Android'li netbook'lar mı geliyor ?

Google Android, cep telefonlarından sonra şimdi de netbook ' larda boy göstermeye hazırlanıyor.

Google ' ın çiçeği burnunda işletim sistemi Android, yayınlandığı günden bu yana popülaritesini arttırmaya hızla devam ediyor. Android ' i kullanan cep telefonu üreticilerinin sayısı günden güne artarken, geçtiğimiz günlerde bir açıklama yapan HTC de, Android ' in Windows Mobile ' lı HTC cihazlarının satışını olumsuz yönde etkilediğini kamuoyuna duyurmuştu.

Sprint, Motorola, Samsung ve daha birçok önde gelen cep telefonu üreticisi Android ' e göz kırparken, bazı yeni netbook modellerinin de Google ' ın Android işletim sistemiyle beraber kullanıcılara sunulacağı ihtimali de bugünlerde sıkça dile getiriliyor.

Bunun yanında Chrome ' un 2009 yılı içinde tarayıcı pazarının %10 ' lık bir kesimini ele geçireceğine inanan Google, kafaları da haliyle biraz karıştırıyor; zira Net Applications ' ın yayınladığı son rapora göre Chrome, web tarayıcı pazarının sadece %1 ' ini elinde bulunduruyor. Ancak her ne kadar Chrome, şu an için %1 oranının pek üzerine çıkamayacak gibi görünse de, önümüzdeki yıl Android işletim sistemiyle beraber Chrome ' lu netbook ' ların pazara sürülecek olması, Chrome ' un kullanıcı sayısını ciddi oranda arttırabilir.

(ALINTI)