere yatlara nasıl ucuz mazot veriyorlar, iki ton mazot yaktım 5000 tlsi vergi bu para 20 haneye bedava kömür, oda 4 er oy etti 80 oy benim vergi bana ne olarak döndü.