STEYR 8073 lerin BALON TEKERLEKLİLERİMİ İNCEMİ NEDEN?

Ynt: STEYR 8073 lerin BALON TEKERLEKLİLERİMİ İNCEMİ NEDEN?

ince teker daha avantajlı imiş ama bence yapılan işe göre değişir. bazı yerde ince teker olumsuz sonuçlar doğurabilirken bazı yerde daha avantajlı olabilir...
..

işine göre değişir.çift sürerken toprak kumsal ise balon teker ince tekere göre daha iyi gider.toprak ağırsa ya da çamur ise ince teker daha iyi gider çünkü dibi daha çabuk eşer ve çamurda sağlam zemine ulaşması kolay olur.ince tekerde traktörün performansı balona göre daha iyidir.yükte ince teker daha performanslı asılır.

paramı kalın tekere yatırıyorum şuanda altımda 8073 balon teker var yani inceden daha iyidir inanmıyorsanız gelin çekiştirelim ikiye kopartır walla :))

ben bizim buralarda daha hiç balon teker stayr görmedim demekki ince daha iyi iş yapıyo balon daha iyi ise neden çoğu ince teker o zaman balon yapardılar bu benim düşüncem ama yinede kullanan bilir

asla ve asla rampada balon iyi değildir arkadaşım ne yaptın ya bende steyur kullanıcısıyım ben ince tekerle %50 eğimli asfalt arazide12 tonluk römork içinde 3-4 ton buğday tohumluk ayırmıştım birde arkasına bnm kendi römorkumu taktım 7 ton buğday vardı o yükle 3 takviye + vn köpek gibi çıkardı balon bunu yapamaz bayılır

ince teker yakıt sarfiyatınıda en aza indiriyor...örnek vereyim 3.085 balon 3.095 ince sonuç 95 85 den daha ekonomik ve performans da farklı.

balon onu yapamazmış kardeş sen kaç yıllık şoförsün bana bi söyle ben 33 yıldır şoförüm 48 yaşımdayım ömrümün yarısı traktörde geçti benden dahamı iyi bilecen gel ince tekerle çekiştirek çiftçeker büyük unıversalı yaaa balon teker ben sürdüm adam çiftçekerde çekemedi çokmu biliyon sen boğulur diyon

motorcu61 link=topic=12641.msg189238#msg189238 date=1245624044' Alıntı:
balon onu yapamazmış kardeş sen kaç yıllık şoförsün bana bi söyle ben 33 yıldır şoförüm 48 yaşımdayım ömrümün yarısı traktörde geçti benden dahamı iyi bilecen gel ince tekerle çekiştirek çiftçeker büyük unıversalı yaaa balon teker ben sürdüm adam çiftçekerde çekemedi çokmu biliyon sen boğulur diyon
Böyle alıntı alırsanız sözlerin kime ifade edildiği anlaşılmış olur...

motorcu 61 abim bnden yaşça büyüksün saygı duyarım yalnız ben sana değil gözümle gördüğüme inanırım tamam.Burada herkes fikir alışverişinde bulunuyor.Ben gözümle gördüm fikrimi söyledim ince teker steyr bendede var balon tekerden daha iyi iş yapıyor.benim yaşım 19 5 yaşında patpat kullanmaya başladım 4.sınıfa giderkende traktör ve araba kullanmaya başladım.benm dedemde 67 yaşında o da 50 seneden beri araç kullanıyor yaşla ilgisi yok bu işin

motorcu61 link=topic=12641.msg189238#msg189238 date=1245624044' Alıntı:
yaş önemli değildir önemli olan bilincli kullanmaktır bir kere kesinlikle kalın teker stayire göre uygun değil dir fabrikası sizinkadar akıl edememişmiki ince tekerlek koydu kalın tekerlekde koyabilirdi . cekebilir kuvvetinden dolayı fakat motoru çok çabuk yıpratır sanjuman veya defransiyeli bende başak kullanıcısıyım tavsiye etmem .