TD65D Hakında......

15.11.2013
2,809
1,794
30
Tokat

Öncelikle herkese hayırlı bereketli günler diliyorum. 285s 4x2 1987 model bir traktörümüz var. Kral ı satıp TD65D almak istiyoruz
1. olarak TD65D Bluemaster sizce nasıl bir traktör yakıt güç orantısı olarak
2.1987 model 285 lerin piyasa fiyatı nedir 2 sene önce rektefe oldu motor sağlam çekişli ama lastikler bitik lastikleri taktırıp damı satsak yoksa bu haliylemi satsak
3.sorum ise TD65D de galiba 3 pistonlu modellerde mekik kolu debriyajlı sistemmiş o kunuyu bi açıklayabilirseniz teşekkür ederim

Ynt: TD65D Hakında......

MF nin 2. elini bilmem ama Td 65 e geçerseniz MF deki performansi onda bulamzsiniz Köyde Blue master Td 65 d var adam şikayetçi çekiş yok diyor + bide 3 piston bir traktörden ne bekleyebilirsin ki ?? Shuutleye gelince debriyaja basmadan geçmiyormuş Yani kisacasi yandaki levyeyi direksiyonun altina koymuşlar

285s benim şahsi görüsum daha kuvvetli 65 biraz ufak traktor gucu ve kapasitesi belli,fakat konfor rahatlik dersen elbette td6.4 piston motor almaya bak bence. Bu arada Td 65 i 2008de satip 1997 model 285s aldim guc bakimindan td65 i ezer

dayımda td65d var 2012 model geçen sene aldık gayet memnun. ileri geri koluna gelince bunlardaki sistem debriyaja basılarak atılması. yani direksiyonun yanındaki shuttleyi debriyaja basarak atacaksın. ama td75d ve üzeri modellerde debriyaja basmana gerek yok. TD lerde sadece bu model böyle.

arkadaşım istersen ben bilgilendireyim seni bende 2013 model td65d bluemaster var çekiş yakıt güzel ha massey 285 kadar çekermi bilmem hiç kullanmadıgım bilmedigim motor fakat bi pulluk videom var izlersen gorursun nasıl motor.

http://www.izlesene.com/video/new-holland-td65d/7076104?utm_source=player&utm_medium=referral&utm_campaign=player_info_izlesene_embed

konfor konusundan süper motorlar ve ileri geri kolunda açıklama yapayım new holland tam sekromeçli şanzuman kullanıyo yani seri 4 te ken bile ileri giderken debriaja bas geri asıl geçer tık ses gelmez ama şimdi konfor için sadece 4 pistonlu modellere istege baglı 2 3 bin fazla veriyolar debriaja basmadan ileri geri geçen sistemden yapıyolar. yani td65d ile td80d için bu sistem yoktur. 300 donum araziye de td65d rahatlıkla işini gorur ama 4 piston olsun varsın biraz daha fazla yaksın dersen td75d ye bakabilirsin :)

4*4 olacak olduktan sonra her türlü işte 285 den daha iyi olacağnı söyleyebilirim kullanıcısı olarak
Ama yerinde olsam aynı paraya case jxc 75 alırım 8+8 vites olmasına rağmen daha atak hafif ve 4 silindir bir traktör.300 dekar yer için hayli hayli yeter ve 285 in ekipmanlarıyla çok rahat çalışır.

fetullah aksu link=topic=69776.msg795340#msg795340 date=1384618095' Alıntı:
4*4 olacak olduktan sonra her türlü işte 285 den daha iyi olacağnı söyleyebilirim kullanıcısı olarak
Ama yerinde olsam aynı paraya case jxc 75 alırım 8+8 vites olmasına rağmen daha atak hafif ve 4 silindir bir traktör.300 dekar yer için hayli hayli yeter ve 285 in ekipmanlarıyla çok rahat çalışır.

300 dönüme 55 lik te yeter biz 55lik alacaktık geç kaldık..

MehmetGngr link=topic=69776.msg795263#msg795263 date=1384610340' Alıntı:
Öncelikle herkese hayırlı bereketli günler diliyorum. 285s 4x2 1987 model bir traktörümüz var. Kral ı satıp TD65D almak istiyoruz
1. olarak TD65D Bluemaster sizce nasıl bir traktör yakıt güç orantısı olarak
2.1987 model 285 lerin piyasa fiyatı nedir 2 sene önce rektefe oldu motor sağlam çekişli ama lastikler bitik lastikleri taktırıp damı satsak yoksa bu haliylemi satsak
3.sorum ise TD65D de galiba 3 pistonlu modellerde mekik kolu debriyajlı sistemmiş o kunuyu bi açıklayabilirseniz teşekkür ederim

bende 2010 model çift çeker td 65d dt vede 15 gün önce yeni aldıgım 2013 model tek çeker bluemaster var sen tek çekeri alacaksın yoksa çift çekermi düşünüyorsun

birde aşagıya yazacagım linkte çift çeker ve tek çeker traktörümün bikaç fotografı ve açıklayıcı yorumlarım var
o konuyu bir incele kafana takılanları sorabilirisin bende elimden geldiigi kadar açıklamaya çalışırım sorularını
http://www.trakkulup.net/fotograflar-%28cekimler%29-319/ekibe-yeni-katilan-traktorum-ve-diger-traktorlerim/

MehmetGngr link=topic=69776.msg795415#msg795415 date=1384623788' Alıntı:
çiftçeker alacağız tek çekerden içimiz bağrımız yandı :) kullanan arkadaşlara soruyorum sizce td65d 5 11 no yada 10 no pulluk çekermi ?
ben 65le ilgili yorum yapmadan şunu diyecegim madem çift çeker düşünüyorsunuz ozaman evde 1tanede tek çeker 50-60 beygirlik bir traktörünüz olsun enazından ara işlerde hafif işlerde çok faydası oluyor yakıt zaman vebuna benzer konularda
çift çeker 65 konusuna gelirsek bence güzel makina orta seviyede yani ne az ne çok diyebilecegimiz arazi miktarları için ideal fakat planlarınızda büyümek araziyi çogaltmak hatta ticari bazi işler yapmak varsa 75ligini öneririm sadece kendi tarlalarımız için kullanacagız derseniz ozaman 65de yeter
pulluk konusunda ben çift çeker 65ime 4-12 aydın pulluk takıyorum
toprak yumşaklıgına göre
aşagıya yazdıgım vites seçeneklerini 4-12 aydın pullukla sürüyorum

en zor şartta en derin sürümde 2nin 2si ile sürüyorum
biraz kolaysa şartlar en derin sürümü 2nin 3üyle yapıyorum
toprak yapısı normalse ve fazla derin sürmeyeceksem 3ün1iyle sürüyorum
toprak şartları çok güzelse ve de ben derin degilde yuka sürüm yapacaksam 2nin 4ü ile sürüyorum
henüz 5li pulluk denemedim ama zaten çok uzun olacagı için traktör çekse bile hem verimli sürüm olmaz hemde tarla kenarları köşeleri fala n sürülemez pulluk uzunlugu sıkıntısından dolayı
buyüzden 4-12 no veya 4-14 no tavsiye ederim

MehmetGngr link=topic=69776.msg795506#msg795506 date=1384627628' Alıntı:
peki bu 65 lerin yakıt uygunmu
yakıtı ne az nede çok orta seviyede
uygun ekipman takılırsa normal yakar fakat haddinden büyük ekipmanlarda ve çok küçük ekipmanlarda yakıt artar birde çiftçekerlerin kronik sorunu yolda biraz fazla yakar tarlada az yakar
ilk 200-300 saat dolana kadar sabrederseniz ondan sonra da yakıt biraz düşüyor birde küçük ayarla dahada düşer sibop ayarı falan yani

MehmetGngr link=topic=69776.msg795415#msg795415 date=1384623788' Alıntı:
çiftçeker alacağız tek çekerden içimiz bağrımız yandı :) kullanan arkadaşlara soruyorum sizce td65d 5 11 no yada 10 no pulluk çekermi ?

toprak yapınıza bağlı ama 5 li çok sıkıntı olur. eğer toprak kumsal değilse 3 lü ideal. 4lü takarsanız td 65 şöyle kötü böyle kötü dersiniz balataların göbeklerini yer vs arızalar çıkar.
ben çok hafif topraksa 4 12 eger normal topraksa 3 lü pulluk kullanıyorum. traktörün gücüne göre ekipman takarsanız hiç sıkıntı yapmaz. çekişi kötü diyen arkadaslar var alakası yok 65 beygir traktöre göre çekişi çok iyi. yenilerini bilmem bizde 2010 model td65 d var. memnunum. boşta asfalt yolda km de 50 kuruş civarında yakıyo. tarlada da yaptığı işe göre yakıtı uygun. boşta yakar diyenlere pek kulak asma bn yonca çevirme işinde biçme işinde kullanıyorum. pancar arası sürüyorum yakıtı güzel. kalın teker tavsiye etmem kalın teker çok yakmasının sebebi.

285 le kıyaslayanlar olmuş lütfen ezbere konuşmayın 285 td65 4x4 ün yanından geçemez. tek çeker sonuçta bi patlatmayı onun yarısı kadar anca batırıp çekebilir burda hepsi gözümüzün önünde.

ağır işte kullanmıycaksan ideal traktör. 5li takıcam dersen hiç alma. çok sıkıntı yaşarsın balatalardan.