Windows 7 erken geldi..

Microsoft’un yeni işletim sistemi Windows 7, firmanın elinde olmadan korsan yazılım paylaşım sistemlerine düştü...

Microsoft’un yeni işletim sistemi Windows 7’nin test aşamasındaki ilk sürümü (Beta 1) eşten eşe paylaşım ağlarında (P2P Network) CD yansısı biçiminde dağıtılmaya başlandı. Yeni işletim sisteminin tamamlanmış ticari sürümünün 2010 yılından önce piyasaya sürülmesi beklenmiyor.

Yazılım dünyasının peşini bırakmayan korsan dünyası Microsoft’un kod adı daha önceleri “Blackbomb” ve “Vienna” olarak duyurulan yeni işletim sistemi Windows 7’yi beklenenden daha kısa bir sürede pazara sürdü. İşletim sisteminin ilk test sürümlerinin Ocak ayında Microsoft tarafından düzenlenecek MSDN (Microsoft Developer Network) konferanslarına katılacak geliştiricilere dağıtılması planlanıyordu.

İşletim sisteminin fonksiyonel ancak piyasaya sürülmeye hazır olmayan test sürümü “Windows 7 Beta 1”, ilk izlenimlere göre selefi Windows Vista’dan hızlı ve kararlı. İşletim sisteminin yeni özelliklerinden -şimdilik- en çok göze çarpanı yeni “Görev Çubuğu” (Taskbar) tasarımı.

Windows 7’de işletim sisteminin önceki sürümlerinde kullanılan açık programların hem isimlerinin hem de simgelerinin bulunduğu klasik araç çubuğu yerine, özellikle yüksek çözünürlüklü ekranlarda kullanımı daha kolay simgeye odaklı bir araç çubuğu kullanılıyor.

(ALINTI)

Ynt: Windows 7 erken geldi..

2010 mu bu sene haziran gibi geliyor microsoft un seminerinde bize söylenen oydu vistaya bütün üreticiler desteğini çekti microsoft zor durumda bunu bir an önce yapması gerekir ayrıca lisanslı vista kullananlara müjde microsoft win7 çıkınca vistaları toplıycak :D

geçenlerde bi pc geldi aynı böyle idi.....tema filan görünüm aynı..herif çekmiş....bilmem kaç gb bunu indirmek için..Windows 7 dedi.. :S düşündün bu 2010damı ne çıkcıaktı bi bakem dedim.... bilgisayarım sağ tık - özellikler yaptım... Windows xp yazıyordu.... Böyle şeylre pek inanmasak...

microsoft a mercedes tarafından milyonlarca dolar değerinde tazminat davası açıldı neden....???
her zaman savunduğum ve üstüne basa basa söylediğim vistanın güvenlik açıkları sebebiyle çünkü bu açıklar yüzünden mercedes in birçok projesi çalındı....