New holland T480 4×4 mü? Hattat A50 mi? Neden?

Üstadlarim uzun suredir 50 ph 4×4 bir traktor arayisi icindeyiz. Cok kararsiz kaldik. Bu sorumu iki traktorde 4 silindir ve48-50 ph oldugu icin soruyorum. Hangisi az yakar cok ceker? Sordugum sorulara cevaplarinizi bekliyorum. Simdiden tesekkurler.

S.A.Kardeşim, önce kolay gelsin...
Bu aşamada iş zor, tercih sıkıntı...
Ben seni başka bir konuda uyarayım dedim.
Hangi maksatla 48/50 beygir traktör arıyor sun bilemedim,ancak yok bahçem küçük yok tarlamız az diyerek düşük hp li makina bakıyorsan ilerde traktör ü büyütmek için uğraşırsın...

Boşa lakırdı ettim se affola...

S.A.Kardeşim, önce kolay gelsin...
Bu aşamada iş zor, tercih sıkıntı...
Ben seni başka bir konuda uyarayım dedim.
Hangi maksatla 48/50 beygir traktör arıyor sun bilemedim,ancak yok bahçem küçük yok tarlamız az diyerek düşük hp li makina bakıyorsan ilerde traktör ü büyütmek için uğraşırsın...

Boşa lakırdı ettim se affola...

A.S. abi. Lafin önemi yok benim hatam. Bizim 8-10 donum bahce ve 30-35 donum tarla var. Pek cok degil ama bulundugumuz araziler yamac oldugu icin. Biz ufak ciftci oldumuz icin bu makinalardan biri isimizi gorur.

• Beğen
Tepkiler: cemilAltan
A.S. abi. Lafin önemi yok benim hatam. Bizim 8-10 donum bahce ve 30-35 donum tarla var. Pek cok degil ama bulundugumuz araziler yamac oldugu icin. Biz ufak ciftci oldumuz icin bu makinalardan biri isimizi gorur.

Kardeşim doğuştan köylü, 2011 den beri çiftçi yim...
Başlangıç ta bende nasil olsa 30 dekar yer çalışacağım,
diyerek küçük bir traktör aldım...
Zamanla işler değişti, sadece dekar alanın genişliği değil zaman la yarışır olduk...
Bilgimiz, görgümüz ve cesaretimiz(bu üçünün gelişmesinde trakkulüp ün katkısı çok büyük) arttı...
Şimdi keşke diyorum, keşke daha büyük makina olsaydı...
En doğru yatırım geleceğe yapılandır.
Kolay gelsin...

• Beğen
Tepkiler: sürücü