277g e-lift ne işe yarıyor bilen varmı

Ynt: 277g e-lift ne işe yarıyor bilen varmı

o aslen Lift o-Matik : yani motor zorlanma anında hidrolikleri bi miktar kaldırırp motorun rahatlamasını sağlıyor... yani anlıcanız sürekli hdrolik derinlik ayar kolu ile oynamaya gerenk kalmıyor...

lift o matik sadece hidrolik kollarının derinlik ayarını bozmadan kolayca cizi başlarında kaldırıp tekrar çiziye girerken indirmeye yarar aynı sistem erkunt motorlarında o.k.s diye geçiyor otomatik kaldırma sistemi diye

furkan efendibeyoğlu link=topic=12669.msg463213#msg463213 date=1320141587' Alıntı:
fiat new holland gibi markalarda manuel lift-omatic yani manuel bir düğmeyle e-lift yani mf lerde elektronik bir düğmeyle
new hollandda düğmeyle ona bakarsan tam düğme sayılmasada aynı şey basınca kaldırıyor basınca indiriyor ..

pulluk derinlik ayarını yapıyorsun her cızıdan cıkıp tekrar girdiginde birdaha ayarlamaya ugraşmıyorsun dügmeyle indirip kaldırıyorsun nh dügmesi degişik çok sert mfninki daha basit e-lift lift-auto aynı şey

ceksparow-1986 link=topic=12669.msg463369#msg463369 date=1320163117' Alıntı:
pulluk derinlik ayarını yapıyorsun her cızıdan cıkıp tekrar girdiginde birdaha ayarlamaya ugraşmıyorsun dügmeyle indirip kaldırıyorsun nh dügmesi degişik çok sert mfninki daha basit e-lift lift-auto aynı şey
evet teki ser ama olsn.
ilk lift omatic çıktığında kaçtane traktörde buna benzerbi özellk vardı yada varmıydı ?

nh_fıat link=topic=12669.msg463371#msg463371 date=1320163342' Alıntı:
evet teki ser ama olsn.
ilk lift omatic çıktığında kaçtane traktörde buna benzerbi özellk vardı yada varmıydı ?
fiatlar pullukta hassasiyeti nasıl sağlıyor orta kolun bağlantı noktası direk montajlı gövdeye.? tam olarak kolla oynamadan çift sürebiliyormusunuz mesela erkunt zorlandığı zaman pulluğu kendisi yukarıya çekiyor.masseyde öyle ben fiatta öle bişey göremedim.

anayurtlu 3105d link=topic=12669.msg463619#msg463619 date=1320180513' Alıntı:
fiatlar pullukta hassasiyeti nasıl sağlıyor orta kolun bağlantı noktası direk montajlı gövdeye.? tam olarak kolla oynamadan çift sürebiliyormusunuz mesela erkunt zorlandığı zaman pulluğu kendisi yukarıya çekiyor.masseyde öyle ben fiatta öle bişey göremedim.
fiatlar taban kolların baglandigı yerden alıyor hassasiyetini degişik

2 seneki 640ı unuttum hatırlayamadm senede bir defa pulluk kullandığımz içn
evet NH de de öle kendsi kalkıyor iniyoor zorlatmıyor motoru :) orta koldan deil hidrolk kollarından olması lazm :)

Orta kolun bağlandığı yer aslında yaprak yaydır. Pulluğun önü daldığında orta kol bu yayı sıkıştırır. Yayın bir ucu hidroliğe etki eder ve pulluk kaldırılır. Eğer orta kolu üste takarsan kuvvet kazancı mantığıyla yay daha kolay sıkışacağından hidrolik hassasiyet artar. Ayrıca koltuğun altındaki hassasiyet ayarıyla da hassasiyet ayarlanabilir. kız-*sw
ceksparow-1986 link=topic=12669.msg463693#msg463693 date=1320211088' Alıntı:

ceksparow-1986 link=topic=12669.msg463693#msg463693 date=1320211088' Alıntı:

70-56 ve o serıler orta koldan hassasıyet alır 80-66 serisi alt kollardan hassasıyet alır..bahsettıgınız hassasıyet butun yenı model traktörlerde mevcut hepsıde aynı sıstem.

o deılde beyler bu intermix denılen sey nedır bırı acıklarsa sevınırım yenı model pahntoplarda var sanırım bılen varsa acıklarsa sevınırım İNTERMİX ? massey kullanıcılarının bılecegını sanıorum.

lift-omatik bnım 70-56 var çiftte zırt pırt arkana öne dönmene gerek yok derinliğini ayarlarsın yuarı kaldırmaydıa ayarlasın mandal var plastik bir düğme ona basarsın kollar iner ayarladığın derinliğe tarla başına geleceğin zaman tekrar anı tuşa ( mandala) basarsın.kollar kalkar...fiat 90 yılın başında kullandı mf malesef 10-15 sene sonra getirdi..