Mavişim. Trakkulüp'ün Yeni Üyesi.:D

14.06.2009
19,061
1,839
Kütahya

Arkadaşlar; bu yaz komşumuzdan aldığım muhabbet kuşunu sağ salim bu güne kadar getirebildik. Adı Maviş, baya konuşmayı öğrendi, daha önce bende konuşacağına inanmıyordum, şimdi şahidim, masrafı yok denecek kadar az, bakımı ve temizliği biraz önemli.:) Özellikle yalnızlık çekenlere tavsiye ederim, valla muhabbetine doyum olmuyor. uyrra*-*-

Burda Mustafa Gürsaçlı nın remorklara yorum yazıyor.;D

Ynt: Mavişim. Trakkulüp'ün Yeni Üyesi.:D

kardeşim war kedilerle oynayıp duruyordu kuş istedi ufak gelecek ölür kalır elinde diye köpek aldım şimdide at istiyor :D
hayvanlar çok güzel oluyor abi biraz bakımı fln sorumluluk istesede sevimli şeyler..

:) bizim de vardı eskiden de ölünce kötü oluyor abi yaw :( baya baya da bişeyler söylüyodu özellikle eline alıp karşısında biraz aynı şeyi söyleyince bir süre sonra alışıyor onu söylemeye başlıyor :)

GÜRKAN link=topic=60581.msg662715#msg662715 date=1355225364' Alıntı:
maşallah tam boncuk :)
Sağol teşekkürler
SmhGwz link=topic=60581.msg662717#msg662717 date=1355225471' Alıntı:
kardeşim war kedilerle oynayıp duruyordu kuş istedi ufak gelecek ölür kalır elinde diye köpek aldım şimdide at istiyor :D
hayvanlar çok güzel oluyor abi biraz bakımı fln sorumluluk istesede sevimli şeyler..
Bunları yazdan alırsan evin sıcaklığına alışıyor ve sıkıntı olmuyor, tek derdi cereyanda bırakmamak. Kedilerin resimlerini çeksem; onlar birbirinden güzel 12 tane falan var, eve bir girseler Mavişin şansı sıfır.:D
Çağrı link=topic=60581.msg662722#msg662722 date=1355225599' Alıntı:
:) bizim de vardı eskiden de ölünce kötü oluyor abi yaw :( baya baya da bişeyler söylüyodu özellikle eline alıp karşısında biraz aynı şeyi söyleyince bir süre sonra alışıyor onu söylemeye başlıyor :)
Şimdilik ayrılığı düşünmek istemiyorum, babam böyle şeyleri hiç sevmez.:) O bile artık sevmeye başladı.

:D :D bizde malum öğrenci evi alalım diyorduk evelsi hafta almaya gittik hatta ama döndük boş geri :D maşallah. benim kuşlar salak galiba hiç konuştuklarını görmedim abi ;D
dscf6466a.jpg
;D

Bende de vardı bir çift abi erkek olanla oynardık böyle valla özledim şimdi rahmetlileri, :( onların eseri bir yavru var şimdi ama başlarda pek ilgilenmediğimize ürkek oldu biraz ele gelmiyor, bir dişi alabilirsem yanına açılır belki... :)

Ağır Abi link=topic=60581.msg662734#msg662734 date=1355225908' Alıntı:
Allh uzun ömür versin :D dayı sıkı besle et fiyatı bahara tavan yapacak piyasanın beline vurmaya hazırlıklı et zuha-*-s ;D
Amin hacım, bundan önce 2 tane Pekin Ördeği var.:)
tümosan 8095 link=topic=60581.msg662731#msg662731 date=1355225822' Alıntı:
maşallah güzel kuş nail abi.benim cocuklarında var .evde kedide var .birini kedi aldı gecen inan bende üzüldüm.bizimki konuşmuyo.seninki maşallah işiilerletmiş, mustafanın remorklara ne diyo ya maviş.
Sağol teşekkürler Hacım, bunların erkek olanı tek olarak büyütülürse çabuk konuşurmuş, bzimki de öyle erken konuştu. Bende eş alayım dedim; konuşmaz o zaman dediler, konuşmayı çözsün sonra eş al dediler. Şimdilik; maviş, cicikuş, çatlak, aşkım, babacım. v.s. konuşuyor.:)
demir45 link=topic=60581.msg662730#msg662730 date=1355225801' Alıntı:
Bende de vardı bir çift abi erkek olanla oynardık böyle valla özledim şimdi rahmetlileri, :( onların eseri bir yavru var şimdi ama başlarda pek ilgilenmediğimize ürkek oldu biraz ele gelmiyor, bir dişi alabilirsem yanına açılır belki... :)
Bence konuşturduktan sonra eş al,
rocky link=topic=60581.msg662729#msg662729 date=1355225790' Alıntı:
:D :D bizde malum öğrenci evi alalım diyorduk evelsi hafta almaya gittik hatta ama döndük boş geri :D maşallah. benim kuşlar salak galiba hiç konuştuklarını görmedim abi ;D
dscf6466a.jpg
;D
:D :D Öğrenci evinde üşütürsünüz laa, senin kuşlar yumurta yapacaklar heralde.;D

Cihan_özece link=topic=60581.msg662850#msg662850 date=1355241467' Alıntı:
hayırlı olsun mavi boncuğun :)
Sağol hacı, hatırladınmı laa? Çiçekci sormuştu siz kuştan anlarmısınız diye.:D Bende takıntı oldu bu cevap verememe, başladım bu işe. O bayanın sorusunun cevabı; yavrular yuvayı terk etmediği için dövmüş erkek kuş.;D

nailyetek link=topic=60581.msg662854#msg662854 date=1355241741' Alıntı:
Sağol hacı, hatırladınmı laa? Çiçekci sormuştu siz kuştan anlarmısınız diye.:D Bende takıntı oldu bu cevap verememe, başladım bu işe. O bayanın sorusunun cevabı; yavrular yuvayı terk etmediği için dövmüş erkek kuş.;D
;D ;D hatırladım abi.

Pek tatlı be abi severim bunları hem balıktan daha iyi oluyo bunlar. Nail abi köyden ayrılırsam alacam bi tane. köye alırsam burda telef olur valla kardeşim falan rahat bırakmaz.

anayurtlu link=topic=60581.msg662866#msg662866 date=1355242682' Alıntı:
Pek tatlı be abi severim bunları hem balıktan daha iyi oluyo bunlar. Nail abi köyden ayrılırsam alacam bi tane. köye alırsam burda telef olur valla kardeşim falan rahat bırakmaz.
Bu işte yeniyim de, valla güzel yaratmış yaradanım. İnsan baktıkca bakası geliyor.

Nail abi kuşun erkek yerli mahşallh sağlıklı kuş bende evde hobi olarak çift beslıyorum inş yavrularını alıcam en kısa zamanda vitamın fılan kullanıyormusun abi kuşa ?

JOSEPH link=topic=60581.msg662888#msg662888 date=1355243986' Alıntı:
Nail abi kuşun erkek yerli mahşallh sağlıklı kuş bende evde hobi olarak çift beslıyorum inş yavrularını alıcam en kısa zamanda vitamın fılan kullanıyormusun abi kuşa ?
Sağol teşekkürler, gaga taşı, vitamin taşı var birde suya katılan damla var onu kullanıyoruz. Yemi kokteyl olarak aldık, birde bizim sular aşırı kireçli kuşa yaradı sanki.:S Kuyruk 3. ye bu kadar uzadı, yeğenim bir defasında koparttı, ikincide yamultmuştu, kuş kendi söktü kuyruğu. Şimdi yeğen gelinece kuşu saklıyoruz.:)
ali_durmuş link=topic=60581.msg662894#msg662894 date=1355244252' Alıntı:
maşallah abi nazar değmesin. :)
Sağol teşekkürler.