çok yakıyor neden ?

Ynt: çok yakıyor neden ?

arkadaşlar bende erkunt var 80 lik dört çeker normalde bir litrenin altında yakıyordu.4 lü 14 inç lik alpler marka ile kurban bayramın bir gün önce ye sürdüm hava setti.45 dekar sürdüm yaklaşık 60 litre yakmış.soguk havada yakıyor.radyoterden çok motor gövdesive mazotla ilgili gövde çabuk soguyor veya zor ısınıyor mazot kalınlaşıyor yag da öyle bilmsel bir açıklaması vardır.aslında.

Ynt: çok yakıyor neden ?

köylü link=topic=12982.msg126774#msg126774 date=1231011319' Alıntı:
arkadaşlar bende erkunt var 80 lik dört çeker normalde bir litrenin altında yakıyordu.4 lü 14 inç lik alpler marka ile kurban bayramın bir gün önce ye sürdüm hava setti.45 dekar sürdüm yaklaşık 60 litre yakmış.soguk havada yakıyor.radyoterden çok motor gövdesive mazotla ilgili gövde çabuk soguyor veya zor ısınıyor mazot kalınlaşıyor yag da öyle bilmsel bir açıklaması vardır.aslında.

arkadaslar bu markaya ozgu bır sey bırıncısı cok yakmasının sebebı motoru ısınması gecıkıyor o yuzden ıkıncısı soguk havalarda yanma daha ıyı gerceklesır mesela
ornek verıyorum sıcak havalar da hava mazot karısımı hava 80 yanıyor sa mazot 90 yanar soguk havalarda hava 95 yanar yaza kıyasla mazotta bı o kadar artar sebebı budur soguk ortamda ates daha ıyı yanar anlş-*s sebebı ise havanın yanma kalıtesıdır

yazın sobayı yakın nasıl ceker bırde kısın yakın nasıl ceker bunun gıbı soba aynı soba yakıt aynı yakıt